Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

Тук има изпробвано решение на проблема със съобщението за несъвместимостта на хардуера:

Цитат

Fix “The PC Can’t Run Windows 11” Issue

There are two ways to fix “The PC can’t run Windows 11” error and driver-related errors that may crop up during the installation process. First off, to boot Windows 11, Microsoft has made it mandatory to support TPM 2.0 and Secure Boot. So basically, you will have to boot into the BIOS/ UEFI and enable both TPM and Secure Boot. And then, the Windows 11 installer should load without any issues.

However, I didn’t take this route as Secure Boot can possibly stall the Windows 11 installation due to integrity and signature checks. So we have another solution at hand, which is a tried and tested method, and it worked successfully on my computer.

1. Click on and download the latest Windows 10 ISO image from Microsoft’s website. I used the Windows 10 May 2021 build, so I will recommend that. By the way, you can also use Windows 10 Media Creation Tool to download the ISO image.

2. Once you have downloaded the Windows 10 ISO image, right-click on it and select “Mount”.

3. The ISO image will be mounted as a drive. Now, move to the mounted drive and open the “Sources” folder.

4. Here, select all the files and folders except for “install.wim” or “install.esd“. Now, press “Ctrl+C” to copy the files. Repeating again, make sure “install.wim” or “install.esd” is not selected when you copy the files.

5. Now, plug the USB thumb drive on which you had flashed Windows 11. Open the USB drive and move to the same “Sources” folder.

6. Here, paste the files you just copied. You can simply use the Windows 10 keyboard shortcut “Ctrl +V”. Basically, we are replacing Windows 11 files with Windows 10 ones except for the “install.wim” or “install.esd” file. When you get a prompt, click on the “Replace the file in the destination” option.

7. Once the files are replaced, you are almost done. Now, just restart your computer and follow the same instructions I have mentioned in the above section. This time you will not face “The PC can’t run Windows 11” or a Driver-related error while installing Windows 11 on your PC.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що не разопакова iso файла на флашката и само да направиш дяла на флашката активен и ще имаш бутваща флашка

преди 4 минути, Joss Bomon написа:

Тук има изпробвано решение

На флашка с Win 10  да се подмени install.wim(esd) с Win 11

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монтираш iso файла и от виртуалния DVD копираш всичко на флашката.
Стартираш cmd as admin. Пишеш
diskpart
lis dis
lis dis 1
active
exit

С уговорката че disk 1 е флашката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Bubbles написа:

Това май е само някаква тема обаче за уиндоус 10

Microsoft Windows Version Dev

Developer -> Разработчик

преди 20 минути, Bubbles написа:

щото нищо официално не намирам

Тези всички са неофициални...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, цър-вул написа:

На 24.06  ще намериш...
И к'ва тема те подгонила...
winver.png

Какво искаш да ми кажеш с тая снимка?
Нали знаеш че всеки може да си нарисува лого и да напише че е който си иска?

Но ок що казваш ще видим на 24ти.

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Кое точно е официалното?
Купчина сайтове за технологии нямащи връзка с чичко Уили.
Аз в твоя линк не виждам никъде сред резултатите microsoft.com

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Bubbles написа:

Какво искаш да ми кажеш с тая снимка?
Нали знаеш че всеки може да си нарисува лого и да напише че е който си иска?

Но ок що казваш ще видим на 24ти.

Голямо ленцане - M$ умишлено правят изтичане в мрежата. На конференцията на 24.06 хората ще бъдат информационно подготвени...
Не става само с лапане, требе и акъл!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Голямо ленцане - M$ умишлено правят изтичане в мрежата. На конференцията на 24.06 хората ще бъдат информационно подготвени...

Ок, значи чакаме с интерес какво ще кажат. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Bubbles написа:

Аз в твоя линк не виждам никъде сред резултатите microsoft.com

PCWorld и той ли не ти допада като достоверен сайт ? Както винаги има доста "трески за дялане", част от които могат да бъдат коригирани за 10-тина дни и финалната версия да не стартира с някой недогледан голям проблем...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Joss Bomon написа:

Както винаги има доста "трески за дялане", част от които могат да бъдат коригирани за 10-тина дни и финалната версия да не стартира с някой недогледан голям проблем...

Например:
1. Не може да тегли български TTS! Показва листа с пакети, които могат да се изтеглят и техния размер, но няма да ти го изтегли , напук. Ще изпише залъгалка с червени надписи, че трябва да затвориш настройките и да ги отвориш отново, както и приложенията, които използват услугата и нищо повече по въпроса. Будали да има. Да се връзват.
2. Половината меню, например ГЛАВНИ и второстепенни настройки, които са същите като на Windows 10 остават на английски език, въпреки след като си изтеглил, инсталирал и променил визията да е на Български интерфейс. Имената на папките също остават на английски, примерно "документи, картини, музика, изтеглени файлове" - не е ли весело! :giggle1:

Та тези неща не се оправят за 10 дни! Шлайфат ги косъм по косъм! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

'Шлайфат ги косъм по косъм! "

Ти и още няколко човека във форума наистина шлайфате само глупости. Да беше седнал и опитал поне, че да ти повярва човек!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Kolev71 написа:

Ти и още няколко човека във форума наистина шлайфате само глупости. Да беше седнал и опитал поне, че да ти повярва човек!

Там е работата, че съм опитал! Тъй като инструкциите на @цър-вул  сa единствено за подмяната на appraiserres.dll, което не помага при бутване от Биос, за да имам успех с Биос се наложи да омажа всичкото съдържание в папка "sources" чрез замяна на 95% със стари файлове, добавяне на други 10% излишни невалидни за Win11 файлове и запазване на 5% валидни файлове за Win11. Тоест, 95% е възможно да имат несъвместимост, други 5% са ОК и 10% са излишни. По предложение на @Joss Bomon в крайна сметка се инсталира. След това са мъките в 2 точки, които съм дал да прочетеш. Надявам се да не са резултат от мазалото в "sources".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Бонбон с катран! написа:

Там е работата, че съм опитал! Тъй като инструкциите на @цър-вул  сa единствено за подмяната на appraiserres.dll, ковето не помага при бутване от Биос, за да имам успех с Биос се наложи да омажа всичкото съдържание в папка "sources" чрез замяна на 95% със стари файлове, добавяне на други 10% излишни невалидни за Win11 файлове и запазване на 5% валидни файлове за Win11. Тоест, 95% е възможно да имат несъвместимост, други 5% са ОК и 10% са излишни. По предложение на @Joss Bomon в крайна сметка се инсталира. След това са мъките в 2 точки, които съм дал да прочетеш. Надявам се да не са резултат от мазалото в "sources".

За голямо съжаление и двамата цитирани от теб отдавна са я инсталирали без оплаквания. А и хората изрично са предупредили че може да има неприятности и то понякога и сериозни. Ето,аз не успях на стара машина която е с 8 гигабайта рам и  I5 3470. Пише ми, че конфигурацията не влиза в изискванията, при все че спокойно инсталирам Win 10 на нея без никакъв проблен

преди 1 минута, Kolev71 написа:

За голямо съжаление и двамата цитирани от теб отдавна са я инсталирали без оплаквания. А и хората изрично са предупредили че може да има неприятности и то понякога и сериозни. Ето,аз не успях на стара машина която е с 8 гигабайта рам и  I5 3470. Пише ми, че конфигурацията не влиза в изискванията, при все че спокойно инсталирам Win 10 на нея без никакъв проблен При мен може би е нещо проблем със BIOS понеже е орязан и компютъра е фабрично произведен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Бонбон с катран! написа:

Тъй като инструкциите на @цър-вул  сa единствено за подмяната на appraiserres.dll

Верно ли? Шукша - писатель! Шукша - не чиитатель!

преди 9 часа, цър-вул написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Верно ли? Шукша - писатель! Шукша - не чиитатель!

70% от хората в този форум въобще не четат какво им пишете и препоръчвате. Напишете нещо за "ЦИЦИ" и им щтръкват ушите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, цър-вул написа:

В Win11 има файлове, които ги няма в Win10. Тоест, изхвърляме ги значи. Което е притеснително за непълно ползване капацитета на инсталацията. Тук съветите изглеждат възможно най-подходящи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Бонбон с катран! написа:

Тук съветите изглеждат възможно най-подходящи.

Не видях нищо, което да не е спомената тук в темата! Даже инструкцията е непълна - липсва sysprep методът, чрез който се заобикаля проблемът.

Ама ти си дебела тиква и не увираш, та, прави каквото си искаш, само спри да се държиш като неуважена госпойца!
И к'во - тия, които инсталираме Windows направо от install.wim без нищо друго от iso файла, не инсталираме правилно, да?😎

преди 32 минути, Бонбон с катран! написа:

В Win11 има файлове, които ги няма в Win10.

Пишеш, колкото да си писал, да дразниш околните или по някаква друга причина.
Да, файловете на  Win 11 са различни и те са в новокопирания файл install.wim
Спри да пишеш за неща, които ЯВНО са далече от теб!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, цър-вул написа:

ади чакаме те с шот от 11-ката в лоното на алфа тестерите.

При мен положението е следното: На този комп с Уиндоус 10 про и дъно H110M DGS, производство 2017г, в упътването на дъното пише, че има куплунг за ТРМ 2.0. Отворих го и видях , че наистина има. Само, че е празен. "Жар компютърс" предлагат този модул и то произведен от ASRock. Сега ще го поръчам, като дойде, ще го сложа и съм готов за 11.

Забележка-модулът се намира само в "Мегамаг.бг"

ТРМ2.0.jpg

IMG_0001_cr.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, TPM само заради BitLocker ли е изискване? При положение, че само 0,3% от хората си криптират съдържанието. Да не кажа 0.01% защото до сега не съм срещал нито един компютър с използван BitLocker.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Бонбон с катран! написа:

Интересно, TPM само заради BitLocker ли е изискване? При положение, че само 0,3% от хората си криптират съдържанието. Да не кажа 0.01% защото до сега не съм срещал нито един компютър с използван BitLocker.

Не, мисля, че се ползваше и за Secure Boot.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване