Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 7 часа, Kolev71 написа:

След финала всичко е добре и при опит да стартирам Boot от флашката, веднага тръгна инсталацията, като ме допуска да продължа без TPM.

Я сега опитай надстройка от компютъра! Да видим какво ще стане. Както ти работи системата кликни върху Setup.exe от флаш паметта. Озадачава ме и EaseUS OS2Go - и двата инструмента не показват от къде теглят, а за OS2Go не са дали колко място памет се изисква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

На този му показаха портата и той започна да философства. Тегли от там, от където и uup dump
Едно Благодаря колко порти щеше да отвори...Ама ти май я нямаш в речника таа думичка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, цър-вул написа:

Няма да премахнат изискването за TPM 2.0

... Вече направиха крачка назад, а до финала има време... -> Ще можем да инсталираме Windows 11 на неподдържани компютри, но със сериозни компромиси - kaldata.com

Ако оставят и възможност за ъпдейт от файл или външен софтуер, не виждам никакъв проблем, освен отделеното време за ъпдейт. При условие, че пресметливите ползватели никога не се хвърлят на непроверен ъпдейт, даже това, че всичко ще става "ръчно" е в плюс.

преди 1 час, цър-вул написа:

Едно Благодаря колко порти щеше да отвори..

Той е твой човек, даже и стъпките откъдето си минал ще целува... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, цър-вул написа:

Лошото е, че чито Сатя не те слуша.

Още едно решение за заобикаляне на TPM - цък:
w2i5CWvVLPGLNia4e2jKwaAswJboxiUF.png

https://download3.easeus.com/free/win11builder.exe

Ами, заобикаляне от официална компания, сега се очаква и AOMEI да извадят инструмент...

преди 1 час, Joss Bomon написа:

направиха крачка назад

И като пропищят от пробиви,поради ненавременно закърпване, ще стане мазалото...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, цър-вул написа:

И като пропищят от пробиви,поради ненавременно закърпване, ще стане мазалото...

То ако чакахме на тяхната реакция да си запушват дупките... станаха доста годинки откакто го има Windows, и дупки винаги е имало. Чак с 10 взеха някакви мерки с подобрението на антивируса си, без който системата винаги си е била изложена на заплахи. Пак ще се повторя, че без комплексна защита от АВ софтуер, Windows ще продължава да е перфорирано сирене, колкото и да го отричат или да набеждават хардуера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, цър-вул написа:

Ново издание на dism++ - 10.1.1002.1
За съжаление няма дневник на промените на английски (само китайски). (Преводът в спойлера е машинен)

Покажи скритото съдържание

====================================Dism++ 10.1.1002.1 2021 Fall Update 16:57 2021/8/ 29=====================================
1. Solve the bug, the problem that wsusscn3.cab cannot be used in 32-bit systems.
2. To solve the bug, WinSxS cleanup supports Windows 10 19041 and Windows 11.
3. Solve [Bug 902](https://github.com/Chuyu-Team/Dism-Multi-language/issues/902), fix the issue that TOC package does not support differential transmission (reported by Hongmao Sakuragi).
4. Added Fea, which provides automatic update support for wsuscan3.cab based on Github service.
5. Added Fea, adding read-only hosts modification support.
6. Added Fea, which supports psf-based patches dedicated to Windows Update for Windows 11 (thanks to gross profit for collecting information).
7. Added Fea and several bugs.

Сваляне:
https://github.com/Chuyu-Team/Dism-Multi-language/releases/download/v10.1.1002.1/Dism++10.1.1002.1.zip

А коя версия на Windows 11 свали инструментът?

Уверено мога да кажа че беше 22000.132. Видях го в самото начало, когато почна да се тегли. Изписа ми версията и модела на флашката, на която исках да направи файла. Аз отначало написах, че готовата флашка се отваря и почва инсталацията без проблем без TPM, но когато дойде времето за някакви си ъпдейти всичко блокира и до там. Направих отново нова инсталация на флашката, пуснах ново качване на операционната система и се получи същото положение като при първия път. Късно отговарям, защото отсъствах целият ден и не съм правил нищо по вече.

преди 7 часа, Бонбон с катран! написа:

Я сега опитай надстройка от компютъра! Да видим какво ще стане. Както ти работи системата кликни върху Setup.exe от флаш паметта. Озадачава ме и EaseUS OS2Go - и двата инструмента не показват от къде теглят, а за OS2Go не са дали колко място памет се изисква.

А ти малък ли си да си направиш проби за това , което те интересува ами караш другите? Не прочете ли че съм почнал инсталация на напълно нов SSD disk?Работещият ми компютър с Win 11 няма нищо общо в случая, описан от мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Joss Bomon написа:

Абе те не успяха да оправят проблема с принтера.... Ламери...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, цър-вул написа:

Пичатим си, що?

С кво пичатиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Kolev71 написа:

А ти малък ли си да си направиш проби за това , което те интересува ами караш другите? Не прочете ли че съм почнал инсталация на напълно нов SSD disk?

Аз система не сглобявам с тази програма, а ти вече си я сглобил. И се очаква само да стартираш за да провериш ефективността. Явно ще пропуснеш този тест за да е по-голямо информационното затъмнение, за да изглежда като нещо голямо и грандиозно. Бодни си бутващата флашка при стартирана операционна система. Влез във флашката и стартирай Setup.exe за да видим дали няма да ти изисква тогава TPM. Понеже в замунда ламерското издание не изисква и ще е смешно тази програма да не са го направили. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Бонбон с катран! написа:

Аз система не сглобявам с тази програма, а ти вече си я сглобил. И се очаква само да стартираш за да провериш ефективността. Явно ще пропуснеш този тест за да е по-голямо информационното затъмнение, за да изглежда като нещо голямо и грандиозно. Бодни си бутващата флашка при стартирана операционна система. Влез във флашката и стартирай Setup.exe за да видим дали няма да ти изисква тогава TPM. Понеже в замунда ламерското издание не изисква и ще е смешно тази програма да не са го направили. :) 

Бонбончо!

От Замунда мога да си изтегля някой филм, ако ми представлява интерес. Или...концерт, евентуално, но не и операционна система. Веднаж ти го написах. Като си почина тези дни, ще го опитам, за да не ти чупя хатъра пък и да не оставаш с убеждението, дето си го написал в по горен твой пост. Само напиши кое е публикуваното в замунда издание.  И не си прочел тази вечер какво съм споделил пред хората. Нощната ми работа се оказа нещо напразна. Флашката  уж стана и тръгна, стигна до някакво си обновяване и там - всичко умря. Не продължи със инсталацията. Направих всичко наново - същия ефект. Утре ще видя дали със версия 160 мога да компилирам   ISO за бутваща флашка от поста на Павката и ще напиша 2-3 реда.

Поздрави плевенските кифли!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kolev71 написа:

Само напиши кое е публикуваното в замунда издание.  И не си прочел тази вечер какво съм споделил пред хората. Нощната ми работа се оказа нещо напразна. Флашката  уж стана и тръгна, стигна до някакво си обновяване и там - всичко умря. Не продължи със инсталацията. Направих всичко наново - същия ефект. Утре ще видя дали със версия 160 мога да компилирам   ISO за бутваща флашка от поста на Павката и ще напиша 2-3 реда.

Прочел съм, но на мен това нищо не ми говори. До сега никога не ми е зависвал ъпдейт на Windows.

От Замунда аз свалям само оригиналните копия. Но за тези с Windows 11 има едно изключение, според това кой е източника и какво е гласено. На Павката линка е просто допълнителна украска към екстрите, той винаги изнамира първи разни джаджи за повече пърформанс. Радвам се на откритията му, но не ги консумирам защото ги чувствам като имитиращи дубликати или плагиати. Тоест, някой направи нещо съвсем оригинално по образец, а след това се появяват имитации по негово копие.

По същество, очаквам опита, пиши като се случат нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.08.2021 г. в 23:05, Kolev71 написа:

Като си почина тези дни, ще го опитам, за да не ти чупя хатъра пък и да не оставаш с убеждението, дето си го написал в по горен твой пост.

Докато се наумуваш, лудите се налудуват! Вече видях отговора в друг форум докато спиш. Сами се оплакват потребителите, че няма ефикасност и изискването не се заобикаля както аз те помолих! При това се оплакват още, че конвертира само Windows Pro версия. Тъпо е. Каквито си избереш, такива ще те управляват - ум робува, ум царува, ум патки пасе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Бонбон с катран! написа:

Докато се наумуваш, лудите се налудуват! Вече видях отговора в друг форум докато спиш. Сами се оплакват потребителите, че няма ефикасност и изискването не се заобикаля както аз те помолих! При това се оплакват още, че конвертира само Windows Pro версия. Тъпо е. Каквито си избереш, такива ще те управляват - ум робува, ум царува, ум патки пасе.

Затова има един лаф. На един вълк му е дебел врата, защото си върши работата сам. Недей да чакаш всичко наготово...пък после другите ти виновни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Затова има един лаф. На един вълк му е дебел врата, защото си върши работата сам. Недей да чакаш всичко наготово...пък после другите ти виновни.

Това обръщение към всички тук потърсили помощ ли е?

И преди казах, че не работя с програмата, помолих който вече ползвал да сподели опита си. Всички това правят и изведнъж имаш апел всеки сам за себе си. Твоят бисер трябва да се цитира навсякъде!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Бонбон с катран! написа:

Това обръщение към всички тук потърсили помощ ли е?

И преди казах, че не работя с програмата, помолих който вече ползвал да сподели опита си. Всички това правят и изведнъж имаш апел всеки сам за себе си. Твоят бисер трябва да се цитира навсякъде!

Сложи го дори в подписа си ако щеш. И без това е само лично за теб. Чувствай се поласкан!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, цър-вул написа:

Така е. Заради процесора ми ме предупреждават, но не зная дали ще ме изгонят като инсайдер.

2021-09-01-19-18.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vpvelev написа:

дали ще ме изгонят като инсайдер.

Не, ще те ограничат откъм ъпдейти

Поддръжката на Android приложенията се премества за 2022
https://winaero.com/support-for-android-apps-in-windows-11-has-been-pushed-back-to-2022

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, цър-вул написа:

Говори се единствено за инсайдърите като вас все още:

Цитат

Най -доброто нещо, което трябва да направите в момента, е да се върнете към Windows 10, за да изчакате Microsoft да пусне Windows 11 на 5 октомври с официалните ISO за чиста инсталация.

Като напомняне, Microsoft ще позволи на потребителите да инсталират Windows 11 на неподдържани компютри, като използват инструмента за създаване на медии и официалните ISO. Системата ще работи добре, ако целевото устройство отговаря на минималните хардуерни изисквания на Windows 10. Това, което остава неясно, е дали Windows 11 ще получава редовни кръпки за сигурност и корекции на грешки. Microsoft казва, че тези машини може да не получават месечни актуализации, така че компанията тепърва ще представи окончателната присъда.

Нормално е да не се нуждаят от опитни мишки със стар хардуер...

Аз не съм се заврял в инсайдърския канал и си получавам ъпдейтите на 11 без никакво мрънкане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване