Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Браво на Winaero Tweaker. Вече може да се върне нормалното контекстно меню със само един десен клик на мишката. Няма го глупавото и безмислено "Show more options"  :beer:

Ясно е че се пипа някъде из регистрите, но като са го направили хората, защо да се ровим.

Впрочем, това ми беше едва ли не единствената (засега) забележка към външния вид на Win11.

2021-09-25-18-11-LI.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.09.2021 г. в 17:28, Kolev71 написа:

рябва ли да се разбира от думите ти, че до ден днешен сборката на Win 11  ти е все още  - 22000.65

Не, не трябва, аз съм се изразил лошо-исках да кажа, че тогава намерих инсталатор на български и актуализиран до версия 65, който се оказа много добър-никакви проблеми. Тогава тази версия 65 беше последната в момента. Веднага, онзи ден, след преинсталацията, още преди да се отвори 11, се актуализира до край. Този 11 е свързан вече с моя акаунт в Майкрософт и се активира за втори път автоматично след преинсталиране( за което голяма заслуга има едно приятелче от форума, на което пак благодаря!)

113.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, NEVADA написа:

Не, не трябва, аз съм се изразил лошо-исках да кажа, че тогава намерих инсталатор на български и актуализиран до версия 65, който се оказа много добър-никакви проблеми. Тогава тази версия 65 беше последната в момента. Веднага, онзи ден, след преинсталацията, още преди да се отвори 11, се актуализира до край. Този 11 е свързан вече с моя акаунт в Майкрософт и се активира за втори път автоматично след преинсталиране( за което голяма заслуга има едно приятелче от форума, на което пак благодаря!)

113.png

Ти ли си компилира исото или използва готово

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ninov написа:

използва готово

Готово, от него си направих флашка с Руфус и до сега два пъти с нея инсталирам. Тук се вижда още едно противоречие-за да се използва Руфус, трябва да се забрани Секюрити боот, а за да се инсталира 11, трябва да е разрешено-значи с Руфус по обикновения начин няма да може. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, NEVADA написа:

Готово, от него си направих флашка с Руфус и до сега два пъти с нея инсталирам. Тук се вижда още едно противоречие-за да се използва Руфус, трябва да се забрани Секюрити боот, а за да се инсталира 11, трябва да е разрешено-значи с Руфус по обикновения начин няма да може. 

Аз винаги ползвам тулчето на Мирософт и никога не ми е правило проблеми. На всичкото отгоре ползвам старата версия, която бе пусната за  Win7. Eто това, от снимката.

ScreenShot042.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vpvelev написа:

пипа някъде из регистрите

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32]
@=""

Restore the classic context menus in Windows 11.reg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дами и Господа, да поздравиме НОВИЯТ/АТА - стар/а участник/чка в темата @Artemida897, която/който е един от многото акаунти на тъмния ръб /@DarkEdge/, свален от поста модератор, подвизаващ се и с името @цър-вул ! :hush:

Не е никак мъжкарско да се преоблича като мишок и да мишкува под женски акаунт, но... някои и до там стигат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Господине, нали знаете какво се полага за клевета? Не е никак, ама никак коректно това, което правите!
А за това колко е обиден тонът ви няма да споменавам.
Появявам се от време на време в този форум, но явно ще трябва да спра изобщо да го правя.
Не подобава на човек, ползващ за ник името на такъв корав герой, такова курвенско поведение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Artemida897 написа:

Господине

Сам се издаде с кода в горния пост, а и доста смехотворно бе представянето ти като "дъщерята на тъмния ръб" в темата с големия рев по DarkEdge. Кой знае още колко "резервни" акаунта си си спретнал, и това е в типично твой стил...

Разконспириран си за пореден път!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

странно,
ако тия имат достъп до TPM 2.0, какво ли могат да направят микромеките
https://www.kaldata.com/игри/игра-ще-изисква-присъствието-на-tpm-моду-367911.html

Цитат

Ceгa oбaчe, Rіоt пpaвят oщe eднa cтъпĸa в пpaвилнaтa пocoĸa, ĸaтo игpaтa щe изиcĸвa пpиcъcтвиeтo нa cпoмeнaтия чип и вĸлючeн Ѕесurе Вооt. A aĸo cтe чийтъp и иcĸaтe дa paзвaлятe игpaтa нa дpyгитe във Vаlоrаnt, тo тoвa oзнaчaвa, чe cлeд пъpвия бaн щe тpябвa дa cи ĸyпyвaтe нoв ĸoмпютъp, зa дa пpoдължитe c пъĸлeнитe cи дeлa. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, дpъндю написа:

какво ли мгат да направят микромеките

ТРМ не е някаква панацея за сигурност, но дава още възможности в ръцете на производители и търговци. Никой не може да гарантира 100% сигурна система все още и специално въпроса с ТРМ е типично  мятане на прах в очите. Има го от 2015 г. и какво от това ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Joss Bomon написа:

Дами и Господа

простащината на тоя няма край! Не те ли е срам, бе! Простащината ти няма край, господин Преведена на бългаски база на Google по някоя думичка критерий!
Да беше признал грешките, т.е. да започнеш първо да виждаш гредите в твоите очи и после треските в очите на другите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Joss Bomon написа:

ТРМ не е някаква панацея за сигурност,

съгласен съм, ама до сега не можеха да контролират компютрите на хората, а с новите изисквания
 ако преценят че си активирал  джама по заобиколен начин....бам и до там 
и после нов компютър
баси

Цитат

тo тoвa oзнaчaвa, чe cлeд пъpвия бaн щe тpябвa дa cи ĸyпyвaтe нoв ĸoмпютъp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, цър-вул написа:

@дpъндю, що не ползваш [Alt]+[PrtScr] да снимаш само активния прозорец?

няма да е нужно
днес се връщам вкъщи...тъй де на LTSC-то

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, дpъндю написа:

днес се връщам вкъщи...тъй де на LTSC-то

Аз не бих се върнал. 11-ката кефи :) . Харесват ми заоблените прозорци, харесват ми новите икони на папките, новите Start и Context менюта. Върви много гладко и приятно на компа ми. 

Да, има недостатъци, но с течение на времето ще се намерят начини за преодоляването им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз реших да го тествам с чиста инсталация. На лаптоп менте (TurboX) се оказа, че процесора intel core i3 4030u не се поддържа и не е включено от биос Secure boot, но пък има TPM 2.0 се инсталира без проблем. Без да показва по време на инсталацията, че не е включено Secure boot и процесора е извън поддържаните. Явно това исо което компилирах държи като изискване само TPM 2.0, но не и Secure boot и съвместим процесор!

2007849068_Screenshot(6).png.ba14c818cefabce4a00ec12d049c7134.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, plamen74 написа:

процесора intel core i3 4030u

Полезно ще е да споделиш как се държи на по-слаб и стар процесор. Още повече, ако можеш да сравниш с Win10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Rudy M. написа:

Аз не бих се върнал. 11-ката кефи

бях с инсайдърска версия, свалена от тук
https://uup.rg-adguard.net/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Чрез Winaero съм си качил горе таскбара, но при поставяне на мишката върху отворена програма, не показва миниатюра. Знае ли някой това как може да се оправи? Много неудобно е при отворени две или повече папки не можеш да ги избираш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Rudy M. написа:

Полезно ще е да споделиш как се държи на по-слаб и стар процесор. Още повече, ако можеш да сравниш с Win10.

Ами... въпреки, че е на хард диск 5400 оборота е поне три/четири пъти по-бърз и стабилен спрямо 10-ката и то качена на SSD. Което приятно ме учуди разбира се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, trifonivanov написа:

Чрез Winaero съм си качил горе таскбара, но при поставяне на мишката върху отворена програма, не показва миниатюра.

Това е нов фийтчер на W11, да не работят нещата нормално, когато таскбарът не е в долна позиция  🤣.

Няма оправяне хакерски, просто защото таскбарът  в W11 се пренаписва софтуерно и липсва тази му функционалност от W10 за други локации по екрана. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Kuroyagi написа:

Това е нов фийтчер на W11, да не работят нещата нормално, когато таскбарът не е в долна позиция  🤣.

Няма оправяне хакерски, просто защото таскбарът  в W11 се пренаписва софтуерно и липсва тази му функционалност от W10 за други локации по екрана. 

Явно да не се надяваме да го ползваме пълноценно горе. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, trifonivanov написа:

Явно да не се надяваме да го ползваме пълноценно горе. 

Аз винаги съм ползвал таскбара горе, понякога вляво и съм изключително разочарован от решението на MS  да заковат таскбара долу. Но това е положението в момента, най-вероятно и за в бъдеще. 

p.s. Всъщност, като се замислих, W11 може и да показват 'миниатюрите', но понеже ги показват hover-over таскбара, а такбарът е горе, та в крайна сметка се показват над ... монитора 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване