Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Joss Bomon
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 28 минути, B-boy/StyLе/ написа:

Нали не смяташ, че пишеш на автора на ISO файловете от Замунда? Понеже те гледам наблягаш на сверки, сравнения и на "очаквания". :)  А тази любовна иконка направо ме гътна на земята.

Малчуган!

Нали си наясно, че нямам въпроси към теб? В преден пост ти написах че като прескоча до Плевен, ще те посетя. Искаш или не, никой не те пита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

на 26.09.2021 г. в 15:13, Joss Bomon написа:

Без да искам се оказах прав, че финалната версия ще е тази, която ползваме в момента:

https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-пусна-финалната-версия-на-windows-11-за-вътре-369108.html

😎
image.png.69d5c569e96176f602ecfc320aa44e67.png

Всъщност, вече има много елегантно решшение за заобикаляне на проблема с TPM без никакви модификации на файлове. И ъпдейтът си работи като слънце.
image.png.fadda8384a60274d8259f174b7296cdc.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows 11 Insider Preview Build 22468

https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/09/29/announcing-windows-11-insider-preview-build-22468/

Цитат

[Други]

• Решихме проблема, който не позволява на регистрираните в MDM компютри да се актуализират успешно до предишната компилация. Тези устройства вече са деблокирани от актуализиране до най -новата версия.
  • Поправен е проблем, който може да причини неочаквано трептене в определени приложения, като Microsoft Edge, когато използвате множество монитори с различна честота на опресняване.
  • Облекчен проблем, свързан с дисплея, който кара някои вътрешни лица да изпитат увеличение на проверките за грешки при последните полети.
  • Работиха ли някои за решаване на проблем, при който иконата на Windows Update в лентата на задачите може да се покаже, но внезапно изчезва, когато задържите курсора върху нея.
  • Обърнато е внимание на рядък проблем с определени устройства след сън, при който Wi-Fi щеше да се забие в изключено състояние и опитът да го включите отново нямаше да работи.
  • Намален проблем за определени устройства, който може да доведе до замръзване на системата при някои сценарии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, цър-вул написа:

Всъщност, вече има много елегантно решение за заобикаляне на проблема с TPM без никакви модификации на файлове. И ъпдейтът си работи като слънце.

Кое е това решение, Павка? :lock:

преди 2 часа, vpvelev написа:

Тези поправки не са необходими за октомврийското издание. При него няма счупване на описаните функции защото те са се появили в резултат на по-нататъшна разработка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B-boy/StyLе/ написа:

Тези поправки не са необходими за октомврийското издание. При него няма счупване на описаните функции защото те са се появили в резултат на по-нататъшна разработка.

Забравих да сложа забележката накрая в която казват че някои неща могат и да влязат в октомврийската версия.

Цитат

ЗАБЕЛЕЖКА: Някои поправки отбелязани тук, в Insider Преглед изгражда от активен клон на развитие може да си проправят път към обслужващите актуализации за издадената версия на Windows 11, след като общата наличност на 5 октомври -ти .

П.П. Превода е от чичко Гугъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, цър-вул написа:

Всъщност, вече има много елегантно решшение за заобикаляне на проблема с TPM без никакви модификации на файлове. И ъпдейтът си работи като слънце.

След като се разрових и аз всъщност открих, как се форсира тази инсталация за ъпдейт. И този начин отново е замяна на файл и взимане на права за замяна в Windows BT невидима папка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, цър-вул написа:

😎

И защо ме цитираш като си изпльосквате поредните поправки? Дал съм линк към статия от този сайт, и ако имаш някакви претенции към съдържанието и, пиши на автора! 

преди 8 часа, Kuroyagi написа:

GA 10.0.22000.252 , днес

Цитат
Final ISO's for Windows 11 Version &anchor=21H2 are ready for public release on October 5, 2021 at Microsoft Software Download Windows page https://microsoft.com/en-us/software-download/ We assume that the FINAL build will be build 22000.194 with a subsequent update via &anchor=WindowsUpdate to build 22000.252

🔮WZor👁️ (@WZorNET) / Twitter

Цитат

That's because there is NO update, nothing is bumped to 252, this only means that MSFT internally is testing a new LCU which maybe and when actually released will give you 22000.252.

[DISCUSSION] Windows 11 Insider Preview Build 22000.xxx (PC) [Beta Channel - co_release] | Page 269 | My Digital Life Forums

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.09.2021 г. в 6:27, NEVADA написа:

Това е добра новина, но на хоризонта го има отдавна. И са много добри-без нищо излишно.

123.png

@NEVADA не са ли много големи по размер (5-6GB) въпреки че са без нищо излишно?

Аз си правя от време на време iso на последния инсайдерски билд, за да преинсталирам, ако нещо се скапе при мен и гледам че размера му е около 4GB.

2021-09-30-15-41.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.09.2021 г. в 15:55, Kolev71 написа:

Здравей!

Половин час след като пусна двата линка,изтеглих ISO-то от първия линк на компютъра.  Направих и бутваща флашка със тулчето на Микрософт, вземах съвсем нов диск (SSD -500 гигабайта от новата ми покупка), инсталирах го на "учебния" компютър, на който имам  инсталация от самото начало на пускането на Win 11 - HDD диск, но на негово място е новият празен SSD диск. Нагласих  BIOS както е необходимо,рестартирах и новата инстация от линка....не тръгва. Не зная поради каква причина. Имам друга флашка, на която има ISO на версия 132. Смених флашката с тази, рестарт и версия 132 тръгна веднага да се зарежда. Набедих компютъра за "виновен" макар че не може да бъде. Преместих празния диск на друг компютър- Този на който има качен Win 11 и версия 194. Биос - готов,смених флашката с твоето ИСО и...рестарт.   Същата работа като при "учебния" компютър.  Смених флашките с тази, с версия 132, рестарт и всичко тръгна да се зарежда както трябва. Прекратих операцията и реших да изчакам за да се консултирам с теб. ISO файла (първият - български) го изтеглих за около 2-3 минути.Съмнения за машините не трябва да имаш, съмнения за изготвяне на бутваща флашка - също. Благодаря, ако отговориш.  Гласуването ми за поста ти беше веднага след като го прочетох,т.е. - преди около 11 часа.

Здравей, исота-та са компилирани от оригиналните есд-та на microsoft и нищо не е променяно по тях, нито е добавяно. Това са мулти исо-та, които съдържат всички SKU's на W11 от съовтния релийз (от Home до Enterprise AIO), и се инсталират успешно чрез флашка записана през Руфус (Kingston Data Traveller 16GB 3.0) и по 2 та метода (както като mbr, така и през GPT). Инсталирай спокойно и на воля, не слушай хейтърите, вече няколко дни си карам с последния W11 Pro и всичко е ОК ;) на Asus A/F/K20CE

compsbg11.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.09.2021 г. в 8:59, цър-вул написа:

@дpъндю, що не ползваш [Alt]+[PrtScr] да снимаш само активния прозорец?

ура, намерих си изрезките
твай, койт е кьорав, си купува очила
само не знам за склероза какво да си купя...баси
ето я ве,дори си я турих в лентата на задачите да не я забравя
а може и бутоните win+shift+S,ама немам толкуз акъл да ги заповня
2026078665_.thumb.jpg.d7bfa95056d085fd262be5a07b1909cb.jpg

и защо аджеба се самоактивира с перманентна активация като още не са я пуснали официално 
версията е от линковете е предишен пост и се ъпдейтна до туй  22000.194

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, vpvelev написа:

@NEVADA не са ли много големи по размер (5-6GB) въпреки че са без нищо излишно?

Аз си правя от време на време iso на последния инсайдерски билд, за да преинсталирам, ако нещо се скапе при мен и гледам че размера му е около 4GB.

Там е работата, че нищо не гледаш! Ако беше гледал, щеше да видиш, че (5-6GB) предоставя уиндоуси Pro, Enterprise и Team. Все някой трябва да ви подсказва елементарни неща, все едно отговаряш на ламерите в коментари към торента!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, дpъндю написа:

ура, намерих си изрезките
твай, койт е кьорав, си купува очила
само не знам за склероза какво да си купя...баси
ето я ве,дори си я турих в лентата на задачите да не я забравя
а може и бутоните win+shift+S,ама немам толкуз акъл да ги заповня
2026078665_.thumb.jpg.d7bfa95056d085fd262be5a07b1909cb.jpg

и защо аджеба се самоактивира с перманентна активация като още не са я пуснали официално 
версията е от линковете е предишен пост и се ъпдейтна до туй  22000.194

Или още по-удобно:

y4mcgVQF-DV4J5Q8fij_NHTVyLiuiLcPwriylMEP

Натискаш PrintScr и готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, B-boy/StyLе/ написа:

Там е работата, че нищо не гледаш! Ако беше гледал, щеше да видиш, че (5-6GB) предоставя уиндоуси Pro, Enterprise и Team. Все някой трябва да ви подсказва елементарни неща, все едно отговаряш на ламерите в коментари към торента!

Моя Windows 11 е Pro.

Ето ти го по-отблизо дано сега да го видиш:

2021-09-30-21-15.png

П.П. Много умници се навъдиха напоследък, присмехулни и арогантни. Дори и да бях сгрешил кажи го като нормален човек. Уважавай другите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, vpvelev написа:

Моя Windows 11 е Pro.

Ето ти го по-отблизо дано сега да го видиш:

2021-09-30-21-15.png

П.П. Много умници се навъдиха напоследък, присмехулни и арогантни. Дори и да бях сгрешил кажи го като нормален човек. Уважавай другите.

специалиста искаше да каже че твоето исо съдържа една версия а този в банановата плантация всички версии

преди 15 часа, цър-вул написа:

😎
image.png.69d5c569e96176f602ecfc320aa44e67.png

ще споделиш ли какъв е той

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Consigliere

""Здравей, исота-та са компилирани от оригиналните есд-та на microsoft и нищо не е променяно по тях, нито е добавяно. Това са мулти исо-та, които съдържат всички SKU's на W11 от съовтния релийз (от Home до Enterprise AIO), и се инсталират успешно чрез флашка записана през Руфус ""

Използвах като теб - Rufus (3.15) и наново направих флашката.  При стартиране на нова инсталация вече нямам проблем.  Според мен тулчето на Микрософт ми е направило някаква беля понеже сега видях че е издание от 2018 година.   Всичко е точно и съм ти много благодарен. Пожелавам на теб и фамилията много здраве и всичко най добро. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споко, те първа започваме!

В момента компилирам същият релийз за двуядрени процесори (2 ядра и 2 нишки) и ддр2 дъна ;) 

Малко по-късно ще кача готовото исо за по-старите (2010 надолу дъна и конфигурации)

Иначе добри screens от проследяването на процесите за създаването има тука, за съмняващите се:

https://get.massive.app/01FGWAKHMBCNG3XDWTDPGHPHXW?secret=aNtMpehViHDriOEr

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, vpvelev написа:

Много умници се навъдиха напоследък, присмехулни и арогантни. Дори и да бях сгрешил кажи го като нормален човек.

Казвам директно каквото съм помислил и каквото чувствам. Ако мнението ми действа като бич върху теб, тогава вземи си поука и внимавай повече в час, за да не флудиш като изостанал потребител, по-зле от пришълците на Замунда. Защото разваляш и излагаш целия пейзаж на форума. Говориш едно, правиш друго - ето на това се натъкнах! Нещо, което никой не иска да понася върху себе си при опит за помощ.

преди 10 минути, Consigliere написа:

В момента компилирам същият релийз за двуядрени процесори (2 ядра и 2 нишки) и ддр2 дъна

Баце, от къде се излюпи и от къде започна да четеш, че толкоз фантазия си развил, чак сам си си повярвал. Това "компилирам" на никой нищо не говори за нищо. Ако събереш малко повече знание да снесеш и да упоменеш какво вършиш точно, че да ти вярват потребителите, може да влезеш в книгата на Гинес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Consigliere написа:

Споко, те първа започваме!

В момента компилирам същият релийз за двуядрени процесори (2 ядра и 2 нишки) и ддр2 дъна ;) 

Малко по-късно ще кача готовото исо за по-старите (2010 надолу дъна и конфигурации)

Иначе добри screens от проследяването на процесите за създаването има тука, за съмняващите се:

https://get.massive.app/01FGWAKHMBCNG3XDWTDPGHPHXW?secret=aNtMpehViHDriOEr

Ето я и AIO компилацията, която обещах да сработва с (2010 надолу дъна, конфигурации и ддр 2 ) Енджой!

22000.194.210912-1630.CO_RELEASE_SVC_PROD1_CLIENTMULTI_X64FRE_BG-BG_FIXED_2021-10-01.iso

https://get.massive.app/01FGWG2TXTS6HS9B4XY5XX0ZME?secret=ZKDUHvqGtGPGexLl

пише се ето така:

https://get.massive.app/01FGWGYHXRG7DEYBP7NKP8J3TG?secret=bKXaPwIgOCZWmRno

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Consigliere написа:

не знаех, че ще има такъв интерес към линка  ;) , който бързо expire-на 

затова генерирам нов

Enjoy!

https://get.massive.app/01FGWPBWG0PY12C4TVKTTMGY6R?secret=vKCnKELMdmXCsxBs

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Consigliere написа:

не знаех, че ще има такъв интерес към линка  ;) , който бързо expire-на 

затова генерирам нов

Enjoy!

Не се хаби. 4 дена преди финално издание и скачаш като кутре на стопанина си! Нещата които потрябват се намират в тракера. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, vpvelev написа:

не са ли много големи по размер

Преди време, когато излезе 11 за първи път в мрежата и аз успях да го сваля (преди да го скрият), на английски, също беше голям, даже 6.5гб , тогава се ядосвах, че не може да се запише на диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, MagNETO1 написа:

И после почвам аз

И ти ли Бруте? Действай за спорта. :)

@NEVADA Твоят приятел работи на скопени носители и на скопени издания. Пестовник е на енергия, кара на фотосинтеза. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, ninov написа:

ще споделиш ли какъв е той

Не може, защото цър-вул е допуснал грешка. Реално се подменя файл в скрита папка за ъпдейт след взимане на права. Не се пипа нищо по регистри, нито по основни системни или инсталационни файлове на диск. Процедурата е с временен статус на залъгване, но с модифициран файл, с което реално си противоречи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване