Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 2 часа, цър-вул написа:

Много се впечатлявате за продукт в тестова версия!

Намерих къде е заровено кучето!

В "поверителност и защита" не бях включил отметките за разрешение за достъп до местоположение. След включването им абсолютно всичко вече си е на БГ.

6.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Здравейте, днес забелязах, че субтитри на български, дръпнати от интернет нещо не бачкат както трябва. В регионалните настройки уж всичко е настроено както трябва, но уви не знам какво става. Ако отворя сваления .srt файл с Notepad пак ми излизат само въпросителни. Когато го отворя с Notepad++ всичко се чете, реших си проблема като дам на файла да се конвертира в UTF-8. Първоначално реших че е нещо с първоначалния файл, но дръпнах още няколко други .srt файлове от различни места и пак същото. Като разгледах файловете са с encoding ANSI. Не знам аз ли нещо не правя както трябва или е някакъв бъг. Мога да споделя .srt файловете ако искате и вие да ги разгледате.

79910559_Screenshot2021-08-07222537.png.6e3259be3aeda9362fc740c49b3b9132.png577835188_Screenshot2021-08-07222340.png.027ee89b7d01d0b1c803e64d8c66e32e.png

468370681_Screenshot2021-08-07224751.png.2046ced03d5e53b607136eba2f051688.pngimage.png.6ad17dece4df2bda4ddf7cb57ed850c9.pngimage.png.a649730b70c776a25c926f0a8a051af5.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да настройките са направени още, когато бях с windows 10 реших за всеки случай ги приложих на ново и рестартирах няколко пъти, но без резултат.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смени настройката за non-unicode от Bulgarian  на English, рестартирай и задай отново Bulgarian. И рестарт.
Добре. Ще пробвам малко по-късно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, при мен няма заровено куче и въпреки това всичко си е наред.

22.png

23.png

преди 15 часа, Joss Bomon написа:

Намерих къде е заровено кучето!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NEVADA написа:

Интересно, при мен няма заровено куче и въпреки това всичко си е наред.

Ти си с друга версия на 11, а и вероятно още при инсталирането си разрешил достъпа до местоположение.

Сега махнах отметките, рестартирах и пак всичко си е на БГ, което означава, че трябва да бъде даден достъпа поне веднъж, за да сработят всички приложения с кирилизирани настройки.

2.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, цър-вул написа:

Смени настройката за non-unicode от Bulgarian  на English, рестартирай и задай отново Bulgarian. И рестарт.

Направих го сега, вече в Notepad излизат както трябва, но като ги заредя във филм-а пак са само символи. Ако ви се занимава погледнете и при вас как излизат. 

Superbad 2007 Unrated 1080p BluRay (Multi Audio) HEVC H265 BONE.srt

image.png.3c480555d080e0633a23ce75b04bc3d7.png

image.png.f70a192144c92e299400fe9ad8d3a5a2.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Ицо Велев написа:

Направих го сега, вече в Notepad излизат както трябва, но като ги заредя във филм-а пак са само символи. Ако ви се занимава погледнете и при вас как излизат. 

В какъв формат ги записваш от notepad - ANSI/UTF-8. Ако са в ANSI, пробвай да ги запишеш в UTF-8.
В какъв плеър ги ползваш?

преди 12 минути, Ицо Велев написа:

Направих го сега, вече в Notepad излизат както трябва

Ееех, ако ти се беше откъснало от сърцето и едно "Благодаря"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ееех, ако ти се беше откъснало от сърцето и едно "Благодаря"...
Благодаря! Иначе за плеъра пробвах и VLC и обикновения на Windows (Movies ли какъв беше там). Пробвах да ре-енкоудна файла с Notepad++ както написах по нагоре в UTF-8 и така няма проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Ицо Велев написа:

Иначе за плеъра пробвах и VLC и обикновения на Windows (Movies ли какъв беше там)

Въпроса със субтитрите с вградения плеар е, че трябва всеки път да се избират ръчно... Ползвай външен плеар, като го настроиш правилно. Препоръчвам PotPlayer

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ицо Велев написа:

Благодаря! Иначе за плеъра пробвах и VLC и обикновения на Windows (Movies ли какъв беше там). Пробвах да ре-енкоудна файла с Notepad++ както написах по нагоре в UTF-8 и така няма проблем.

Субтитрите за да се четат нормално се оправят в съответния плеър. От неговите настройки, а не от Notepad или други текстови редактори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло до сега на 10ката никога съм нямал проблем със субтитри, но и рядко ползвам бг субтитри може и преди да е било така просто да не съм попадал на такива. Всички настройки са както трябва. Ако друг път пак попадна на такива просто ще ги енкоудна на ново в UTF-8 и готово.

Sent from my  iPad Air 4 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, vpvelev написа:

Субтитрите за да се четат нормално се оправят в съответния плеър. От неговите настройки, а не от Notepad или други текстови редактори.

Ако форматът на текста във файла със субтитрите не е поддържан от плеъра, няма как да се изобразят коректно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Ицо Велев написа:

Като цяло до сега на 10ката никога съм "нямал" проблем със субтитри, но и рядко ползвам бг субтитри може и преди да е било така просто да не съм попадал на такива. Всички настройки са както трябва. Ако друг път пак попадна на такива просто ще ги енкоудна на ново в UTF-8 и готово.

Четеш ли какво се говори или се друсаш с нещо? И виж какви ги плещиш двузначни / тризначни изречения!
Системата ти е била в настройка за USA! После си добавил плеър. Той също се настройва при инсталация за USA интерфейс. След побългаряване настройките не му се променят. Оправи си плеъра. Не да чоплиш субтитрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 8.08.2021 г. в 16:15, цър-вул написа:

Въпрос на вкус - всички плеъи стават, като им разбираш...

Вкуса си е вкус, ама пот плеъра товари видеото вместо професора, а за слаби машини е добре дошло. ;)

Тия дни четох, че все пак MS ще махнат оная глупост за хардуерния чип. Дано слезнат на земята, че има много стари машини, вкл. и моята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, S197 написа:

MS ще махнат оная глупост за хардуерния чип

Я си прочети мисълта! Че с нея директно излиташ в Бисерите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, S197 написа:

Вкуса си е вкус, ама пот плеъра товари видеото вместо професора, а за слаби машини е добре дошло. ;)

Е то повечето плеъри, които имат някакво хардуерно ускорение CUDA, DXVA и прочие правят това. Не е уникално само за Pot. MPC-HC, VLC са сред тях също, както и много други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Късно тази вечер имаше нова актуализация на Win 11 -  " Инструмент за премахване на опасен софтуер на Windows, версия x64 - v5.92 (KB890830)"  Всичко мина безпроблемно и системата работи отлично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Kolev71 написа:

Здравейте! Късно тази вечер имаше нова актуализация на Win 11 -  " Инструмент за премахване на опасен софтуер на Windows, версия x64 - v5.92 (KB890830)"  Всичко мина безпроблемно и системата работи отлично.

То си е май напрово кейлогър... 127МВ размер!

Цитат

Файл MRT-KB890830.exe не е основен файл на Windows. MRT-KB890830.exe може да записва входове на клавиатура и мишка, да наблюдава приложенията и да манипулира други програми. 

https://bg.nex-software.com/kakvo-predstavlyava-mrt-kb890830exe

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Joss Bomon написа:

То си е май напрово кейлогър... 127МВ размер!

https://bg.nex-software.com/kakvo-predstavlyava-mrt-kb890830exe

За тази работа има специалисти във форума и най добре според мен е те да вземат становище. Ако кажеш, мога да докладвам постът ти в антивирусния раздел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Kolev71 написа:

За тази работа има специалисти във форума и най добре според мен е те да вземат становище. Ако кажеш, мога да докладвам постът ти в антивирусния раздел.

От М$ няма да си признаят за какво точно ще се използва инструмента, но със сигурност ще е "за наша сигурност и добруване"... Ще е интересно наистина, ако някой успее да получи някаква по-достоверна и адекватна информация за тази актуализация в раздел "други"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване