Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

Цитат
  1. .....
  2. Home: Move the cursor to the start of the current line
    Ctrl+Home: Мести курсора в началото на документа/страницата
  3. End: Move the cursor to the end of the current line
    Ctrl+End: Мести курсора в края на документа/страницата

Много удобен клавиш за Windows 11:
gTRMJ.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 5 часа, ninov написа:

Значи твърдиш че win 8 е по добър от win 7  а @vpvelev

Твърдя, че Win8 е надграден от Win7 плюс нови неща. Повечето оплаквания от новите версии са от хора, които са свикнали с даден интерфейс и трябва да се настройват към нов. Win7 се харесва най-вече поради прозрачността на прозорците и това че сме свикнали дълги години да са със заоблени форми.

Изведнъж идва Win8 с острите ръбове, ново старт меню, липса на прозрачност и др. подобни. И тъй като повечето хора са консервтивни по природа изпадат в шок от рязката промяна. Но пак повтарям - това се отнася най-вече до външния изглед.

А аз имам предвид това което не се вижда. За тази приемственост и надграждане говоря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, vpvelev написа:

И тъй като повечето хора са консервтивни по природа изпадат в шок от рязката промяна

Ако имаш пред вид и мен, то аз имам на другия компютър оригинален (по РудиМ дефиниция, защото съм го купил от Технополис за 200 лв на времето) Уиндоус 8.1 и много ми харесва-стабилен, достатъчно симпатичен, и често го ползвам. Нищо, че ми се мотат разни" Неподдържан хардуер" , осакатена поддръжка. 

преди 5 часа, B-boy/StyLe/ написа:

А мен си цитирал, защото?

Не само на мен си помагал и то много, не за възпитанието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, NEVADA написа:

Ако имаш пред вид и мен,

Даже и не съм си го помислил. Говоря като цяло, а не за конкретни хора и дори от тоя форум.

Това дори се отнася донякъде и за мен. Но предпочитайки новостите и подобренията "под капака", стискам зъби и се настройвам към новия външен изглед.

преди 16 минути, vpvelev написа:

Повечето оплаквания от новите версии са от хора, които са свикнали с даден интерфейс и трябва да се настройват към нов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Windows 11 Insider Preview 22458.1000 (rs_prerelease) amd64 2021-09-19 15:30:17 UTC

От 16-ти съм с него. Бързо и леко мина ъпдейта.

2021-09-20-09-30.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с него - забележи датата на новото издание!

преди 1 час, цър-вул написа:

Windows 11 Insider Preview 22458.1000 (rs_prerelease) amd64 2021-09-19 15:30:17 UTC

Но! Със скрипта от uup dump не може да завърши компилирането - генерира грешка за неоткрит файл с ерсия на изданието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да видях я, но не разбрах за какво става въпрос. Някаква добавка ли е?

преди 27 минути, цър-вул написа:

Със скрипта от uup dump не може да завърши компилирането - генерира грешка за неоткрит файл

Бях си свалил ISO на предната версия от сайта на MS. Не съм видял дали са пуснали и за тая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чета за изискването TPM 2. Най-дилетантски (ако правилно) разбирам, че е заради BitLocker. Само че в WIndows 10 Home версията нямам право на такава екстра. За чий тогава настояват да има TPM на всяка цена??? В 11 Home версията ще има ли BitLocker?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, parmobil написа:

За чий тогава настояват да има TPM

Защото обещаха, че 11 ще е най-сигурната ОС, но не могат да докарат тази сигурност само софтуерно и си търсят спасителни поясчета, като нарочват хардуера. Все още им липсва тотален контрол, но стъпка по стъпка го осъществяват...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 19.09.2021 г. в 13:31, vpvelev написа:

Твърдя, че Win8 е надграден от Win7 плюс нови неща. Повечето оплаквания от новите версии са от хора, които са свикнали с даден интерфейс и трябва да се настройват към нов. Win7 се харесва най-вече поради прозрачността на прозорците и това че сме свикнали дълги години да са със заоблени форми.

Изведнъж идва Win8 с острите ръбове, ново старт меню, липса на прозрачност и др. подобни. И тъй като повечето хора са консервтивни по природа изпадат в шок от рязката промяна. Но пак повтарям - това се отнася най-вече до външния изглед.

А аз имам предвид това което не се вижда. За тази приемственост и надграждане говоря.

8 или 10 не ми дават нещо революционно, та да ме накарат да стоя повече на тях. Даже тия дни си мисля да се върна на 7цата. И без това машината ми е стара.

преди 34 минути, Joss Bomon написа:

Защото обещаха, че 11 ще е най-сигурната ОС, но не могат да докарат тази сигурност само софтуерно и си търсят спасителни поясчета, като нарочват хардуера. Все още им липсва тотален контрол, но стъпка по стъпка го осъществяват...

Тия глупаци обещаваха, че няма да има нов Windows, а ще карат 10 като услуга. Още тогава не им повярвах. И ето на 11-та цъфнала като майска роза. Иначе под кората си остава същия гнил джам, както едно време. Забиване, бъгове, вируси, дупки в системата.... единствения плюс за сега като гледам е новата обвивка. Времето ще покаже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, S197 написа:

Иначе под кората си остава същия гнил джам, както едно време. Забиване, бъгове

Даа, явно гроздето е кисело. Ама, много кисело.

преди 37 минути, S197 написа:

И без това машината ми е стара

А, имало си причина.

преди 38 минути, S197 написа:

да се върна на 7цата

Може и на XP, ако си с Pentium 4

преди 39 минути, S197 написа:

Тия глупаци

каза най-умният по нашите ширини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, цър-вул написа:

Даа, явно гроздето е кисело. Ама, много кисело.

А, имало си причина.

Може и на XP, ако си с Pentium 4

каза най-умният по нашите ширини.

Абе, Цървул, изброй ми 20 смислени причини, поради които ползваш новия джам? Ама смислени!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, S197 написа:

изброй ми 20 смислени причини

А да ти пренапиша Паисиевата история отново?
Ще tи дам 2:
1. Много по-стабилно работещa OS от W7
2. Много по-добра ремонтируемост от W7
Стигат ти!

И вземи се научи да четеш с рабиране! Никът ми не е Цървул, а цър-вул!!!!!!!!!!!!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, цър-вул написа:

А да ти пренапиша Паисиевата история отново?
Ще tи дам 2:
1. Много по-стабилно работещa OS от W7
2. Много по-добра ремонтируемост от W7
Стигат ти!

И вземи се научи да четеш с рабиране! Никът ми не е Цървул, а цър-вул!!!!!!!!!!!!!!!!

За мен това не са съществени доводи. 7цата си е стабилна. Много рядко ми е крашвала. Ремонта също не ме бърка. До тук не успя да ме накараш. Ако ти бях и клиент щеше да ме изгубиш. Както и да е. Приятен ден, мистър Цър-Вул!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, S197 написа:

Ремонта също не ме бърка.

1. Дано правиш разлика между ремонт и преинсталиране
2. Не си ми клиент, че да те свалям. А и клиент да си - клиентът винаги има право...да го ду...
3. По-горе @B-boy/StyLe/ е изложил още един довод - несъвместимост нови софтуерни продукти
4. Всеки луд с номера си! Можеш да си стоиш и с Windows XP - машината си е твоя.

преди 20 минути, S197 написа:

7цата си е стабилна. Много рядко ми е крашвала.

Затова по банкоматите редовно ме приветстват красиви сини екрани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, цър-вул написа:

1. Дано правиш разлика между ремонт и преинсталиране
2. Не си ми клиент, че да те свалям. А и клиент да си - клиентът винаги има право...да го ду...
3. По-горе @B-boy/StyLe/ е изложил още един довод - несъвместимост нови софтуерни продукти
4. Всеки луд с номера си! Можеш да си стоиш и с Windows XP - машината си е твоя.

Затова по банкоматите редовно ме приветстват красиви сини екрани.

Ами има ги, това е факт. Звъниш на банката и се разправяш. Аз лично веднъж само съм попадал на син екран. По спомен, караха с по-стар Windows от 7цата. По точка 2.- ако са ти ценни клиентите, ще направиш всичко възможно да ги задържиш. Но като ти гледам отношението, не ставаш търговец.  По точка 3, мога да кажа само, че съм домошар потребител, ползвам 10тина програми и не ме бърка дали ще има нова версия или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, S197 написа:

7цата си е стабилна. Много рядко ми е крашвала. Ремонта също не ме бърка.

Същото е и при мен.

11-ката си е стабилна. И най-вече Windows Feature Experience Pack 1000.22458.1000.0. Засега никога не ми е крашвала. За ремонта не мога да кажа нищо, защото не е имал такъв при мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, S197 написа:

По точка 3, мога да кажа само, че съм домошар потребител, ползвам 10тина програми и не ме бърка дали ще има нова версия или не.

Тук не говорим само за нови версии на програми, говорим за изцяло нов софтуер и игри написани от нулата, които имат минимални изисквания 10. Ако не си геймър ок, но вече все повече игри искат 10. Предполагам е заради DX12 и другите технологии, WDDM модел, Ray Tracing, (DirectX 12 Ultimate, Direct Storage, Auto HDR пък засега се очертават налични само в 11 и един ден минималните ще скочат на 11). Всеки си знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето пак пример, колко са относителни нещата.

Тук пишат например за новия драйвер на NVidia за Win11. Той е Version 472.12 WHQL.

При мен не само Win11 е инсайдерски, но и NVidia драйвера е такъв. Имам инсталиран GEFORCE EXPERIENCE и от него си обновявам драйвера.

Вижте с кой съм сега:

2021-09-21-19-07.png

Не съм фанатик и само да хваля в случая Win11, а сега и с драйвер за NVidia 510.10.

Просто споделям. Виждам че повечето не ми вярват, но какво да направя. Няма как да ви докажа.

Ето тук например се оплакват от новия драйвер на NVidia:

https://www.reddit.com/r/Windows11/comments/pm1pp6/warning_dev_channel_and_nvidia_driver_51010/

Имало "крашове" и други проблеми. Някои обвиняват MS защо им налагат тоя драйвер с ъпдейт и т.н. Не съм чел всичко до долу.

Сега какво да направя, като при мен ги няма тия неща. В момента имам една игра - Far Cry 5 и тя си върви нормално. Не зная какви други проби да направя, за да видя дали ще имам проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, S197 написа:

Абе, ..., изброй ми 20 смислени причини, поради които ползваш новия джам? Ама смислени!

20 - едва ли мога да изброя, но пък мога да изброя няколко от значение за мен:

Pure performance native DirectX12+ , DirectStorage, WSL2g, VR/AR/MR

И дам, в архаичния ти Windows 7  ги нямааа ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Тук не говорим само за нови версии на програми, говорим за изцяло нов софтуер и игри написани от нулата, които имат минимални изисквания 10. Ако не си геймър ок, но вече все повече игри искат 10. Предполагам е заради DX12 и другите технологии, WDDM модел, Ray Tracing, (DirectX 12 Ultimate, Direct Storage, Auto HDR пък засега се очертават налични само в 11 и един ден минималните ще скочат на 11). Всеки си знае.

Съгласен, но както писах по-горе, лаптопа ми е стар и не виждам смисъл от 10-ката или нещо ново. Ако пуснат DX12 за 7ца, нямаше да има зор за ъпгрейд на OS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vpvelev написа:

Не съм фанатик и само да хваля в случая Win11, а сега и с драйвер за NVidia 510.10.

510.10 е проблематичен доколкото и аз съм чел, но то е нормално за ранна тестова версия.

https://forums.guru3d.com/threads/510-06-cuda-beta-driver.439450/

Иначе го дават и за 10, че става, но засега ще се въздържа.

https://developer.nvidia.com/cuda/wsl/download

Имал нова версия на CUDA, PhysX и Audio драйвера, но аз и без това за аудиото ползвам на Realtek, пък за останалите неща едва ли ще има толкова значителни промени за остарелия ми Pascal. Сега ако бях с Ampere може би щеше да си струва да го тествам. Но ти като си с тестова ОС не виждам проблем да си и с тестов драйвер. Трябва да има все пак някакви feedbacks и от потребителите преди да излезе финалната версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, B-boy/StyLe/ написа:

510.10 е проблематичен доколкото и аз съм чел, но то е нормално за ранна тестова версия.

Е нали всички трябва да се информират, че ПРИ НЕГО няма проблеми / въпреки че не прави нещо особено на компютъра си или да ползва някакъв специализиран софтуер/ ...

преди 17 часа, vpvelev написа:

Не съм фанатик и само да хваля в случая Win11

Не че нещо... но ти да се похвалиш с ТВОЯТА машина. 

Не разбра ли основната разлика между тестова и стабилна версия накрая?! Пуснатите на тестова версия актуализации не се пускат 1:1 на стабилната. Изчакват се евентуални проблеми и конфликти и ако могат се коригират, а ако не може, просто не се включват в актуализацията на стабилните версии. Да си тестер е игра на руска рулетка! Въпрос на "щракания" на ударника е да случиш позицията с куршума.

То не бяха хвалби, то не бяха километрични обяснения... позапри се вече, досадно е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване