Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 1 час, Тамболианеца написа:

Днес е четвъртък и ми намирисва на билд 22000.111 🙂

Можеш да бъдеш абсолютно сигурен в това. Вече го споменах 2 страници по-назад и как да си приготвен кат бойскаут.

Предната седмица се появи в края на четвъртък или по точно около 0:35 часа в ранния петък. Ако забележа и аз ще напиша съобщение. Лека вечер на всички!

;

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Сега пуснах за малко пак виртуалката и що да видя:

zOf8yHG.png

Това е при първо зареждане - явно старото Start меню все още е някъде там; след рестартиране на explorer.exe се "оправи" и започна да показва новото. Та... има надежда.

P.S. Прочетох, че е имало начин в по-стари билдове (като този) да се направи с чоплене по регистъра, но интересното е, че аз нищо не съм пипал (или ако съм, съм забравил :D).

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ке да ми тръгне 11-ката :(

TGLUNrq.jpg

PS: Драмата с TPM-a, ще го направят, така, че във финалката да не може да се заобикаля. Как ли? Телеметрията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Kolev71 написа:

щото ако бях аз на мястото на Администратора, щеше да видиш Калдата през крив макарон.

Той затова е Администратор, щото ако беше ти на неговото място, щеше да си седиш сам из форума да си пишеш монолози и да си ги четеш като наръчник. Когато не намираш точни аргументи, устата ти започва да бълва плява без връзка с казаното до сега. Неща, които не ме касаят, но се надяваш някак си някой да ти повярва и да му се хареса "инцидента". Хайде, живей си в твоят свят на въображението. Може пък да изглежда сладка приказка за да си квит накрая. Мен не ме заинтригуваха твоите фалшиви апели!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има нов Dev билд тази седмица.
https://twitter.com/windowsinsider/status/1420794940452343812

Но по-инересното е друго - възможност за прехвърляне от Dev на Beta канала без преинсталация. 
И едновременно с това MS си показва рогата - на който не му отговаря хардуера не може да се прехвърли.
Или стоиш с Dev докато ти позволяват заради несъвместимия си хардуер, или си аут в Beta/Release.
Един вид реален тест за бъдеща забрана за ъпгрейд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Тамболианеца написа:

Няма да има нов Dev билд тази седмица.
https://twitter.com/windowsinsider/status/1420794940452343812

Но по-инересното е друго - възможност за прехвърляне от Dev на Beta канала без преинсталация. 
И едновременно с това MS си показва рогата - на който не му отговаря хардуера не може да се прехвърли.
Или стоиш с Dev докато ти позволяват заради несъвместимия си хардуер, или си аут в Beta/Release.
Един вид реален тест за бъдеща забрана за ъпгрейд.

Аз на какъв канал съм... ? 

wv11.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NEVADA написа:

Никой не отговаря

Верно?

преди 2 часа, цър-вул написа:

Не си на правилното място:
SettingsWindows UpdateWindows Insider Program

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оффф

Snap15.png

преди 46 минути, NEVADA написа:

Никой не отговаря, а аз съм на същия. Очевидно не сме на Dev.

преди 38 минути, NEVADA написа:

Е и? Да правя промени в настройки? Защо? 

Всъщност знаеш ли какво искаш?...Няма да получаваш последните версии през WU канала...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, цър-вул написа:

Оффф

Това е видно, но ние на какъв канал сме, след като Dev е част от Insider и получаваме ъпдейти от WU до момента?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, цър-вул написа:

знаеш ли какво искаш?...

Разбира се-прочети го по-горе-щом не сме DEV, в какъв канал сме? Освен това, моят компютър отговаря на техн. изисквания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, NEVADA написа:

Разбира се-прочети го по-горе-щом не сме DEV, в какъв канал сме?

В никакъв - щом виждаш бутона за присъединяване към инсайдърската програма, значи или сам си я напуснал, или поради някаква причина Microsoft е изключил акаунта ти от нея. В момента си с дев билд без да си в дев канала. Именно затова вече не получаваш никакви ъпдейти - сървърите не откриват твоята инсталация в който и да е от каналите (DEV, BETA, RELEASE PREVIEW, PROD).

Edit - ако разбирам правилно, изхвърлен си от програмата, защото не искаш да им споделяш достатъчно диагностика.

преди 48 минути, NEVADA написа:

Е и? Да правя промени в настройки? Защо? 

222.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, TS3TS0 написа:

В никакъв - щом виждаш бутона за присъединяване към инсайдърската програма, значи или сам си я напуснал, или поради някаква причина Microsoft е изключил акаунта ти от нея. В момента си с дев билд без да си в дев канала. Именно затова вече не получаваш никакви ъпдейти - сървърите не откриват твоята инсталация в който и да е от каналите (DEV, BETA, RELEASE PREVIEW, PROD).

Това не е вярно. Ъпдейтите си вървят. И защо трябва задължително да си в инсайдърска програма, след като това не е необходимо към момента?

3.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, TS3TS0 написа:

Именно затова вече не получаваш никакви ъпдейти

Пълни глупости! Уиндоусът е с последна версия и получава всички актуализации, които са изпратени за всички.

333.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Това не е вярно. Ъпдейтите си вървят. И защо трябва задължително да си в инсайдърска програма, след като това не е необходимо към момента?

Сори, явно не съм разбрал драмата на Nevada - тя била, че не знае къде се намира, а не че не получава ъпдейти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, TS3TS0 написа:

Сори, явно не съм разбрал драмата на Nevada - тя била, че не знае къде се намира, а не че не получава ъпдейти.

Бонбона имаше опасения какво ще се случва с ъпдейтите при финална версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NEVADA написа:

Пълни глупости! Уиндоусът е с последна версия и получава всички актуализации, които са изпратени за всички.

333.png

А така - получаваш някакви общи ъпдейти, но повече билд ъпгрейди може и да не получиш. Пък може и да получиш. Но вместо да питаш глупости (в кой канал си се намирал) чети какво ти показва системата. Ти си спрял телеметрията, те са те изхвърлили от дев канала, защото нарушаваш правилата за инсайдър и после те били лошите. И накрая "в кой канал съм". Само DOS за теб занапред. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, NEVADA написа:

когато липсват аргументи, почват обидите.

Спокойно, никой не те е обиждал.

преди 7 минути, TS3TS0 написа:

А така - получаваш някакви общи ъпдейти, но повече билд ъпгрейди може и да не получиш. Пък може и да получиш. Но вместо да питаш глупости (в кой канал си се намирал) чети какво ти показва системата. Ти си спрял телеметрията, те са те изхвърлили от дев канала, защото нарушаваш правилата за инсайдър и после те били лошите. И накрая "в кой канал съм". Само DOS за теб занапред. :)

Никой не е теглил инсайдърско копие, за да излиза или влиза. А и не виждам официално място, откъдето всеки да може да си тегли Enterprise, пък бил той и инсайдърски. Няма и ъпдейти, които не са получени до момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, NEVADA написа:

Никога не съм бил в нея, за да я напусна.

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Никой не е теглил инсайдърско копие, за да излиза или влиза. Няма ъпдейти, които не са получени до момента.

Е така трябваше да започнете. Доколкото ми е известно, Microsoft не предоставя начин за сдобиване с Windows 11 без да си инсайдър. Вече, като сте използвали алтернативни източници, е трябвало да сте наясно, че отивате в дивия запад (извън "канал"). Поне се разбрахме.

А относно това:

преди 7 минути, Joss Bomon написа:

Бонбона имаше опасения какво ще се случва с ъпдейтите при финална версия.

Според мен, който няма знания, ще ъпгрейдва хардуер. Който има, или ще симулира, че покрива хардуерните изисквания, или ще мине на Linux. (Сори, че споменавам друга OS :) ).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване