Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

• Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 3 часа, NEVADA написа:

Моля за мнение-това дъно Н310м и процесор И5 1151 съвместими ли са, с тях ще удовлетворя ли тези претенции, смяната на дъно и процесор дали ще развали активациите (на този комп са 10про и 11про).

Като бях с Win10 и смених целия компютър и нямаше проблем с активацията. Просто отписваш стария.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше писал наскоро за "протичане" на Windows explorer. Решение е поставяне на отметка на Launch folder windows in a separate process

image.png.8adffff8d8f4e46cec116a4d8548e853.png

преди 1 минута, NEVADA написа:

Нали при значителни хардуерни промени се губи (понякога) активацията?

Да, и?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, NEVADA написа:

Как ще ги активирам пак, ако вече не хареса старите купени ключове?

Е нали (уж) ти е легален лицензът? :) 

Виж какво пише в лицензионните условия:

"Ако сте придобили софтуера като самостоятелен софтуер (а също и ако сте извършили надстройка от софтуер, придобит от Вас като самостоятелен софтуер), имате право да го прехвърлите на друго устройство, което Ви принадлежи. Имате право също така да прехвърлите софтуера на устройство, собственост на друго лице, ако (i) сте първият лицензиран потребител на софтуера и (ii) новият потребител се съгласи с условията на настоящото споразумение. За да прехвърлите софтуера, можете да използвате архивното копие, което имате право да направите, или носителя, на който сте получили софтуера. При всяко прехвърляне на софтуера на ново устройство трябва да премахнете софтуера от предходното устройство. Нямате право да прехвърляте софтуера с цел споделяне на лицензи между устройства."

Просто и ясно. Ако имаш проблеми - обади се на поддръжката на Microsoft, те са длъжни да ти помогнат, все пак си им клиент :cool:  .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7.10.2021 г. в 20:36, astankov написа:

Реших и аз да го пробвам на моето ПЦ 11-ката. И така включих ТПМ и Secure Boot от BIOS  и го инсталирах пробно на едно от ССД-тата. За моя голяма изненада се инсталира без проблеми макар че процесора ми не се поддържа официално. Ъпдейтите си работят нормално даже инсталира няколко. За сега ще бъде като втора ОС пък после ще видим може и основна да стане. Прилагам и снимка  

scrshot.png

shot.png

Здравейте! Как инсталирахте 11-ката, при положение, че Вашия процесор не се поддържа официално? С инсталирането на Windows-а на неподдържан хардуер означава че той няма да получава ъпдейти, освен ако това не е лъжа от MS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Viiipeer написа:

Здравейте! Как инсталирахте 11-ката, при положение, че Вашия процесор не се поддържа официално? С инсталирането на Windows-а на неподдържан хардуер означава че той няма да получава ъпдейти, освен ако това не е лъжа от MS.

Ами по стандартния начин го инсталирах не ми е правил проблеми нито съм променял нещо по инсталационните файлове. За момента нямам проблем с ъпдейтите даже се инсталираха няколко но в бъдеще може и да направят проблем не знам. Към момента намирам новия уиндоус доста неудобен за мен по ред причини и не възнамерявам да го ползвам за основна ОС. По-скоро се интересувам повече от 10 21H2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Viiipeer написа:

Ето така :

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Viiipeer написа:

С инсталирането на Windows-а на неподдържан хардуер означава че той няма да получава ъпдейти

Не е точно така с ъпдейтите на неподдържан хардуер:
- секюрити ъпдейти и Дефендър - на 100% сигурно, че ще се получават;
- кумулативни ъпдейти - все още е неясно - до дни ще се разбере политиката на MS чрез октомврийския ъпдейт;
- нови фийтчъри - също неясно, но по-скоро НЕ, още повече ако са VBS зависими;
- годишни ъпгрейди- на 100% сигурно ще се получават, но ръчно през ISO.

Такива са нещата поне до ъпгрейд 22H1 (юни 2022) , за по-натам не е ясно също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един интересен инструмент: ThisIsWin11 (Цък)
136594847-674c7961-ff8e-47f1-9193-7e67a8cee925.png

Функционалност (модули)

• Presenter: The start screen guides you through an pictured introduction to the new operating system Windows 11 and allows you quickly to configure it.
  • PumpedApp integrates an important part of the Windows 11 settings app and allows you to check and enable/disable settings in a bulk and with just a click.
  • Kickassbloat will help you removing pre-installed Windows 11 apps.
  • Packages is there for you to quickly install one or the other app.
  • TeamTweak allows you automating several Windows 11 tasks based on PowerShell and community scripts.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под Windows 11 задължават ли ме Майкрософт да използвам акаунт за да използвам дадено приложение? Тъй като под Windows 10 същото приложение става без акаунт, но от Windows 11 не го спускат!!!

Друг въпрос е как може да се отвори .xls файл с Edge браузър? Виждам, че се случва от линк, а от компютъра пита за приложение и аз искам то да е Edge. Дали може да се случи номера?  :lock:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Rudy M. написа:

Просто и ясно

Не съвсем. Преди време, на лаптоп с LYSC , активиран с купен лиценз, при преинсталация изчезна активацията с разни мъгляви обяснения, че били извършени хардуерни промени.А такива не бяха извършвани. Наложи се да се купи от същия източник друг цифров лиценз, който беше приет без проблеми. Нещата са по-шарени , от колкото изглеждат, струва ми се, че Майкрософт целенасочено ликвидират част от наличните активации, за да върви бизнесът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да се отварят файлове, свалени на компютъра, а не от някакъв линк в сайт. Може ли да се излъже Edge?

xls_online_view.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B-boy/StyLе/ написа:

Друг въпрос е как може да се отвори .xls файл с Edge браузър? Виждам, че се случва от линк, а от компютъра пита за приложение и аз искам то да е Edge. Дали може да се случи номера?  :lock:

Става само с добавка, когато не е от линк. Ще ти трябва имейл, телефон или скайп за влизане в акаунта на М$ -> Quick access to your Office files in the browser (microsoft.com)

4.png

Линк за Edge -> Office – Microsoft Edge Addons

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NEVADA написа:

Преди време, на лаптоп с LYSC , активиран с купен лиценз, при преинсталация изчезна активацията с разни мъгляви обяснения, че били извършени хардуерни промени.А такива не бяха извършвани.

Аха 🤪 . И още ли вярваш, че си купил легален лиценз?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах до Вин11 с помощта на GitHub, тъй като не поддържа процесора 6700Нкю, до момента не е направил проблеми, но не е пуснал и ъпдейти. Малко са странни част от менютата, но лека полека се справям. Компютъра ми е с дигитален лиценз и не е имало проблеми с това. Основните неща, които ползвам са скрити "някъде", но се намериха. Прави  ми впечатление, че хард диск Д: върти постоянно, което беше и на 10-ката и не знам как да го оправя. Преди месец смених самия хард точно заради това постоянно четене и дадени грешки в работата на стария, които не можах да оправя. Има питане и за Microsoft edge webview 2 - дали мога да го махна и дали това ще повлияе на работата на системата?

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, chasovnik написа:

Прави  ми впечатление, че хард диск Д: върти постоянно, което беше и на 10-ката и не знам как да го оправя. Преди месец смених самия хард точно заради това постоянно четене и дадени грешки в работата на стария, които не можах да оправя.

Много може да са факторите: може някоя програма/вирус да имаш. MS постоянно прави връзка със системата, т.нар. телеметрия(една от причините заради която се върнах на Windows 7). Какво праща и колко не искаш да знаеш, но знаят всичко за теб и какво имаш на щайгата ти. Трябва да видиш какво ти товари хард диска. Task manager-a обикновенно върши работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, chasovnik написа:

Инсталирах до Вин11 с помощта на GitHub, тъй като не поддържа процесора 6700Нкю, до момента не е направил проблеми, но не е пуснал и ъпдейти. Малко са странни част от менютата, но лека полека се справям. Компютъра ми е с дигитален лиценз и не е имало проблеми с това. Основните неща, които ползвам са скрити "някъде", но се намериха. Прави  ми впечатление, че хард диск Д: върти постоянно, което беше и на 10-ката и не знам как да го оправя. Преди месец смених самия хард точно заради това постоянно четене и дадени грешки в работата на стария, които не можах да оправя. Има питане и за Microsoft edge webview 2 - дали мога да го махна и дали това ще повлияе на работата на системата?

Поздрави.

При мен минаха ъпдейтите на всички машини(Нито една не е с поддържан процесор), даже ми стана смешно, щото дето се вика още не съм го инсталирал, уж последна дума, пък вече ъпдейти идват...

Апропо имам някакъв спомен че бяхчел някъде че този уиндоус трябва да поддържа и АРК файлове, но като гледам познава ги колкото и предния. Бъркам ли се нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Joss Bomon написа:

Става само с добавка, когато не е от линк. Ще ти трябва имейл, телефон или скайп за влизане в акаунта на М$ -> Quick access to your Office files in the browser (microsoft.com)

4.png

Линк за Edge -> Office – Microsoft Edge Addons

Благодаря. Аз обаче още в началото му бях открил една подобна добавака и му казах на потребителя, че отваря браузъра и от него зарежда файла от компютъра. Той се ядоса и настояваше файловете да му се отварят с двоен клик, както преди е било (с Libre или с Apache му слагах). При положение, че обясних, че програми за тази цел са много и излишно тежки само за да може да преглежда тези файлове, които системно му пускат като ъпдейт на някакъв каталог по имайла и той си ги запазва на компютъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Bubbles написа:

Апропо имам някакъв спомен че бяхчел някъде че този уиндоус трябва да поддържа и АРК файлове, но като гледам познава ги колкото и предния. Бъркам ли се нещо?

За сега е отменено интегрирането на андроид. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, B-boy/StyLе/ написа:

както преди е било с Libre

Libre има и портативен, като заема около 720МБ разпакетиран и работи безпроблемно с 11.

Цитат

Date Updated: 2021-09-21

System Requirements: Windows 7, 8, 10, 11 & WINE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, B-boy/StyLе/ написа:

Идеята е да се отварят файлове, свалени на компютъра, а не от някакъв линк в сайт. Може ли да се излъже Edge?

xls_online_view.png

А асоциирал ли си офисите файлови типове с Edge? 

Пробва ли с влачене и пускане в Edge или върху икона на Edge? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, chasovnik написа:

Прави  ми впечатление, че хард диск Д: върти постоянно, което беше и на 10-ката и не знам как да го оправя.

Провери да не е включен тук:

2021-10-10-16-29.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване