Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 8 часа, Achean написа:

Не е важно

И КОМПИЛИРА цял акаунт да се иза*аш отново?! Жалка работа... :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Не ме е лъгало вътрешното усещане, че игрите ми под W11 са по-лагави, сравнено с W10. Отдавах го на бета статуса на W11, но причината явно е по-сериозна. Официални замервания на UL benchamаrk потвърждават за този проблем. Както и дават проникновението защо специално 6/7 генерация Intel и 1-ва Zen са извън CPU списъка на Майкрософт. 

https://www.neowin.net/news/microsoft-vbs-apparently-cripples-gaming-performance-in-windows-11-even-on-supported-cpus/ 

Неприятно, да видим как ще се решава този проблем...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Kuroyagi написа:

A моята дилема е неописума 🤣 какво да направя първо:
- дали първо да инсталирам на чисто W11 и ако не ми дава по-добра пъргавост на празния ОС от препълнения W10, да върна W10 от бекъп и го ъпгрейдна до W11;
- дали първо да ъпгрейдна  от W10 и ако е резултат е по-лагав да го затрия и инсталирам W11 на чисто и пак изграждам системата си с дни и седмици. 

Проблемът е: ограничен NVMe ресурс, без възможност за паралелни инсталации, за да направя нормално сравнение между W11-чист и W11-ъпгрейднат

Седя и си мисля, мисля ..,и се усещам, че вече само седя...

седиш ли още
аз се уморих с тестове и не видях някаква особена разлика, ама експериментите ги правих на механичен диск
при чиста инсталация със затриване на системните дялове, след пресъздаването им, се заделя 50Мб резервиран за системата
при надграждане със изтриване на файловете е 500МБ резервиран и свива дял С: за да задели още 500Мб за ОЕМ дял, заради което става по бавно
не видях някаква разлика в бързината на работа
записвах си резултатът от тестовете.ама вече ги няма...затрих ги
аз правя тестовете тук
https://www.userbenchmark.com/Software

сваления файл го стартирам и  ми дава резултата,който  го записвам като линк за да правя  сравненията
сега съм с LTSC на ССД и резултата ми е
https://www.userbenchmark.com/UserRun/46716633

забележка
само първото стартиране е достоверно

тъй де, за деня

и по двата начина си работи без някакви особени разлики

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Kolev71 написа:

От 2022 година, който има по малък download от 200 мегабита, го изключват от мрежата.

Дай инфо ако може и ако имаш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, дpъндю написа:

седиш ли още

Май е се изправих :D

По-горните разкрития за проблеми в пърфоманса на игрите ми дадоха окончателния отговор за превключването ми към Windows 11 - през Windows 10 ъпгрейд ще е. Защото е с много по-малко усилия и двойно огромно спестяване на време, ако реша в последствие да се върна на Windows 10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, дpъндю написа:

при чиста инсталация със затриване на системните дялове, след пресъздаването им, се заделя 50Мб резервиран за системата
при надграждане със изтриване на файловете е 500МБ резервиран и свива дял С: за да задели още 500Мб за ОЕМ дял, заради което става по бавно

Само дето не уточняваш за mbr или за uefi система става дума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, цър-вул написа:

Само дето не уточняваш за mbr или за uefi система става дума.

вярно ве...ами склероза
за MBR става на въпрос

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, дpъндю написа:

Как да стане с 50MB?
image.png.2996f43af089af9c20692d73e8e7cee1.png
Пуснах му буква, за да е видим...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Как да стане с 50MB?

изчакай да сложа механичния диск с единайската

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, цър-вул написа:

На Win 7 boot дялът e 100MB...
На 8.1 - 350
На 10 - 500

така е
не знам защо при мен се е получило така....всъщност ползвах инсталатора от линковете на съфорумник
362177645_2021-10-02104821.jpg.15e8dcd31f18de0cddba34353a672eac.jpg

Екранна снимка 2021-10-02 104312.jpg

баси, много съм зле с тая единайска
Резултати от производителността на Dell Географска ширина E5470 - Потребителски бенчмарк (userbenchmark.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

отказвам се от единайската
не мога да я наглася да работи добре с този процесор
край, аз бях до тук с експериментите...до кът не ме зачеши крастата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, цър-вул написа:

Ноу бърджи легна. Какво не можа?

дай линк за тест на твоята машина

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, цър-вул написа:

Оф, аман от синтетики
https://www.userbenchmark.com/UserRun/46719684

ами кво, добре си
не си спрял некви програмки, процесора ти е зает и въпреки това, отчита добър резултат спрямо 100 машини с твоята конфигурация
утре тествай пак

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, здравейте! Въпрос, свързан с Windows 11, обновени ли са вече приложенията по подразбиране? Имам предвид, че бяха писали някои американски медии, че вградените приложения като Paint, Photos, Mail и т.н., ще бъдат с нови версии, но така и досега не разбрах дали това се е случило? Защото, ако засега единствените промени са по таскбара и файловия мениджър, то май няма голям смисъл да се инсталира засега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Добавих ти тест на стареца под Win10

ами тя и единайскатата се отчита като десетка
ако може, да видя за единайска

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, NEVADA написа:

с две думи

Ново видео...
😎

преди 1 минута, kilimanjaro написа:

Пичове, здравейте! Въпрос, свързан с Windows 11, обновени ли са вече приложенията по подразбиране? Имам предвид, че бяха писали някои американски медии, че вградените приложения като Paint, Photos, Mail и т.н., ще бъдат с нови версии, но така и досега не разбрах дали това се е случило? Защото, ако засега единствените промени са по таскбара и файловия мениджър, то май няма голям смисъл да се инсталира засега.

Да, обновени са - в магазина

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, цър-вул написа:

Добавих ти и тест на стареца под Win10 да се забавляваш.

видях, че няма разлика

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, дpъндю написа:

видях, че няма разлика

Нищо не си гледал...

Win10

Цитат

PC Performing below expectations (24th percentile)

Win11

Цитат

PC Performing as expected (56th percentile)

преди 13 минути, дpъндю написа:

утре тествай пак

Да, бе, да... шса занивам с глупости.

Ти мани, ама ся шдоди собствениът на темата и ще завърти тоягата, че му заливаме ттемата му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Нищо не си гледал...

Win10

Win11

11 във виртуална машина ли е тестван?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване