Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 5 минути, цър-вул написа:

Дали? С това твърдение:

именно това твърдение показва че е забравил, че в джам седем няма дефендър и всеки си качва антивирусна на вкус и мирис

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 7 минути, Joss Bomon написа:

Този човек е с повредени нерви и постоянно се изпуска!

Що, пък, ти, безгрешния да не кажеш"Абе, сбърках, заблудил съм се", а не да ми вадиш от десет кладенеца вода? Е, и що твоята крава да е мъжка, при положение, че написаните от теб неща не са верни?
И не, не се изпускам- памперс не ползвам, бельото ми е чисто! Мери си определенията, че ти ползваш нелицеприятни слова.
Аз мога и да не пиша, а само да чета еликсири!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Що, пък, ти, безгрешния да не кажеш"Абе, сбърках, заблудил съм се"

Защото не съм се заблудил! Ти не си разбрал написаното и да, няма да ми е никак тъжно, ако спреш да пишеш, особено в моята тема!

преди 5 минути, цър-вул написа:

Аз мога и да не пиша, а само да чета еликсири!

Айде и аз да се захвана - как аджеба се "четат" еликсири ? Имаш нужда да ги пиеш, а не да ги четеш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

MRT си е обновен с вчерашна дата

току що ми дойде това 

Цитат

Инструмент за премахване на опасен софтуер на Windows, версия x64 - v5.93 (KB890830)

не знам в джам 11, това дали е същата версия
все още не съм експериментирал с джам 11

пп

опс, сега го видях в картинката на Колев
1082437166_1.JPG.d459e14f47639784b61febeb5ad8ae57.JPG

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, дpъндю написа:

именно това твърдение показва че е забравил, че в джам седем няма дефендър и всеки си качва антивирусна на вкус и мирис

Напротив има WD в 7. Но е със силата на MS Antispyware (първия им продукт за защита) и лови само шпионски програми. Но пак си има Windows Defender и в Windows 7. Вече истинската антивирусна за 7, която под 8 отново се казва Windows Defender е MSE (Microsoft Security Essentials).

Но за да е обърквацията по-пълна MS имат и microsoft safety scanner, който е само скенер подобно на MRT, но използващ изцяло ядрото на WD и е далеч по-добър от MRT. Даже не знам, защо не предлагат него, вместо MRT, но както и да е.

А вече си има и отделно Windows Defender Offline за сканиране от PE среда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Но пак си има Windows Defender и в Windows 7

честно казано, никоя седмица не съм видял с вградена антивирусна 

преди 8 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Microsoft Security Essentials

това допълнително се дърпаше от нета, но не беше ефективно и хората предпочитаха други антивирусни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Joss Bomon написа:

Защото не съм се заблудил! Ти не си разбрал написаното

Казвам ти аз, че си богоравен, ама 

преди 2 часа, Joss Bomon написа:
преди 13 часа, цър-вул написа:

Тази актуализация е за всички версии на Windows.
Windows Malicious Software Removal Tool

Това е само за ползващите дефендъра! Който е с друг АВ не получава тази актуализация.

Всички с Windows, без значение да са или не са с Windows Defender, ако НЕ СА СПРЕЛИ ПОЛУЧАВАНЕТО НА ТОЗИ ИНСТРУМЕНТ, ПОЛУЧАВАТ тази актуализация. И @B-boy/StyLe/ ти каза, че mrt е независим от win def, аи ти едно си знаеш

преди 53 минути, Joss Bomon написа:

Ти не си разбрал написаното

Та, кое от написаното трябваше да разбера? Твоите грешни мисли? Да ги приема за истина? Ко? Нье!

преди 1 час, Joss Bomon написа:

в моята тема!

Като е твоя, изхвърли ме от нея... Платил си я и си твоя? Цирк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, дpъндю написа:

честно казано, никоя седмица не съм видял с вградена антивирусна 

това допълнително се дърпаше от нета, но не беше ефективно и хората предпочитаха други антивирусни

Пропуснал си. Пак казвам...WD съществуваше и в 7. Просто бе орязана.

MSE се дърпаше от нета...нали това казах и аз...и представлява вече пълната версия на WD за 7, но орязаната си беше вградена!

Ето скивай...

И както се вижда от клипа съдържа само Anti-spyware definitions.

Вече като сложиш MSE това добавя и Anti-virus definitions...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Та, кое от написаното трябваше да разбера? Твоите грешни мисли? Да ги приема за истина? Ко? Нье

Ей не спря да дълбаеш !!! Наистина ли ти прави удоволствие да висиш на крачола като пинчер ?! Не е никак чудно, че комуникацията с тебе е тегава работа, за повечето потребители. НИКОГА НЕ ЗНАЕШ КОГА ДА СЕ СПРЕШ! Ръб си беше и ръб си остана през годините... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нагъл си и то много със самочувствие до небсата! Не аз да спра, а ти да си признаеш, о, безгрешний! Човешко е да се греши! Глупост е да се отстоява грешката!
Истината е една...
Приключих 
с темата ти - смяяях

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vpvelev написа:

Не сте прави. Никой от вас не разбира от Windows11.

Ей сега Цър вул и тебе ще метне кой разбира и кой не .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

Приключих 
с темата ти

Де късмет...

Ще се намерят и други, да копират линкове с команди от интернет и да се правят на важни с тези си "знания".

преди 6 минути, adersa написа:

Ей сега Цър вул и тебе ще метне кой разбира и кой не .

Няма, той е от Неговата свита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше да ви обединя срещу общ враг (себе си) та да спрете да се карате и да си мерите.

преди 1 час, Joss Bomon написа:

Няма, той е от Неговата свита.

Много ти е слабо разузнаването :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от спорове и за някакъв си "миризлив" update. Ето например при мен дойде и такъв за .NET 5, но това е защото съм качил версия 5 отделно, защото вградения е до версия 4.8 Има дори версия 6 preview, но засега не ми е спешна. А защо го качих...защото Handbrake вече го изисква. Тъпото е, че се инсталира вече в ProgramFiles, а не в WinDir папката.

C:\Program Files\dotnet

Затова и PS командата не го хваща, че е инсталиран:

Image-233.png

Сигурно пише в друг ключ и затова. После ще се занимавам да търся в кой точно. То като цял 5.0 вече не се води и Framework де, а Core май.

https://dotnet.microsoft.com/download/dotnet/5.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, vpvelev написа:

Идеята ми беше да ви обединя срещу общ враг

За мен всеки е приятел, докато не прекали със заяждане, тон или елементарни обиди. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Joss Bomon написа:

За мен всеки е приятел, докато не прекали със заяждане, тон или елементарни обиди. 

Ако смяташ, че опонента ти е на по-ниско ниво от теб, то не падай на неговото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Не е така. Аз не ползвам WD, а Kaspersky и WD е изключен по подразбиране (дори съм помогнал за целта), и пак MRT си е обновен с вчерашна дата. Това, което коментирахме преди е дали е ефективен инструмента и дали може да се забрани да идва през WU за всички потребители. Та няма връзка с WD.

Стефчо, не всичко е мерене, както го описваш. Понякога си има градивни спорове.

Описал съм го точно както изглежда - ни по малко,ни по вече. Както изглежда не само тук а и в целият форум. В такъв случай имам чувството че някой от Вас иска да каже: Ние сме няколко във форума и затова всеки от Вас трябва да чете повече и по малко да пише.. Както го е написал и JKirilow  в друга тема: (последният пост). Дали този е методът за изказвания на "градивните спорове" едва ли ще го разбера, защото и аз понякога съм участвал в такива. Абе пишете си както искате, Калин ви е дал карт бланш а до къде ще стигне всичко , все някой ден ще узнаем. Бях убеден, че поне тази хубава тема ще заприлича на темите , които са в антивирусния раздел. Лека вечер от мен!

(последният пост)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди време се оплаквах, че от време на време като хвана да местя прозорец или файл с мишката, те се движат много бавно по екрана следвайки показалеца на мишката. Открих къде е проблемът и той е в TranslucentTB. Някой назад в темата писа, че с него може да се направи таскбара прозрачен. Реших да го пробвам и ми хареса. Проблемът се получава, когато се използва размазване на таскбара, но без мацането изглежда, че нещата работят нормално вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

16.09.2021

Win 11   22000 - 194

2021-09: кумулативна актуализация за Windows 11 за системи, базирани на x64 (KB5005635)

ScreenShot035.jpg

ScreenShot036.jpg

ScreenShot037.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно Windows 11, на лице го докарва, ама в леглото все още се мъчи ;-) но  да не забравяме, че "Лице пичЕ продава";)

Относно лиричното отклонение, чакаме да излезе финалната версия октомври и ще го сложим на флашките!

Поздрави на цялата компания и по-малко да се карате! ;-) ...иначе правим нов форум!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

МS ме отряза от по-нататшен ъпдейт и във виртуалката. Тръгва да ъпдейтва  - 6% и спира заради проверката. Явно така ще цакат всички и в бъдеще. Приключих с W11 за този хардуер.

hcxggc2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Kuroyagi написа:

МS ме отряза от по-нататшен ъпдейт и във виртуалката. Тръгва да ъпдейтва  - 6% и спира заради проверката. Явно така ще цакат всички и в бъдеще. Приключих с W11 за този хардуер.

При мен само процесора не им харесва, но още не са ме изгонили :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване