Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

В интерес на истината при мен също има малка разлика в посоченият по-назад в темата тест,не знам на какво се дължи-дали на драивери,или на това,че уин 11 е действително по-бърз малко:https://www.userbenchmark.com/UserRun/46776830 - win 11          https://www.userbenchmark.com/UserRun/46778537-win 10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 36 минути, Слави Маринов написа:

че уин 11 е действително по-бърз малко

То ако действително се окаже, че не е, ще е проблем. Да видим как ще балансират между сигурност и производителност, защото едното винаги е за сметка на другото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Губи смисъл ако не е по-бърза,по-сигурна(евентуално),по-оптимизирана и по-добре използваща хардуера и с нови функции.Промени по външният вид и дизаина магат да се направят и с голям ъпдеит(предполагам)на 10ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпгрейднах и аз W10 --> W11. За втори път. И съм приятно изненадан, производителността на компа се вдигна.
UserBench W10 = https://www.userbenchmark.com/UserRun/46719760 
UserBench W11 = https://www.userbenchmark.com/UserRun/46796190

Лекото ми разочарование от първия ми ъпгрейд (първите 3-4 седмични билда на W11) се изпари. Даже и проблематичната тогава Destiny сега тръгна. Бързата проверка при HL:Alex също показва изчезнал лаг при PCVR-a. 

Новият момент за всички, които нямат "одобрени" лично от Сатя Надела конфигурации :D
MgjZe39.jpg 

Крайният ми резултат от ъпгрейда:
https://i.imgur.com/m84inB1.jpg 

Единственият неудобен момент, с който трябва да свикна и се примиря е таскбарът долу. Мълвата, която се носи е, че MS в следващи ъпдейти ще изтръгнат и премахнат изоставения от W10 код за позициониране и обработка на таксбара на други локации. Сякаш е дежа-ву  на същата ситуация с таскбара при Андроид, ревахме, ревахме - пък свикнахме. 

Иначе всичко друго включено и налично в W11 ми харесва:
- новият мощен WSLg;
- новият по-сериозен MS Store и визията да си добавяме необходими програми централизирано оттам, сиреч MS repository по Линукс терминологията;  
- опростеният дизайн за по-голям фокус върху активността в стил Gnome, мдаа и MS възприе този дизайнерски поход; (чудя се как ли ще се тръшкат сега KDE ултрасите, че MS вече не 'краде' от тях 🤣)
- новото контекстно меню, в началото признавам ме дразнеше, сега все повече ми харесва и допада, а и се появиха програми в MS Store като Nanazip (преработения 7zip), който се намърда в новото контекстно меню. Явно това ще е бъдещето и за други програми;
- стряскащо евтиния (засега) абонамент на GamePass за стотици качествени безплатни игри и конкуриращ изключително сериозно Steam, където поне половината от тези игри са платени. 

Единственият нерешен и висящ засега въпрос са кумулативните ъпдейти за 'неодобрен хардуер', MS все още мълчи по въпроса. Но и в двата случая ситуацията е положителна:
- или си получаваме всичките ъпдейти, като си носим отговорността, с която сме се съгласили по-горе на картинката;
- или няма да получаваме 'спам' от регулярни кумулативни ъпдейти - мечтата на всеки втори джамджия :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, цър-вул написа:

Може и горе

Само че така не криеше ли миниатюрите (превютата)? Ако да, значи все още не е пълноценен метод. Иначе мен не ме бърка, защото си го ползвам долу, но просто някъде бях прочел за този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Само че така не криеше ли миниатюрите (превютата)? Ако да, значи все още не е пълноценен метод. Иначе мен не ме бърка, защото си го ползвам долу, но просто някъде бях прочел за този проблем.

Да, не е пълноценен, няма миниатюри. Което е доста кофти и за някои случаи неизползваемо. Като гледам няма и шанс да се оправи. Може би с обратни връзки ако пускаме има шанс да помислят. Аз пуснах две вече. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Kuroyagi написа:

Единственият нерешен и висящ засега въпрос са кумулативните ъпдейти за 'неодобрен хардуер', MS все още мълчи по въпроса.

Проблема не е точно в невъзможността за автоматичен ъпдейт. Въпроса е, дали ще оставят възможност да се инсталират ъпдейти "ръчно" или ще орежат и тази възможност.

За мнозина дори ще е по-добър вариант, ако си теглят и инсталират каквото и когато преценят.

Другият висящ въпрос е поддръжката на Windows Defender в неподдържаните хардуерно машини. Ако отрежат и него, отново си вкарват автогол и ще дадат поле за другите АВ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От всички измервания , направени с уиндоус 11, може да се приеме категорично, че ССД WD Green 120GB е много по-слаб от Samsung 860 EVO 250 GB, въпреки , че по каталог скоростите на запис и четене не са кой-знае колко различни. Самсунга си заслужава всеки лев... След преместването на 11 от WD Green  на Samsung, има явно подобрение в зареждането и други характеристики.

66.png

67.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много добър избор си направил със Самсунга. Аз също вземах един такъв и все още не съм правил сравнения, но твърдо вярвам на думите ти. Наскоро вземах 2 Kingston - а и също съм доволен, но те са  500 гигабайтови К600 (5 години гаранция.). Друг на който съм се спрял е Cricial 500 гигабайтовия (също 5 годишна гаранция)

Оставям 120 гига за операционна система и софтуер на един дял и на втория, остатъка от обема , като работен (сваляне и качване на торенти и всички останали действия да са на него) съвсем тенденциозно (не се притеснявам, че се износвал). Като архиви - HDD,колкото ми позволяват отделните машини. Доволен съм от 11-ката за сега, без никакви претенции. Живи и здрави на всички Ви и много радост в къщи от мен. За ъпдейтите ще напиша коментар, когато се появят. Дали ще са ръчно или автоматично - не ме бърка. Стига да ги има. Най добрите машини с които разполагам са 2 и са с  I5  4590. Другите са по стари.  Пиша това, ИНФОРМАТИВНО!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, trifonivanov написа:

Някой намерил ли е решение на този проблем? Метода, който прилагах при 10 не работи. Искам да премахна паролата/пин-а за вход.

И на мен ми е като забележка, но предполагам че може - дето само не зная как да процедирам. Но не ме дразни.

Ето какво намерих:   https://bg.omatomeloanhikaku.com/ubrat-parol-1014

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Kolev71 написа:

И на мен ми е като забележка, но предполагам че може - дето само не зная как да процедирам. Но не ме дразни.

Ето какво намерих:   https://bg.omatomeloanhikaku.com/ubrat-parol-1014

При мен се получи, като повторих 2 пъти операцията с отметката тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, trifonivanov написа:

Някой намерил ли е решение на този проблем? Метода, който прилагах при 10 не работи. Искам да премахна паролата/пин-а за вход.

Покажи артинка на netplwiz

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, цър-вул написа:

Покажи артинка на netplwiz

Там показва само един акаунт. Винаги го е имало проблема и иска няколко пъти да маркирам и размаркирам  отметката в netplwiz. Поне при мен се оправи.

https://postimg.cc/v1vBVgSD 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, trifonivanov написа:

няма миниатюри

cmd as admin:

Цитат

reg delete HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\IrisService /f && shutdown -r -t 0

Машината ще рестартира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, цър-вул написа:

cmd as admin:

Машината ще рестартира.

За съжаление няма разлика, само името показва, както си беше:

ето

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, цър-вул написа:

Не си кликнал на реда да се освети - ще станат активни всички сиви бутони.

И това направих с осветяването, но долу си стои постоянно "сиво" Със или без ПИН код - не ме бърка. Тъкмо никой няма да пипа и да иска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, цър-вул написа:

cmd as admin:

Машината ще рестартира.

Друг начин дали има, че много досаден проблем е? :) 

А гледам, че има как, защото тук в този клип се показват: Ето

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване