Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 8 часа, NEVADA написа:

Допускам, че повечето (особено тези, дето нямат никакви проблеми), нямат инсталиран модул ТРМ и не са направили Secure Boot Enable. Инсталацията на 11 е осъществена така или иначе без тези изисквания. За това, на моя 11 направих някои експерименти. Без включен ТРМ уиндоус 11 се държи съвсем нормално-горе-долу , като 10 . Работи със скенера с неговия си софтуер( на Канон 110), приема външен ХДД, фотоапарати и всичко, с което съм свикнал да работя. Само се регистрира след зареждането грешка (виж картинката). Включвам модула и нещата се променят-вече не ще скенера, външен диск и пр. На същия компютър , на друг ССД имам инсталирани 7 и 10, който диск беше изключен при инсталацията на 11, за да не се направят някакви записи, та тези две ОС работят нормално и като че ли модулът и настройката в биоса не им влияят. На 11 въпросът със скенера се решава лесно с приложение "Скенер" от магазина на Майкрософт, за другите капризи ще се търсят решения поетапно. Та молбата ми е, всички, които пишат за проявите на 11, да съобщават дали имат активен модул, за да разграничим неговото влияние. И още-ако модулът не е включен, а 11 си работи и без него-дали може да се очакват скоро някакви рестрикции от страна на Майкрософт, защото без него е по-добре.

11.png

12.png

Аз ги държа изключени и двете TPM (вграден в процесора) и SecureBoot. Вчера пак не успя да зареди Wondows-а от първия път, но от втория успя. Тоя проблем почна с ъпдейта от миналата седмица, с който вкараха изискването за TPM и за виртуалните машини. Не знам дали има някаква връзка. Тоя от тая вечер ще го инсталирам утре. Оставам първата вечер на американците да тестват за критични бъгове.

Аз съм с бетата на 11-ката и ще видим как ще се развият нещата. Нямам намерение да го пускам TPM. Не ми трябва тая "сигурност", а и не ми се задържа на 11-ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

В същност, сега се сещам-при първото инсталиране на 11 ,копието беше оригинално от Майкрософт и на английски, с проверка на хардуера от начало, която премина с моя модул без проблем. После, след първата преинсталация, си намерих копие на български (с много по-добър превод от побългарения английски) и ъпдейтнато до версия 65, с което карам и до сега. Ще оставя всичко така за сега, пък да видим.

преди 10 часа, дpъндю написа:

ма до като не го префлашнах

Напиши по-подробно как го направи. Изчетох линка, но все пак...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, NEVADA написа:

Напиши по-подробно как го направи. Изчетох линка, но все пак.

това което си прочел е за машини DELL за които има специален файл за надграждане на TPM в биос
за твоята машина, само трябва да активираш новият модул от раздел секюрити в биос, а ако я нямаш тази опция ще трябва да префлашнеш биос с по-нова версия 

https://www.reddit.com/r/ASRock/comments/o7a16s/psa_windows_11_and_the_tpm_20_requirement/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, дpъндю написа:

това което си прочел е за машини DELL за които има специален файл за надграждане на TPM в биос

не за всички модели например моя 7010 го няма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тия хардуерни изисквания, много хора ще избягат от 11-ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, дpъндю написа:

само трябва да активираш новият модул от раздел секюрити в биос

Тук си съвсем прав-отворих биоса и активирах опцията, сега е 2.0-вече съм изряден. За всеки случай, в актуализациите по избор имаше някакъв драйвер Интел за чипсета, без да знам точно за какво е, го инсталирах и него. Много ти благодаря!  Явно купеният модул си е 2.0, не са ме излъгали.

22.png

IMG_20210924_123018_cr.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ninov написа:

не за всички модели например моя 7010 го няма

разбира се че не за всички
посочени са моделите при които може да стане това
тука пишат за твоят че не става
https://www.dell.com/community/Optiplex-Desktops/Dell-OptiPlex-7010-TPM-2-0-Firmware-Upgrade/td-p/7917122

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, дpъндю написа:

добре че Джос постна линкове инак щях да си окепазя готова инсталация на LTSC...баси чукундура дека съм

Няма да правиш новобрански работи! Винаги първо бекъп/имидж на системния дял и после експерименти. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към Nevada!

Написал си така:  " и ъпдейтнато до версия 65, с което карам и до сега." Трябва ли да се разбира от думите ти, че до ден днешен сборката на Win 11  ти е все още  - 22000.65? Би трябвало, поне аз така си мисля да си инсталираш по новите версии след 65 през последните седмици. Доколкото аз разбрах от прочетеното, версия 65 не се вписва в тестовете за BETA версия и не зная как ще ти се отрази след 5 октомври, когато излезе официалната версия. Мисля, че всички сме го направили до версия 194. Дори и да са само оправени бъгове  със ъпдейтите, то трябва да си ги имаш на операционната система. Споделям това, защото от коментарите се вижда че имаш и цифров подпис от Microsoft за регистрация на  11-ката. Да не стане така, че ако се признае за "нормална" заради едно кратко обновление да загубиш "правата" и да се наложи да правиш всичко наново. 

Миналата седмица правих нова инсталация от версия.....132  на съвсем нов диск и при завършването и се оказа, че е със най новата 11 - ка , автомарично е добавила обновленията след версия 132, до версия 194.  И понеже имам акаунт в Mikrosoft ,ми казва, че имам отново цифров подпис на регистрацията. Много съм склонен да повярвам че финалната версия БЕТА, ще бъде призната за валидна след 5 октомври. Такова беше и заключението в по горен пост на Joss. Имай го всичко  това в предвид. (мое мнение)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Joss Bomon написа:

Няма да правиш новобрански работи! Винаги първо бекъп/имидж на системния дял и после експерименти. 

начи, инсталатора на единайската проверява дали процесора ти е в списъка
те затуй, ползвах инсталатора на десетката, с на единайската install.wim  и надградих
та ако стане нещо "келяво", да си го върна към десет
ами още не съм свикнал с тоя интерфейс...тъй де, дрът човек със склероза, трудно свиква с новите неща
и не мога да си намеря "изрезките", за туй постнах цяла картинка
146644094_.JPG.be4748411849f09a66e57cc0987782d4.JPG

пп

много неприятно...до като напиша тва една камара съобщения за некви актуализации

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, дpъндю написа:

начи, инсталатора на единайската проверява дали процесора ти е в списъка
те затуй, ползвах инсталатора на десетката, с на единайската install.wim  и надградих
та ако стане нещо "келяво", да си го върна към десет
ами още не съм свикнал с тоя интерфейс...тъй де, дрът човек със склероза, трудно свиква с новите неща
и не мога да си намеря "изрезките", за туй постнах цяла картинка
146644094_.JPG.be4748411849f09a66e57cc0987782d4.JPG

пп

много неприятно...до като напиша тва една камара съобщения за некви актуализации

Е! Ти тези актуализации спокойно можеш да ги снимаш и приложиш в следващ пост за да видим и ние. Научете се да показвате някои неща, които са важни, а не само да пускате кифтета и цици!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Kolev71 написа:

, а не само да пускате кифтета и цици!

те твай най важното ве
инак по темата:
актуализират се драйвъри и дефиниция за дефендъра
все още не съм намерил "изрезките" и поствам сичкуту
Untitled.jpg.304db7f982f3146b194f61e2a5471b65.jpg

Untitled1.jpg.95611c76ad560ab5d5da35501f0a8e06.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, дpъндю написа:

те твай най важното ве
инак по темата:
актуализират се драйвъри и дефиниция за дефендъра
все още не съм намерил "изрезките" и поствам сичкуту
Untitled.jpg.304db7f982f3146b194f61e2a5471b65.jpg

Untitled1.jpg.95611c76ad560ab5d5da35501f0a8e06.jpg

Много добре. И при мен ги имаше такива, след първоначалната инсталация. Те после ще се скрият и ще ги виждаш само като бройки (в скоби). Накрая дай само един шот за версията на 11-ката. Би трябвало да е   .....   .194. А с тези   "изрезки" така и не успях да разбера какво искаш да кажеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Kolev71 написа:

Накрая дай само един шот за версията на 11-ката. Би трябвало да е   .....   .194

Untitled.jpg.0f9dbb525b5b9e27849f0e23fac4316d.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дpъндю написа:

Untitled.jpg.0f9dbb525b5b9e27849f0e23fac4316d.jpg

Това не е Бета версия, а за инсайдъри бе Дрънди!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах вчера да пуснат нов ъпдейт за бетата, ама май не са. Не знам дали съм го проспал, ама при мен не пристига нищо ново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, саби написа:

Очаквах вчера да пуснат нов ъпдейт за бетата, ама май не са. Не знам дали съм го проспал, ама при мен не пристига нищо ново.

Не си го проспал. Нямаше нищо. Аз внимателно следих 24 часа. Преди 2 минути отново проверих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Kolev71 написа:

ами да
аз само за пробата
два три дена и после се връщам вкъщи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, дpъндю написа:

ами да
аз само за пробата
дава три дена и после се връщам вкъщи

Ами тя твоята LTSC, поне за мен, по нищо не отъстъпва на тази 11-ка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти колко и какви по обем дискове имаш на този лаптоп? И лаптоп ли ти е по удобен във всяко отношение, наместо стационарна машина? Ако ми подарят лаптоп, обещавам да ти го подаря на ТЕБ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, саби написа:

на 23.09.2021 г. в 8:15, цър-вул написа:

22463.1000

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, Artemida897 написа:

22463.1000

преди 22 часа, Kolev71 написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване