Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

Благодаря момчета, за напомнянето.  Така, нали е добре?  Ако да, приятни почивни дни Ви пожелавам. Всичко мина без никакъв проблем.

ScreenShot006.jpg

ScreenShot007.jpg

ScreenShot008.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 10 часа, Joss Bomon написа:

При дадени вече два линка преди тебе, защо ти трябваше да изпльоскаш и трети, че даже и си ме цитирал! В твоя не се казва нищо различно.

Защото не е за пишещи, а за четящи. Ясно са ти написали, че имат още работа и финала ще бъде Октомври, при това с първото изречение! Освен това ми харесва, че е написано ясно и сбито. След като асимилираш всичко за еднакво и даже разпитваш, говори че се стараеш да откриеш разлика и пак не откриваш. Така като теб може да го направи само един силно дрогиран с опияти човек. Старай се активното ти време да бъде сутрин до обяд. В другото време релаксирай с телевизия или обърни внимание на жената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Бонбон с катран! написа:

Защото не е за пишещи, а за четящи. Ясно са ти написали, че имат още работа и финала ще бъде Октомври, при това с първото изречение! Освен това ми харесва, че е написано ясно и сбито. След като асимилираш всичко за еднакво и даже разпитваш, говори че се стараеш да откриеш разлика и пак не откриваш. Така като теб може да го направи само един силно дрогиран с опияти човек. Старай се активното ти време да бъде сутрин до обяд. В другото време релаксирай с телевизия или обърни внимание на жената.

Бонбончо!

В тази тема сме приели без такива изказвания или писанки. Ако не си съгласен, спокойно можеш да напуснеш. Никой няма да ти се обиди.

"Така като теб може да го направи само един силно дрогиран с опияти човек."

Аз бих изтрил този пасаж, ако имам време или най малкото да помоля модератор да го направи. Не оставай с впечатлението че си Великият от Калдата!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Бонбон с катран! написа:

Така като теб може да го направи само един силно дрогиран с опияти човек

Така може да се изака само един комплексар, който се мъчи да се причисли към групата на знаещите, но всички опити се оказват все по-голям резил за самия тебе!

Темата си е моя и не желая да акаш повече в нея! Тук всички ти се присмиват, но ти приемаш плюенето за благодатен дъжд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Joss Bomon Когато нападаш някого е редно първо да видиш себе си дали не си сбъркал, дали си изряден. При такива дребни очевадни грешки е нормално да си изградя едно мнение за теб с недоглеждането и неадекватните въпроси. Затова, старай се да не правиш другите на глупави когато самият ти не влагаш мисъл, защото подозрението за неадекватност изплува и няма начин да не отбележа. Никой не е застрахован. Убеден съм, че късно вечер някой повдига чашка, бутилка и т.н. Не да ми се правите на интересни. Пил ли си - трай си! Не бъркай манджата да оакаш средата.

И това хич не дава значение, кой е пуснал темата. Съждение като на дете.

преди 8 часа, Kolev71 написа:

Не оставай с впечатлението че си Великият от Калдата!!!

Не предполагах, че се надпреварвате тук за величие. Това е някаква нова за мен игра. Не знам, върви ли? :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Бонбон с катран! написа:

Това е някаква нова за мен игра

Видяла жабата че подковават коня, и тя вдигнала крак.

За тебе са други игрички - отиди на морето, купи си кофичка и си я пълни с мидички! Приеми, че не си никакъв фактор и ще се почувстваш адекватно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Joss Bomon написа:

За тебе са други игрички - отиди на морето, купи си кофичка и си я пълни с мидички! Приеми, че не си никакъв фактор и ще се почувстваш адекватно!

А ти научи ли се да не търсиш подигравка в отговорите към теб? И да не копаеш след забележка? Или продължаваш като багер да ринеш, кон с капаци?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Показали сме в темата поне 5-6 инструмента за диагностика дали машината е Win 11 съвместима. Има начини за заобикаляне на липсата на TPM. В мрежата има и обработени имидж, заобикалящи тази проверка. Но това си е рисково. 

А и по темата е писано неведнъж в темата. Ползвай търсачката. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, цър-вул написа:

Показали сме в темата поне 5-6 инструмента за диагностика дали машината е Win 11 съвместима. Има начини за заобикаляне на липсата на TPM. В мрежата има и обработени имидж, заобикалящи тази проверка. Но това си е рисково. 

А и по темата е писано неведнъж в темата. Ползвай търсачката. 

1113352999_.JPG.247d84c8ef332e7a30a0c1e7e153026a.JPG

Това, което казваш, не оправя проблема ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, bmvtooo написа:

Как да оправя този проблем, за да видя дали ще може да се инсталира Уиндоус 11 ?

1.thumb.JPG.1731345ecd0a10f8af51eedf39027cd7.JPG

2.thumb.JPG.7a7c35d1913c3a2071bd46fb26fa75dd.JPG

Иска да включиш опционалните диагностични данни, т.е. да активираш втората опция на втората снимка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, bmvtooo написа:

1113352999_.JPG.247d84c8ef332e7a30a0c1e7e153026a.JPG

Това, което казваш, не оправя проблема ;)

На твоята машина по стандартен начин не може да се инсталира Win 11 - нямаш инсталиран TPM модул

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Той и процесора пише, че не е в списъка на съвместимите. Това може да се окаже дори по-голям препъникамък май.

Дано намерят начин да се "измъкнат" от тази преекспонирана дивотия с причината за тези ограничения, защото и на децата стана ясно, че не в хардуера е проблема със  сигурността, колкото в самия Windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Той и процесора пише, че не е в списъка на съвместимите. Това може да се окаже дори по-голям препъникамък май.

Това не е проблем! Но не при стандартна инсталация. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, Joss Bomon написа:

Дано намерят начин да се "измъкнат" от тази преекспонирана дивотия с причината за тези ограничения

Няма да премахнат изискването за TPM 2.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, цър-вул написа:

Няма да премахнат изискването за TPM 2.0

според мен ще издадат и версия без за тези с по стари компютри защото ще загубят много потребители

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ninov написа:

според мен ще издадат и версия без за тези с по стари компютри защото ще загубят много потребители

То си е елементарно ограничение от инсталатора към момента, и не касае самия Windows. Колцина ползваха защитата на Bit Locker, като я има още от времето на 7? Да си го ползват тези, които се нуждаят от такава "защита". От друга страна, нуждаещите се от защита не биха разчитали единствено на ТРМ, защото се оказа, че и той не може да я осигури в достатъчна степен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ninov написа:

Нищо не губят, няма и да загубят! За новите компютри е Windows 11, а за старите компютри се ползва Windows 10. Майкрософт са си вързали гащите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Опитах "Още едно решение за заобикаляне на TPM - цък:" посочено от Павката за направа на инсталационна флаш памет със  EaseUS към ISO фаил като съм избрал заобикаляне на TPM.
Има два момента  на които трябва да се обърне внимание, за да не се налага да опитвате  след това 3-4 пъти. Самата процедура върви съвсем нормално, като същевременно съобщава на екрана колко процента е обработено и до къде е стигнала програмата.
При 75% имаше много голямо забавяне - повече от 20 минути, докато продължи. Същото се наблюдаваше и при 80% (отново около 20 минути) това явно е от бързината на конфигурацията с която разполагам и нейният процесор. След 80% отново всичко си дойде на мястото, но ми трябваха 3-4 опита за да установя, че не трябва да се притеснявам при забавянето. След финала всичко е добре и при опит да стартирам Boot от флашката, веднага тръгна инсталацията, като ме допуска да продължа без TPM.  Доволен съм и не съжaлявам за изгубеното време от няколко часа за експериментите. Днес ще направя нова инсталация на нов SSD диск за да се уверя, че всичко работи при така създадения  ИСО фаил. Ако сметна за необходимо, мога да напиша няколко реда.  Прилагам няколко снимки за протеклата процедура.

ScreenShot009.jpg

ScreenShot010.jpg

ScreenShot011.jpg

ScreenShot012.jpg

ScreenShot013.jpg

ScreenShot014.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ново издание на dism++ - 10.1.1002.1
За съжаление няма дневник на промените на английски (само китайски). (Преводът в спойлера е машинен)

Spoiler

====================================Dism++ 10.1.1002.1 2021 Fall Update 16:57 2021/8/ 29=====================================
1. Solve the bug, the problem that wsusscn3.cab cannot be used in 32-bit systems.
2. To solve the bug, WinSxS cleanup supports Windows 10 19041 and Windows 11.
3. Solve [Bug 902](https://github.com/Chuyu-Team/Dism-Multi-language/issues/902), fix the issue that TOC package does not support differential transmission (reported by Hongmao Sakuragi).
4. Added Fea, which provides automatic update support for wsuscan3.cab based on Github service.
5. Added Fea, adding read-only hosts modification support.
6. Added Fea, which supports psf-based patches dedicated to Windows Update for Windows 11 (thanks to gross profit for collecting information).
7. Added Fea and several bugs.

Сваляне:
https://github.com/Chuyu-Team/Dism-Multi-language/releases/download/v10.1.1002.1/Dism++10.1.1002.1.zip

преди 5 часа, Kolev71 написа:

Опитах

А коя версия на Windows 11 свали инструментът?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване