Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 11 минути, Bubbles написа:

Само дето дадения там линк явно вече не работи

Работи ве, от три различни браузера пробвах.

Ма ти щото ги обиди на картел, може и за това линкът да се крие обиден :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 22 минути, ninov написа:

ето доказателство че работи

Screenshot_20211005_191100.png.3bff5681f7bd877d4ac745ad2cd19124.png

благодаря

Абе не за статията, този си работи, неработещия е този водещ към страницата за теглене на боза 11 :

Цитат

Use the Installation Assistant to upgrade

We recommend you wait until your device has been offered the upgrade to Windows 11 before you use the Installation Assistant. When you're ready, you can find it on the Windows 11 software download page.

Съжалявам, явно не съм се изразил правилно.

преди 22 минути, Kuroyagi написа:

Ма ти щото ги обиди на картел, може и за това линкът да се крие обиден :lol6:

Еий греда, не знаех че чичко Бил е потребител тука, ша са оплача на Карабойко да го банне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Bubbles написа:

Абе не за статията, този си работи, неработещия е този водещ към страницата за теглене на боза 11 :

Ахаа, разбрах какъв проблем бориш. Сбъркан ти е или са ти сбъркали  линка,  а там боза няма да намериш 🤣 

Счупено пренасочване спрямо локала - тва е проблемът.

Чисто нов блестящ Windows 11 обаче, можеш да свалиш от https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows11 или https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows11 , ако държиш на български интерфейс. 😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах си и виртуалката до Dev 22471.1000.
Но май това изискване за TPM в тях разказА играта на сумарното време за ъпдейт. Тоя беше 2 часа и 10 минути, предишният пък беше 1 час и 45 мин.
А преди изискването за TPM ъпдейтите свършваха за 25 до 40 мин макс.
Времето за даунлоуд си е все едно и също и преди и сега, защо толкова бавно се инсталира в останалото време през TPM? - напрао немам нерви да разследвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Kuroyagi написа:

Ъпдейтнах си и виртуалката до Dev 22471.1000.
Но май това изискване за TPM в тях разказА играта на сумарното време за ъпдейт. Тоя беше 2 часа и 10 минути, предишният пък беше 1 час и 45 мин.
Времето за даунлоуд си е все едно и също и преди и сега, защо толкова бавно се инсталира в останалото време през TPM? - напрао немам нерви да разследвам.

Абе направо са се ос***и с тая глупост, не се наядоха тия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Kuroyagi написа:

По=горе щях да пиша, че явно не е много "дълбок" ъпдейт, защото при мен мина много бързо. По-точно бързо при рестарта и после при зареждането. Защото не бях на компютъра, когато се е свалял новия билд и видях че ме чакаше да го рестартирам. И точно за това време говоря, че беше не повече от 10 минути. Страшно бързо ми се стори, даже помислих че нещо не е наред

Не зная при вас защо е било толкова дълго. Може би заради виртуалката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vpvelev написа:

Не зная при вас защо е било толкова дълго. Може би заради виртуалката?

Много са факторите да е бавно:
- ъпдейт без всякакви хакове, онлайн и не от ISO - баш по Майкросфтски;
- дискретен хардуерен модул, който кой знае колко бави, щото най-сигурният тип TPM ще е и най-бавен теоретично;
- имплементация на TPM модул в Линукс, която също е неизвестно доколко е оптимизирана за скорост;
- още по-неизвестна степен на производителност на TPM passthrough;
- може и да има и разлика във виртуална среда, т.е. Windows 11 гостът да е наясно, че е виртуализиран и ъпдейт процесът да има разлика в изпълнението си спрямо директна инсталация върху желязо.
Въобще, камара потенциални източници за проблеми, затова и не ми се занимава да разследвам по-задълбочено тая натресена във виртуализациите TPM простотия.

Не болка за умиране, пускам ъпдейта и минимализирам виртуалката, кога свърши - тогава.
И все пак е дразнещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробва ли китайската версия от снимката по-горе? Иска ли тпм? Може ли да се сложи en-us и ако да какъв е резултатът?

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи инсталирах го този уиндоус на експерименталната машина, върви добре, изглежда добре(Като изключим менюто по средата което предполагам намирам за неудобно просто защото е на ново място), но не разбирам защо са скрили администраторските инструменти от контролния панел и защо тябва да отваряме подменю за да стигнем до опциите копиране, поставяне и т.н.

Ако съдим по добавените мобилни приложения, май скоро ще се пуска нова серия телефони и таблети с уиндоус 11.

Продължавам да ровя да видим какво друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пциите копиране, поставяне" ги има и без да отваряш подменю. Но са под формата на иконки, на горния ред.

В настройките на таскбара има опция иконите да са вляво, както си свикнал от 10-ката.

Administrative tools в Control panel-а вече се казват Windows tools.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Rudy M. написа:

пциите копиране, поставяне" ги има и без да отваряш подменю. Но са под формата на иконки, на горния ред.

В настройките на таскбара има опция иконите да са вляво, както си свикнал от 10-ката.

Леле хич не съм забелязал, ще трябва да сменям диоптъра. 🤣
Благодаря! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших и аз да го пробвам на моето ПЦ 11-ката. И така включих ТПМ и Secure Boot от BIOS  и го инсталирах пробно на едно от ССД-тата. За моя голяма изненада се инсталира без проблеми макар че процесора ми не се поддържа официално. Ъпдейтите си работят нормално даже инсталира няколко. За сега ще бъде като втора ОС пък после ще видим може и основна да стане. Прилагам и снимка  

scrshot.png

shot.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, astankov написа:

Secure Boot от BIOS 

Може и без това(поне при мен),докато другото го търси,ако не е версия с фиксове............

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Слави Маринов написа:

Може и без това(поне при мен),докато другото го търси,ако не е версия с фиксове............

При мен ако не го включа казва че не покривам изискванията и не иска да започне инсталацията.

Edit:  Направих си експеримент и изключих secure boot при вече завършената и конфигурирана инсталация и няма проблем зареди си нормално за сега не го хваща пък ще видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Слави Маринов написа:

Може,аз го инсталирах без да е включен Secure Boot,после го включвах , изключвах-все тая.............

При теб сигурно е така но при мен не стана. След инсталацията го изключих и няма проблем 🤷‍♂️

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверих и се оказа вярно, че при ъпгрейда W10-W11 MS мълчаливо пак включва изключения ми в W10 Superfetch. 

Stop. Disable. Restart --> добавен 1% производителност в UserBenchmark. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Питането ми е по повод претенциите на Уиндоус 11 към хардуера, за това го пиша тук. Моля за мнение-това дъно Н310м и процесор И5 1151 съвместими ли са, с тях ще удовлетворя ли тези претенции, смяната на дъно и процесор дали ще развали активациите (на този комп са 10про и 11про). Вместо картинки давам два линка:

Процесор Intel Core i5-9400F BX80684I59400F | JAR Computers

https://ts-computers.bg/msi-h310m-pro-m2-plus-matx-lga-1151

Прочетох всичко по темата, но понеже става дума за доста пари, ми е нужно потвърждение от по-опитни колеги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, NEVADA написа:

Питането ми е по повод претенциите на Уиндоус 11 към хардуера, за това го пиша тук. Моля за мнение-това дъно Н310м и процесор И5 1151 съвместими ли са

Добре ли обмисли към каква платформа да се насочиш? Виж следното:

3.png

Процесор AMD Ryzen 5 YD2600BBAFBOX - ниска цена от JAR Computers

AMD Ryzen 5 2600 6-Core 3.4GHz AM4, избор на Процесори от онлайн магазини с евтини цени и оферти (pazaruvaj.com)

Процесор AMD Ryzen 5 100-100000158BOX - ниска цена от JAR Computers

Процесор AMD RYZEN 5 3500X 6-Core 3.6 GHz (4.1 GHz Turbo) 35MB/65W/AM4/BOX (gplay.bg)

MSI B450M-A PRO MAX AM4 - описание. (nikem-bg.net)

ASROCK B450M-HDV R4.0 / AM4 - цена. (nikem-bg.net)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно, ще проуча всичко, предполагам, че стават за 11. Малко по-скъпи дънни платки, но процесорът е по-добър. Много благодаря, че си си направил труда да ги намериш место мен. А какво мислиш за активацията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване