Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 5 минути, Kuroyagi написа:

Мдам, TPM вече е  твърдо изискване и за виртуалки ... простотия.

https://techdator.net/microsoft-mandates-tpm-2-0-windows-11-vms/

Докато не се появи някой скрипт по въпроса ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 7 часа, vpvelev написа:

Скрипта е ясен-Уиндоус 7. Няма модули, няма бъгове, няма капризи с друг хардуер, няма дори и актуализации-нима това не е идеалната ОС? И всичко се прави на нея по същия начин. Ако някой рита за ТРМ, моето се продава-има-няма 20 кинта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, vpvelev написа:

И сега може това ограничение да се шунтира. Заобикалянето с хакерски прийоми обаче официалната политика на МС не е приемливо решение в дългосрочен аспект.
МС постепенно технологично ще запушат всички хакерски хитринки. Ако пък си наумят да обвържат лиценза с интегритета на ъпдейтваната система, е възможно напористите и активационните ключове да си загубят. Да не говорим, че с хакерски средства, потребителят трябва да си отваря очите на на 4, а на 16!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Joss Bomon написа:

Що не си стоите в бета канала и да си траете какво ще се случи, а се набутахте в инсайдърския? 

Щото ... мераци, големи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Joss Bomon написа:

Що не си стоите в бета канала и да си траете какво ще се случи, а се набутахте в инсайдърския? 

Докато си тук, ще те замоля за една консултация. Спомняш си че скоро те питах за 5-6 броя SSD -Cricial 500 giga. Трябваше да чакам за тях, но не ми се чака. Купих си 2 броя за сега от твоя линк"  https://www.vali.bg/bg/product/16889/Solid-State-Drive-(SSD)-Kingston-KC600-512-GB Гаранцията им е 60 месеца затова са по скъпи. Сега дали да не кача Beta версията, защото при втората 11-ка след откриване на акаунта ми в Микрософт, последният направи веднага регистрацията на системата ми. Не го очаквах. И за да ползвам това предимство и на другите, затова искам да се допитам до теб.  11-ката ми харесва и ми е удобна за моите цели, а и не съм така претенциозен, така че искам да подменя на всички операционната система и дисковете с нови.. Другото е да изчакам до 5 октомври и тогава да решавам какво да правя. Какво е твоето мнение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че на 5.10. няма да видим нищо различно от това, което ползваш в момента. Нищо фундаментално различно няма време да се направи за 2 седмици, още повече, че няма време да се тества за проблеми. Ако няма някакви фрапиращи проблеми след последния ъпдейт, смятам, че вече ползваме финална версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Joss Bomon написа:

Защото инсайдерския се оказа по-стабилен от бета-та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, vpvelev написа:

Защото инсайдерския се оказа по-стабилен от бета-та.

Не думай! :shock11: Кое по-точно му е "по-стабилно" ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Joss Bomon написа:

Не думай! :shock11: Кое по-точно му е "по-стабилно" ?

По-добре ти кажи, кое по-точно му е по-нестабилно от бета-та?

Ще се повторя, но от 2 или 3 вече месеца откакто съм с инсайдерско копие на Win 11 нямам нито сини (зелени) екрани, нито проблеми с клавиатура и езици или с каквото там се оплакват хората тук от Win11.

И май най-важното, от което тук се оплакват хората - никакви проблеми досега след ъпдейти. Това май е най-честия проблем при повечето тук ползватели и някои ги спират, а други дори се отказват от Win11.

Нека някой който е с инсайдерско копие на Win11 да сподели какви проблеми има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, vpvelev написа:

По-добре ти кажи, кое по-точно му е по-нестабилно от бета-та

Твърдението за "стабилност" го изказа ти. Аз попитах защо се занимавате с този канал и не съм правил сравнения.

преди 8 минути, vpvelev написа:

с инсайдерско копие на Win 11 нямам нито сини (зелени) екрани, нито проблеми с клавиатура и езици или с каквото там се оплакват хората тук от Win11.

И май най-важното, от което тук се оплакват хората - никакви проблеми досега след ъпдейти. Това май е най-честия проблем при повечето тук ползватели и някои ги спират, а други дори се отказват от Win11.

Изказваш твърдение за по-голяма "стабилност" на база каква, след като не ползваш успоредно двата канала?

И аз нямам никакви проблеми с бетата, още по-малко цитираните от тебе или други. Това, което ти наричаш "проблеми", не са проблеми на Windows или на вида на канала, а са 99% частни "проблеми" на единици хора, но независещи от канала. 

Горното ми питане касаеше неподдържания хардуер, а не някакви безсмислени сравнения между бяла котка и бяла котка с черна опашка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което и аз бях написал като "проблем" в по горен пост се оправи от снощното обновяване на версията. При мен се получаваше  в неопределено време, както пиша. Абсолютно същия проблем имаше и в темата за 10 - ката, на друг колега със същите симптоми, на който отново сте обърнали толкова внимание. Дори се появи и "баш разбирача" в темата за да пише как съм послъгвал или омазал системата. Сякаш е при мен плевенския новобранец. И ако сме честни, колкото и да не зная английския, почти навред е написано че Бета версията по допада на хората. Инсайдърската ще си е вечно инсайдърска, докато Microsoft пуснат нова версия на Win 12...13,  а може и на  20.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горните ми писания са на база (отново) доста острата фраза:

преди 3 часа, Joss Bomon написа:

а се набутахте в инсайдърския? 

Затова попитах има ли друг с инсайдерско копие да се оплаче от нещо, защото доколкото разбрах всички, които тук се оплакват (или споделят) някакви проблеми са с бета версия.

Ако имах проблеми с инсайдерската версия, щях да мина например на бета-та или да се върна на Win10.

Става так че @Joss Bomonси противоречи, като няма инсайдерска версия, но твърди че е по-нестабилна от бета-та.

преди 51 минути, Joss Bomon написа:

Изказваш твърдение за по-голяма "стабилност" на база каква, след като не ползваш успоредно двата канала?

А ти на каква база изказваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vpvelev написа:

но твърди че е по-нестабилна от бета-та.

Я стига си измисля разни твърдения! 

Ти си някакъв фен на тестови версии, но такива никой не ползва за сериозна работа. 

Цитат

img_5756076a5bba6.png?width=1198&trim=1,

Като превключите към Insider Preview версии на Windows 10 , ще получите най -новите промени и функции преди други потребители на Windows. Ще получите и нови грешки. Ето как всъщност изглежда изпълнението на Insider Preview.

Като цяло не препоръчваме да превключвате към Insider Previews на Windows 10 на основния си компютър или на друг компютър, от който зависите от действителната стабилност. ако сте любопитни да погледнете бъдещето и да предоставите обратна връзка, препоръчваме ви да стартирате Insider Previews във виртуална машина или на вторичен компютър.

Когато обмисляте използването на нестабилна операционна система, важно е да разберете какво всъщност означава „бъг“. Това не означава само, че новите функции не работят правилно. Това означава, че самият Windows може да има сериозни грешки. Тези грешки могат да накарат вашите настолни приложения да не работят правилно или да накарат определен хардуер да не работи според очакванията. Самият Windows може да замръзне или да се срине.

Но ако все още имате компютър, който не ви е необходим за нищо друго, и нямате нищо против софтуерът му да е потенциално нестабилен, не се колебайте да го надстроите до версии на Insider Preview, ако сте любопитни.

https://www.howtogeek.com/257948/should-you-use-the-windows-10-insider-previews/

Не ми отговарай! Всички отговори се съдържат в цитата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, vpvelev написа:

По-добре ти кажи, кое по-точно му е по-нестабилно от бета-та?

Ще се повторя, но от 2 или 3 вече месеца откакто съм с инсайдерско копие на Win 11 нямам нито сини (зелени) екрани, нито проблеми с клавиатура и езици или с каквото там се оплакват хората тук от Win11.

Нека някой който е с инсайдерско копие на Win11 да сподели какви проблеми има.

Има вероятност новите неща, които добавиха в инсайдърската версия да са бъгави. Вече забравих кои бяха и не ми се търси в момента. В бетата в момента чистят само бъговете, колкото могат, до официалното пускане на 11-ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, саби написа:

Има вероятност новите неща, които добавиха в инсайдърската версия да са бъгави. Вече забравих кои бяха и не ми се търси в момента. В бетата в момента чистят само бъговете, колкото могат, до официалното пускане на 11-ката.

Споделям това, което виждам и се случва при мен. Може бъговете да се появяват при друг хардуер или софтуер, а не като тоя с който съм. Споделям, защото и аз съм учуден. И аз очаквах инсайдерската на Win11 да е най-бъгавия от всички досега, но както писах по-горе 2-3 месеца нямам проблеми.

Който не вярва - да пробва. Нито на клипове вярвайте, нито на мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия малоумници наясно ли са, че има много стар хардуер по целия свят и с тоя TPM само си режат пишката(пишка ли?!), клона де. Накрая народа ше скочи я на линукс, я на 7-цата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия малоумници наясно ли са, че има много стар хардуер по целия свят и с тоя TPM само си режат пишката(пишка ли?!), клона де. Накрая народа ше скочи я на линукс, я на 7-цата.
Е то 10-ката ще си я има до 2025 и хората ще си карат на нея. И аз не съм очарован от 11 и не смятам да скачам за момента на него. Така направих и едно време с 10 - минах на него около 1.5-2г след пускането му когато доста проблеми бяха изчистени. Ще си карам и аз на 10 а когато му изтече поддръжката ще му мисля. Наскоро пробвах Manjaro и съм приятно изненадан в сравнение с Ubuntu и може би ще се сбогувам с Уиндоус поне като основна ОС но времето ще покаже.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не съм пробвал 10ка нито пък ще пробвам 11ка карам си с 7ца и си свиркам .

А доколкото знам проблема с принтерите на 10ка продължават .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OpenShell има версия работеща (уж според твърденията) на Windows 11

OpenShell 4.4.170 (в GitHub е до стабилна версия 160 и до бета 169)

https://www.elevenforum.com/t/open-shell-4-4-170.1047/

VirusTotal: (2 фалшиви засичания).

https://www.virustotal.com/gui/file/e2885327e80c314d50f9b79f559a84e07b765920bb6189dc836e21877d5bf875

Лично аз я инсталирах. Смених и скина, че досега бях забравил, че бях ползвал този за 8.1

Минах на този и ми допада: https://github.com/bonzibudd/Fluent-Metro

Интересно, че https://www.appveyor.com/ не я засича (засича до 168/169, но явно не са вкарали билд 170 все още). При мен SUMo я намери.

Направо като почнат да си разхвърлят билдовете наляво-надясно и може да лудне човек. При драйверите на Intel е подобна ситуацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.09.2021 г. в 18:17, Joss Bomon написа:

Я стига

Чш, я по-кротко!
https://www.howtogeek.com/257948/should-you-use-the-windows-10-insider-previews/
На тоя май му плащат на дума - толкова глупости на едсно място.
И по-голям смях от машинния превод - здраве! Нали се стремим да пишем грамотно. ИИ на google още не е достигнал нивото за правилно възприемане на съдържание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, цър-вул написа:

Чш, я по-кротко!

Да си беше седял в дупката където се покри, вместо да даваш последни напъни да се излагаш с простащината и селендурските обръщения!

Я, бля, това е положението с тестовите версии, колкото и да си гризете краката от яд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, цър-вул написа:

Чш, я по-кротко!
На тоя май му плащат на дума - толкова глупости на едсно място.
И по-голям смях от машинния превод - здраве! Нали се стремим да пишем грамотно. ИИ на google още не е достигнал нивото за правилно възприемане на съдържание.

Не им отваряй очите. Да си карат със сигурната 7-ца. Само тя ставала са сериозни работи.

А не се сещат, че всяка нова версия взема най-доброто от предната и се надгражда. Новите бъгове и в бета или инсайдерските версии не са свързани с проблеми от предните версии. 

Ама няма смисъл. Умните и непредубедените го знаят това. Тук няколко човека ползват форума само да се заяждат и обиждат. Ама какво да се прави - намираме се в България.

В западните форуми - "Благодаря сър, Извинявайте, че ви отнех от времето, Оценявам бързият ви отговор"...

Тук разни бай ганьовци - "Ти луд ли си или се правиш на такъв?, Да си беше седял в дупката където се покри, вместо да даваш последни напъни да се излагаш с простащината и селендурските обръщения!, а бе глупак, Ти ли ще ми кажеш на мене, бе!"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vpvelev написа:

Тук разни бай ганьовци

"Чш, я по-кротко! "  повече ли ти харесва ?!

Мога и културно да се обръщам, но каквото почука, такова му отваря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване