Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Joss Bomon написа:

Ти ще се окажеш много тъпо парче обаче! Подобни "искания" можеш да си предявяваш у вас, а не в чужда къща!!! 

Ми ти явно толкова разбираш, щом чакаш някой постоянно да те ръчка и да ти слага с лъжичката в устата...

Нали ти казах повече да не спамиш в тая тема!!!

И не ме наричай повече тъпо парче, ясно ли е?!?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 2 часа, Kuroyagi написа:

@NEVADA

Най-вероятно проблемът ти е с версията 1.2 на TPM модула, след изричното изискване от MS модулът да е версия 2.0.
Значи излиза - без модул е ок, с 2.0 също е ок, но с 1.2 - греда, щото при детект на TPM, MS си сака 2.0.
A имам и някакви смътни спомени, че и vpvelev някъде в началото на темата имаше проблем точно с TPM 1.2.

Ето какъв модул е инсталирал NEVADA

""публикувано 21 юни

Днес ми пристигна въпросното устройство ТРМ 2.0 , бучнах го в гнездото на дъното, направих Secure Boot  позволено и инсталирането започна без проблеми. Вече имам и аз Уиндоус 11. Ще има зоста работа по персонализирането. Първото впечатление е опростяване на много неща( икони като на линукс и пр.).""

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Kolev71 написа:

Ето какъв модул е инсталирал NEVADA ...

Е защо тогава на скрийншота си от предишната страница показва TPM 1.2 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kuroyagi написа:

TPM_SPEC_FAMILY  = 1.2
TPM_SPEC_LEVEL = 2
TPM_SPEC_VERSION  = 3

изключих го вече
това значи ли че мога да кача единайска без проблем

664820750_.JPG.6f66c5a39a251f0ed8c8e3d7f9d2029a.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Kuroyagi написа:

Е защо тогава на скрийншота си от предишната страница показва TPM 1.2 ?

Щото по интернет бях поръчал 2.0 , а то дойде 1.2. Явно в действителност е 1.2 .

преди 28 минути, Kolev71 написа:

инсталирането започна без проблеми.

Това показва, че и модул 1.2 става-поне тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, NEVADA написа:

Явно в действителност е 1.2 .

това ти е вградено в системата и трябва да го изключиш от биос
нямам си идея дали могат да работят два модула едновременно

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, дpъндю написа:

това ти е вградено в системата и трябва да го изключиш от биос

Това не отговаря на истината-дъното имаше само слот , надписан ТРМ, но празен, в диспечера на устройствата се появи след поставянето му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NEVADA написа:

Това не отговаря на истината-дъното имаше само слот , надписан ТРМ

аве и за графичната карта има слот
няма начин да нямаш на дъното TPM

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът на въпросите сега е какво ще стане с 11, инсталиран на компютри без модул и лицензиран поименно (като моя)-дали ще им позволят да остане така или ще се промени нещо.

преди 1 минута, дpъндю написа:

няма начин да нямаш на дъното TPM

Дъното е ASRock H 110M DGS-можеш да провериш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, NEVADA написа:

Дъното е ASRock H 110M DGS-можеш да провериш.

аз ли да го търся
hwinfo нямаш ли го?

въпреки че е изключен от биос се показва...дагоева 
1724380935_.JPG.b28a96a093b93c41f3d0c8c5dc2e5b7f.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това значи, че се поддържа, но дали е налично ,е друг въпрос. Ето го мойто, трябва ни коментар от някой, дето знае. Ако излезе, че е имало на дъното 1.2 , а новото си е 2.0, ще е много добре.

13.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, NEVADA написа:

Това значи, че се поддържа, но дали е налично ,е друг въпрос. Ето го мойто, трябва ни коментар от някой, дето знае. Ако излезе, че е имало на дъното 1.2 , а новото си е 2.0, ще е много добре.

първо изкарай новият модул и пак провери с hwinfo

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз го префлашнах вече и в биос показва TPM 2.0    и 256 бита кодиране
те ся се чудя трябва ли да преинсталирам джама, като драйвърите ми са за физическо устройство 1.2

1556122036_.JPG.5850f31e37bc759e5fbf137c8c8c8c09.JPG

1931991547_.JPG.cede58ebb41979607732bb4bf035e46e.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, дpъндю написа:

изключих го вече
това значи ли че мога да кача единайска без проблем

Май не следиш темата. На когото хардуера отговаря на изискванията, инсталира БЕЗ да прави инсталационни "врътки". Другите /с несъвместимия и стар хардуер/ за сега също инсталират 11, но с модифициран инсталатор или по други "начини".

Ако тепърва ще експериментираш, по-добре изчакай и го направи след излизането на финалната версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Joss Bomon написа:

Ако тепърва ще експериментираш, по-добре изчакай и го направи след излизането на финалната версия.

да, това мисля да направя, ама видях че за някои машини може да се вдигне версията до TPM 2.0  и това направих
подготовка ве
остава конвертирам MBR към GPT, за да запазя данни в дял д:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако разполагаш с втора машина и диск, защо да не опиташ? Тъкмо жена ти няма да те кара да готвиш и поправяш пералнята. Аз бих го направил с удоволствие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Joss Bomon написа:

. На когото хардуера отговаря на изискванията

и ако биос го обслужва
щот моя хардуер отговаря, ама до като не го префлашнах не отговаряше

преди 29 минути, Kolev71 написа:

Ако разполагаш с втора машина и диск, защо да не опиташ? Тъкмо жена ти няма да те кара да готвиш о поправяш пералнята. Аз бих го направил с удоволствие.

нямам друг за проба с 11, другият е с 10, зашото е по-стар модел
то не че с тоя дето съм в момента е нов, ама поне го префлашнах с TPM 2.0

324513082_.JPG.0d795d11e21ffe28fc2ad060e075d94a.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, дpъндю написа:

щот моя хардуер отговаря, ама до като не го префлашнах не отговаряше

В смисъл си с процесор който фигурира тук:

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-intel-processors

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-amd-processors

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз опитах на "учебния"  (HP Esprimo 8300 USDT) но при мен номера не минава, независимо, че съм намерил точният последен упдеит за  TPM 2.0 

Ето страницата ако някой се интересува. Дрънди! Доколкото зная ти си със  DELL. Има и за него, но не съм го отварял.

https://www.danielengberg.com/hp-tpm-firmware-version-upgrade-from-1-2-to-2-0-tpm-configuration-utility/

преди 1 минута, Kolev71 написа:

Аз опитах на "учебния"  (HP Esprimo 8300 USDT) но при мен номера не минава, независимо, че съм намерил точният последен упдеит за  TPM 2.0 

Ето страницата ако някой се интересува. Дрънди! Доколкото зная ти си със  DELL. Има и за него, но не съм го отварял.

https://www.danielengberg.com/hp-tpm-firmware-version-upgrade-from-1-2-to-2-0-tpm-configuration-utility/

Сега от линковете на Joss видях, че моя не отговаря на условията, което и предполагах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Joss Bomon написа:

тамън бех подпалил фитиля...язък за барутя
ами ще си остана на LTSC

689724073_.JPG.a1c262d36d6bf88eceba00c1d3f13628.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, дpъндю написа:

ами ще си остана на LTSC

689724073_.JPG.a1c262d36d6bf88eceba00c1d3f13628.JPG

до колкото знам и на @vpvelev компютъра не отговаря според процесора но това не му прави проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, ninov написа:

до колкото знам и на @vpvelev компютъра не отговаря според процесора но това не му прави проблем

Да, засега ме търпят още :)

2021-09-23-20-40.png

Засега няма проблеми, но предупреждават че занапред ще имам. Ще видим.

M$ май бяха писали че въобще няма да допускат инсайдери, на които не им отговарят хардуердните изисквания. Може би след 5-ти октомври ще започне рязането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, дpъндю написа:

Немой се плаши от несъвместимост, доколкото се разбира от последни изявления на MS и интерпретирани из публичното пространство, MS e ударил спирачки. Продължава да поддържа линията си за ъпгрейд хардуерна съвместимост, НО няма да възпира инсталация на W11 за тези, които я нямат и потребителите ще получават секюрити ъпдейти.  Единствената закачка/неудобство обаче е, че ъпгрейдите на такива инсталации, потребителят ще трябва да прави ръчно през диск образ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

добре че Джос постна линкове инак щях да си окепазя готова инсталация на LTSC...баси чукундура дека съм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване