Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 32 минути, цър-вул написа:

Нещо такова ли изплю?
И аз инсталирах на стар хардуер (HP 250 G1), но не по конвенционалния начин, а с помощта на WinNTSetup

Ако постът е към мен , ето набързо какво се получи веднага след предложението да вкарам регистрационния ключ. Функцията позволяваше да се направи по късно. Снимките  не са качествени заради отблясъците, но се разбира всичко. Опитах на посочения линк и имам акаунт в микрософт, на който помня ника,но не можах да намеря паролата къде съм я прибрал в бързината, така че видях само основната страница и общите положения на Фирмата.  Опитах и на друг - със процесор   I-5  4590 и 8 gb. ram - същото съобщение.  Линка е:  https://aka.ms/WindowsSysReg

1.jpg

2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно при ползване на sysprep метода за инсталиране се прескача някоя проверка и затова съм успял да инсталирам. Другият вариант е iso файловете да са различни (което е по-малко вероятната ситуация)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, цър-вул написа:

Явно при ползване на sysprep метода за инсталиране се прескача някоя проверка и затова съм успял да инсталирам. Другият вариант е iso файловете да са различни (което е по-малко вероятната ситуация)

Павка, благодаря. 

Не мога на този етап да го инсталирам. Имах това предчувствие, но заради едната проба, няма да купувам нов гардероб. Пък и с LTSB ми е много комфортно поне до сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай тези методи

Ето ви шаблон, в който трябва да заместите име на потребител и парола, на компютър.
Пример
потребител >Pencho
парола >12345
компютър >Lenovo

Преименувайте autounattend.Template.xml на autounattend.xml

autounattend.Template.xml

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно решение при този проблем

1623834365_wlkcc002uks.jpg

Windows 11 Build 21996 без TPM 2.0

image.png.ab993366a4ba0f9e13c03a5bc65f488a.png

Редактирано от Proshark (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря! Свалям го след малко и днес ще опитам и ще докладвам какво е положението. пожелавам Ви лек ден!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Kolev71 написа:

заради едната проба

Взе да става много интересно! На моя десктоп комп имам Уиндоус 10 про на ССД 120ГБ, как да разбера дали е налична тъпотията ТРМ , без да инсталирам. И още нещо, вчера , на лаптопа, успях да сваля дисковия образ на 11, но не може да се запише на ДВД, щото е макар и малко , по-голям, опитах да си направя бутваща флашка с Руфус, и там неуспех-руфуса не вижда дисковия образ. Как да го пренеса на десктопа, че да се запази дисков образ, а не една купчина файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, NEVADA написа:

опитах да си направя бутваща флашка с Руфус, и там неуспех-руфуса не вижда дисковия образ. Как да го пренеса на десктопа, че да се запази дисков образ, а не една купчина файлове.

Току-що с Руфус направих флаш...как не го вижда?Дръпни файла отново...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 15.06.2021 г. в 23:22, vpvelev написа:

Като излезе Windows 11, до кога ще е поддръжката на Windows 10? :)

2025

https://www.theverge.com/2021/6/14/22533018/microsoft-windows-10-end-support-date

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NEVADA написа:

Взе да става много интересно! На моя десктоп комп имам Уиндоус 10 про на ССД 120ГБ, как да разбера дали е налична тъпотията ТРМ , без да инсталирам. И още нещо, вчера , на лаптопа, успях да сваля дисковия образ на 11, но не може да се запише на ДВД, щото е макар и малко , по-голям, опитах да си направя бутваща флашка с Руфус, и там неуспех-руфуса не вижда дисковия образ. Как да го пренеса на десктопа, че да се запази дисков образ, а не една купчина файлове.

Павка здравей!

Щом не можеш със Rufus , опитай да направиш флашка  ето с това, което е прикачен фаил, много малък и много лесно със него. Никога не ми е правил проблеми до ден днешен. Трябва обаче да имаш задължително инсталирана  версия 2 на NET Framework. 

Ето ти и   NET Framework за 32 и 64 битови машини поотделно.

https://dox.abv.bg/download?id=4dba1ffc57

https://dox.abv.bg/download?id=57993ced96

Windows7-USB-DVD-Download-Tool-Installer-en-US.exe

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kolev71 написа:

Трябва обаче да имаш задължително инсталирана  версия 2 на NET Framework. 

Той си е в състава на Windows 10, само трябва да се активира

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Той си е в състава на Windows 10, само трябва да се активира

Забравих бре. Цяла нощ си играя с това, дето ме запали. Извинявам се

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, NEVADA написа:

как да разбера дали е налична тъпотията ТРМ

tpm.msc
Ето, показвам, че нямам TPM модул, а съм с 21996.1

tpm.png

Snap1.png

преди 2 часа, Proshark написа:

Едно решение при този проблем

Цитат

replace appraiserres.dll in the sources folder with a copy from a regular Windows 10 ISO

Его те - един кат мен:

Цитат

I've never used Bitlocker anyway, and I don't even use a password to lock my user account. I prefer to use an offline account anyway. 🤣 I mean, even if they don't get rid of it, I can still Install Windows 11 just fine using WinNTSetup

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето още едно решение на проблема (без флашка, без DVD) - разопакова се 21996.1 iso файлa в папка на някой несистемен дял на диска, от windows 10 iso от папка sources се извлича и замества файлът appraiserres.dll в папка \sources. Прикача се boot.wim към bcd store на машината (най-лесно с easybcd).
При следващия рестарт от boot менюто избирате Windows 10 Professional и инсталацията стартира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, цър-вул написа:

* * * * - Линк за сваляне
Това е 21996.1-en-us iso с подменен appraiserres.dll

Е тук вече му се изгуби автентичността на образа! Сега всичко може да има в този инсталационен пакет! Бръмбари, комари, гущери, влечуги, кончета, слончета, македончета.... :wub:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Бонбон с катран! написа:

вече му се

вика долна неблагодарност!

Ето реших ти проблема

преди 19 минути, Бонбон с катран! написа:

Сега всичко може да има в този инсталационен пакет! Бръмбари, комари

настъпани преопаковани бонбони

А на мен ми е през шнура, та оттатък. Беше за тия, които имаха проблем.
Ненапразно са казали хората:заради бай Илия и свети Илия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Е тук вече му се изгуби автентичността на образа! "

По е важно, че твоя образ се появи.

Я се опитай да напишеш нещо от което хората ще имат полза. Имаш ли пост от 2015 година до сега, в който да си помогнал на някого с нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Бонбон с катран! написа:

Е тук вече

Програмиста, какво стана с разработката на процеса на спиране на Defendera? Нали в гаража бяха правили dControl? Май имаш само голяяяма уста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, цър-вул написа:

Програмиста, какво стана с разработката на процеса на спиране на Defendera? Нали в гаража бяха правили dControl? Май имаш само голяяяма уста.

Ми аз нали вече го казах. Но никой не обърна внимание. Не успяват да го спрат и търсих решение за спирането. Оказва се, че никой не може да го спре. :) За симулиране на спирането - спират го, да, признавам опита, професионално е. Но същото прави и Дефендера! Пак с два клика! Така че, ползата е никаква. Бих отбой. Ако школниците в гаражката се сетят или ти им подскажеш да добавят допълнителните настройки, може и да го спрат! Идеята е спирането да бъде перманентно, а не просто пауза до неочакван автостарт!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Бонбон с катран! написа:

признавам опита, професионално е

Ти да видиш...ама избито със шомпол. Ама иначе обширно лаеш месечината.

преди 3 минути, Бонбон с катран! написа:

Но същото прави и Дефендера!

Има си хас и да не е същото - разликата е, че с dControl от препратка с един клик може да се спира, а не да обикаляш като гламав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, Майкрософт умишлено пречи на нашите опити да изпреварим събитията. Изчезнаха всички възможни източници от вчера за лесно и бързо сваляне на 11 , както написах преди, в лаптопа успях да го сваля и сега, при опит да го пренеса в десктопа, се появяват измишльотини от рода (виж снимката). Отделно програмата Руфус не вижда исото и не може да го направи на бутваща флашка, има и още тъпи номера, чудя се за какво е всичко това. Ако на 24.06. пустото му 11 се появи по пътя на актуализациите, ще чакам него-няма да нося отговорност от възможни издънки.

11-11.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, цър-вул написа:

Да позная ли - флашката е форматирана във FAT32

Ще я преформатирам, да видя в NTFS дали ще стане.

Браво, адаш, тръгна, не ми мина през ума за това, остава в нея да има пак образ на диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване