Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 20 минути, Kuroyagi написа:

Аз винаги съм ползвал таскбара горе, понякога вляво и съм изключително разочарован от решението на MS  да заковат таскбара долу. Но това е положението в момента, най-вероятно и за в бъдеще. 

p.s. Всъщност, като се замислих, W11 може и да показват 'миниатюрите', но понеже ги показват hover-over таскбара, а такбарът е горе, та в крайна сметка се показват над ... монитора 🤣

Сигурно сега ще почнат да излизат над монитора като холограми. 🤣  Но пък старт менюто излиза отдолу, може би не е това, макар, че има логика. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 3 часа, цър-вул написа:

Да беше признал

Продължаваш да наглееш, да се пенявиш и да се правиш на ударен! Аз нямам какво да признавам, за разлика от тебе - пишещия от *найсет акаунта и криещ се зад тях мишок.

Два пъти каза ЧАО, но "усилията" да си държиш на думата не ти стигнаха и за ден! 

преди 52 минути, plamen74 написа:

Ами... въпреки, че е на хард диск 5400 оборота е поне три/четири пъти по-бърз и стабилен спрямо 10-ката и то качена на SSD. Което приятно ме учуди разбира се!

Това няма как да е вярно при сравнени 10 и 11 инсталирани на чисто. Само разликата в дисковете е от земята до небето в полза на SSD, а да изкараш 11 3-4 пъти по-бърз, може да се случи само при силно омазана 10-ка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам се оказах прав, че финалната версия ще е тази, която ползваме в момента:

Цитат

Cлeд мeceци нa тecтвaнe, Місrоѕоft пycнa финaлнaтa вepcия нa Wіndоwѕ 11 пoд нoмep 22000.194 зa yчacтницитe в пpoгpaмaтa зa пpeдвapитeлнa oцeнĸa нa ĸaнaлa Rеlеаѕе Рrеvіеw. Имeннo тя щe ce пpeдлaгa нa пoтpeбитeлитe oт 5 oĸтoмвpи, ĸoгaтo Місrоѕоft oфициaлнo щe пycнe пъpвaтa cтaбилнa вepcия нa нoвaтa oпepaциoннa cиcтeмa. 

https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-пусна-финалната-версия-на-windows-11-за-вътре-369108.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Joss Bomon написа:

Това няма как да е вярно при сравнени 10 и 11 инсталирани на чисто. Само разликата в дисковете е от земята до небето в полза на SSD, а да изкараш 11 3-4 пъти по-бърз, може да се случи само при силно омазана 10-ка.

Омазани можеш да ползваш ти! Тук са над 20 компютъра в офиса, които поддържам, плюс няколко лаптопа. И колкото и да не ти се вярва, факта си е факт!  ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, plamen74 написа:

Омазани можеш да ползваш ти! Тук са над 20 компютъра в офиса, които поддържам, плюс няколко лаптопа. И колкото и да не ти се вярва, факта си е факт! 

Ай ся, не ядем доматите с колците. При мен W11 също е по-лагав от W10, особено при игри, но е разбираемо за бета фазата му. Чак в релийза ще се разбере дали W11 e по-пъргав от W10. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Kuroyagi написа:

При мен W11 също е по-лагав от W10, особено при игри,

С какъв хардуер си? Защото при мен е обратно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам , че когато с мишката ще отварям някой инструмент, бутонът, докоснат с нея, понякога се осветява много слабо, едва забележимо, особено ако няма оцветяване. Настройките ми за цвят и контраст са нормални, даже леко в плюс. Този ефект дали търпи някаква настройка, или си е така генетично. Това е не много важно, но се случва десетки пъти на ден и трябва да се взирам . Мониторът е Самсунг 24инча с 1080 пикс.

На картинката съм допрял "Изпразване на кошчето"-едва се забелязва. При 7, 8.1 и 10 не е така.

Осветяване.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, plamen74 написа:

И колкото и да не ти се вярва, факта си е факт!

Не става въпрос за вярване, усещания или чувства, а на всекидневен опит с двете ОС на много повече от твоите "уж" 20 компютъра. Обективни сравнения на ОС се правят на една и съща машина с чисти инсталации. Дори и Windows 7 да е инсталиран на SSD, ще се държи много по-добре от 11 на бавен 5400 оборотен HDD - неоспорим факт, който надали има някой който да обори. Не се излагай повече с такива изказвания, ако искаш някой да те вземе на сериозно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След малко експерименти с ISO билд 194 - оказа се много ценнo:
- все още може да се инсталира на чисто W11 върху низвергнато от MS CPU;
- все още може да се ъпгрейдне от W10 към W11 на низвергнат от MS хардуер.
Ако е така и във финалната версия на 05.10 - супер, ако ли пък не щото от MS може да се очаква всичко - ще се прежаля да се ъпгрейдна и от него. 😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Други експерименти при W11(Dev клона) във виртуалки:
- при VirtualBox заради новото натресено изискване за TPM се закучиха нещата, последният ъпгрейд успях да го постигна чак от 3-тия път с маньоври и врътки. Явно за W11 гост във VirtualBox не си заслужава усилието повече за VBox 6.x и ще се чака решението от Oracle: https://www.techradar.com/news/dont-worry-oracle-virtualbox-vms-actually-will-run-windows-11 

- под Линукс - W11(Dev) няма проблеми с TPM в KVM - добавя се passthrough TPM модул и ъпгрейдът тръгва от раз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MediaCreationTool  вече може да създаде Windows 11 ISO без TPM проверки

Източник Winaero:

https://winaero.com/mediacreationtool-batch-file-can-now-create-windows-11-iso-without-tpm-checks/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+WinaeroBlog+(Winaero)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.09.2021 г. в 12:30, Joss Bomon написа:

Продължаваш да наглееш, да се пенявиш и да се правиш на ударен! Аз нямам какво да признавам, за разлика от тебе - пишещия от *найсет акаунта и криещ се зад тях мишок.

Два пъти каза ЧАО, но "усилията" да си държиш на думата не ти стигнаха и за ден! 

не е така, мейт..ти нямаш база за сравнение!

аз компилирам иса от сорта на:

22000.194.210912-1630.CO_RELEASE_SVC_PROD1_CLIENTMULTI_X64FRE_BG-BG

22000.194.210912-1630.CO_RELEASE_SVC_PROD1_CLIENTMULTI_X64FRE_EN-US

а,ти какво компилираш

П.С нека поста да не се брои за заигравка с местните рабирачи наоколо

Бомон, харесвам те..ама се базираш на well known google stuff, момче..нищо не си измислил сам...

нещата, които се постват тука са в повечето случаи  развити от Големите Форуми в които коментират истинските Developers... hush darling  https://forums.mydigitallife.net/threads/win-11-boot-and-upgrade-fix-kit-v2-0.83724/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

първите 10 даунлоада са безплатни за бг версията :

https://get.massive.app/01FGQG9GSXKT9089HGP5MMRXXF?secret=MSWzNnvdIZZafBbS

първите 10 даунлоада са безплатни за en версията:

https://get.massive.app/01FGQGG5MMG13H8MMVVXYRVSAX?secret=vBXUAJazkiMXfceo

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.09.2021 г. в 12:59, Joss Bomon написа:

Не става въпрос за вярване, усещания или чувства, а на всекидневен опит с двете ОС на много повече от твоите "уж" 20 компютъра. Обективни сравнения на ОС се правят на една и съща машина с чисти инсталации. Дори и Windows 7 да е инсталиран на SSD, ще се държи много по-добре от 11 на бавен 5400 оборотен HDD - неоспорим факт, който надали има някой който да обори. Не се излагай повече с такива изказвания, ако искаш някой да те вземе на сериозно.

Цане, взе ми се спри, ще се превърнеш в цървула!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Maxim Todorov написа:

може да създаде Windows 11 ISO без TPM проверки

Това е добра новина, но на хоризонта го има отдавна. И са много добри-без нищо излишно.

123.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се чакаше до 05.10 и направих жената инсайдър 😁. Качихме й 22000.194.

Впечатленията:

-доста по-грозен от Win10;

-вентилаторът на процесора не спира да върти, сякаш процесорът не може да мине в икономичен режим, когато не е натоварен;

-оттам и батерията пада по бързо.

Ако и след 05.10 продължава да е така мисля да го върна на Win10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Tukan написа:

Не ми се чакаше до 05.10 и направих жената инсайдър 😁. Качихме й 22000.194.

Защо си излъгал жената? Това не е инсайдерско копие. Инсайдърския Win11 е Windows 11 Insider Preview 22463.1000 (rs_prerelease)

По-добре си стойте на Win10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vpvelev написа:

Защо си излъгал жената? Това не е инсайдерско копие. Инсайдърския Win11 е Windows 11 Insider Preview 22463.1000 (rs_prerelease)

По-добре си стойте на Win10.

E, качихме го като обновление, след като й направихме инсайдърси акаунт към Release Preview Channel.

В интерес на истината никакви проблеми за няколко дни, с изключение на това постоянно въртене на вентилатора. Но може и проблемът да е в AMD, защото се качи като допълнително обновяване някакъв техен драйвeр.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Tukan написа:

E, качихме го като обновление, след като й направихме инсайдърси акаунт към Release Preview Channel.

В интерес на истината никакви проблеми за няколко дни, с изключение на това постоянно въртене на вентилатора. Но може и проблемът да е в AMD, защото се качи като допълнително обновяване някакъв техен драйвeр.

За всеки случай може да потърсиш драйвери за чипсета в сайта на AMD. Също така, какъв план на захранването (power plan) е избран? Може заради него процесорът да не минава в икономичен режим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Tukan написа:

Всъщност версията на Win11, която сте качили е крайната, която ще излезе на 5-ти октомври.

Добре е че драйвера е на AMD от сайта им. Виж дали са правилно настроени режимите на Power Options.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Consigliere написа:

първите 10 даунлоада са безплатни за бг версията :

https://get.massive.app/01FGQG9GSXKT9089HGP5MMRXXF?secret=MSWzNnvdIZZafBbS

първите 10 даунлоада са безплатни за en версията:

https://get.massive.app/01FGQGG5MMG13H8MMVVXYRVSAX?secret=vBXUAJazkiMXfceo

Здравей!

Половин час след като пусна двата линка,изтеглих ISO-то от първия линк на компютъра.  Направих и бутваща флашка със тулчето на Микрософт, вземах съвсем нов диск (SSD -500 гигабайта от новата ми покупка), инсталирах го на "учебния" компютър, на който имам  инсталация от самото начало на пускането на Win 11 - HDD диск, но на негово място е новият празен SSD диск. Нагласих  BIOS както е необходимо,рестартирах и новата инстация от линка....не тръгва. Не зная поради каква причина. Имам друга флашка, на която има ISO на версия 132. Смених флашката с тази, рестарт и версия 132 тръгна веднага да се зарежда. Набедих компютъра за "виновен" макар че не може да бъде. Преместих празния диск на друг компютър- Този на който има качен Win 11 и версия 194. Биос - готов,смених флашката с твоето ИСО и...рестарт.   Същата работа като при "учебния" компютър.  Смених флашките с тази, с версия 132, рестарт и всичко тръгна да се зарежда както трябва. Прекратих операцията и реших да изчакам за да се консултирам с теб. ISO файла (първият - български) го изтеглих за около 2-3 минути.Съмнения за машините не трябва да имаш, съмнения за изготвяне на бутваща флашка - също. Благодаря, ако отговориш.  Гласуването ми за поста ти беше веднага след като го прочетох,т.е. - преди около 11 часа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows 11 WSLg - убиецът на Пингвиня за Десктопа 😉
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=windows11-wsl2-good 

Е не баш де, но комбинацията Windows11+WSLg е доста по-добра по възможности/производителност/съвместимост от Linux+Wine за онези, които са ОС-едностранчиви и ползват само една ОС + селекция емулирани програми от другата ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Joss Bomon написа:

Вече всеки инсталира, но тънкия момент е да се стабилизира и настрои правилно машината. Драйверите са много важна част от тези настройки. 

Не е даден точния модел на лаптопа, но при липса или неточни драйвери за видеото, може да се появят проблеми с настройките на захранването. Може и да липсват драйвери, които не могат да се добавят от автоматичния ъпдейт.

Huawei MateBook D15.

Но в Device Manager с въпросителна е само Bluetooth, въпреки че блутуут-мишката си работи.

Погледнах и настройките на захранването - на Balanced е. Разгледах и разширените, нищо на max performance на батерия няма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прясно и много добре систематизирани всички сценарии за инсталация/ъпгрйд на/до Windows 11:

https://www.deskmodder.de/wiki/index.php?title=Windows_11_auch_ohne_TPM_und_Secure_Boot_installieren

На немски е, но се доверете на любимия си браузер MS Edge 😈 да се погрижи професионално за превода. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Kolev71 написа:

Смених флашките с тази, с версия 132, рестарт и всичко тръгна да се зарежда както трябва. Прекратих операцията и реших да изчакам за да се консултирам с теб.

Нали не смяташ, че пишеш на автора на ISO файловете от Замунда? Понеже те гледам наблягаш на сверки, сравнения и на "очаквания". :)  А тази любовна иконка направо ме гътна на земята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване