Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

"" Вече съм също OS Build: 22000.258""

Този екран съм забравил да го постна.  Упдейта мина на трите различни машини  без проблем. Най бързо се получи на Фуджицу 920+ с процесор   I5  4590.

ScreenShot009.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Явно някои с неподдържан официално хардуер ще берем грижи. След като се надгради успешно от Win10 с помощта на MediaCreationTool.bat и работеше прилично (усещаше се някакво забавяне, не дразнещо, но се усещаше разлика - i7-870, 12GB RAM, SSD Evo 850), след 3 получени ъпдейта и пипане по настройките (разглеждах опциите на захранването), такър черен екран заби.. Рестартираш, зарежда нормално и влиза на черен бланк - само се виждаше курсора и работеше Ctrl+Alt+Del, а при опит за рестарт оттам - зависваше. Пробрах всики варианти, които изчетох в нета и не можах да го оправя.

Накрая на флашката с Rufus 3.16 b2 един  Win11  с байпас и успях да го върна на 10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Tukan написа:

пипане по настройките

Нещо си оплескал с настройките.
Това решава проблема с TPMи ъпдейтите:

Skip_TPM_Check_on_Dynamic_Update.cmd

преди 4 минути, Tukan написа:

Накрая на флашката с Rufus 3.16 b2 един  Win11  с байпас и успях да го върна на 10

Защо просто не го върна към предходната версия (Win 10)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Нещо си оплескал с настройките.

...

Защо просто не го върна към предходната версия (Win 10)?

Слагах си настройките на които от години работеше 10-ката. Само си промених да не ми заспива компа.

Нямаше как да го върна към предишния Win, защото нямах никаква графична среда след зареждане - в момента в който зареди и ставаше черен екранът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, цър-вул написа:

Е, аз точно от инсталатора го върнах на 10, но първо пробвах да поправя 11-ката безуспешно.

Интересното е, че при мен не всички тези опции бяха налични.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Tukan написа:

Е, аз точно от инсталатора го върнах на 10, но първо пробвах да поправя 11-ката безуспешно.

Интересното е, че при мен не всички тези опции бяха налични.

Не си го върнал, а си го преинсталирал... Поне с такова усещане оставам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Не си го върнал, а си го преинсталирал... Поне с такова усещане оставам. 

Върнах го, бре! :)

Иначе налични опции като избрах repair бяха:

> Startup Repair - пробвах го - безуспешно

> Command Prompt

> Uninstall Updates - и това пробвах, файда никаква

> System Restore - точки на възстановяване не държа

> System Image Recovery

Чак после ми извади Go back to the previous build и то при последния опит и не на основния екан! (имам и доказателство за липсата му, снимах си го с телефона).

А иначе:

Spoiler

1.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Tukan написа:

След като се надгради успешно от Win10 с помощта на MediaCreationTool.bat и работеше прилично (усещаше се някакво забавяне, не дразнещо, но се усещаше разлика - i7-870, 12GB RAM, SSD Evo 850), след 3 получени ъпдейта и пипане по настройките (разглеждах опциите на захранването), такър черен екран заби..

Според мен нова версия на ОС е по-добре да се инсталира начисто, а не с ъпгрейд в/у стара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, vpvelev написа:

Според мен нова версия на ОС е по-добре да се инсталира начисто, а не с ъпгрейд в/у стара.

Така е, но после 3 дни има да настройвам всичкия софтуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Tukan написа:

Дори точно и за това трябва да е начисто. Да си настроиш софтуера за новата версия на ОС. За някой софтуер може да няма нужда, но за друг да има. А дори може да се окаже че и някой от стария софтуер настроен за старата ОС, сега да скапва новата. И тогава става много сложно да се проследят нещата и човек се чуди откъде му е дошло.

Колко е тоя софтуер? За един ден се оправя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Tukan написа:

Ами сега  пак ще го настройваш 3 дни. И я стане - я не,както ти харесва. Аз всеки ден си тренирам с по една инсталация - да не скучая, пък ми е и кеф.

Към Павката!

Смееш се ти, ама е вярно. Кой дядка на 72 години е седнал да се занимава  с тези глупости освен мен? Всички се нагъзили в градините и бухат с мотиките като гламави, а аз си седя пред мониторчето и си пробвам каквото ми е кеф. Ако не вярваш, да ти пратя от свалените вече малки по обем SSD-та с Win 11, LTSB, че дори има и един със Линукс Минт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпгрейднах с инструмента до Win11 на лаптопа и ми харесва, бързо и лесно стана, по-бърз ми се струва дори лаптопа само трябва да му свикна с дизайна..За сега нямам оплаквания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Kolev71 написа:

Всички се нагъзили в градините и бухат с мотиките като гламави, а аз си седя пред мониторчето и си пробвам каквото ми е кеф.

Най-добре е да се съчетават и двете неща. Крайностите не са добро нещо. Нито цял ден да "бухаш" с мотиката, нито цял ден да се "дзвериш" в монитора. :beer11:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аве, що MS спря да ми праща интересни тапети на Win11.22000 на логин екрана?
Преди имаше джиджи-биджи, цуни-гуни, а сега само дефолтния син тапет ми праща.
На виртуалката дето ми е Dev билда обаче, всеки ден получавам различен интересен тапет.
Как е при вас? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Kolev71 написа:

Смееш се ти, ама е вярно. Кой дядка на 72 години е седнал да се занимава  с тези глупости освен мен?

Ти си сигурно някой миньор или военен и си получава пенсийка 1500 лв + 120 добавка то  и аз да съм и аз ще я карам така като тебе .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Kolev71 написа:

Аз всеки ден си тренирам с по една инсталация - да не скучая, пък ми е и кеф

Нямаш представа каква чувствителна струна дърпаш с тези думи на повечето, дето са всеки ден тук. Като прегледам тъпотиите (наречени "новини") ,копна някое и друго документче и снимчица, ако не е бъзикът с компютъра и софтуера, е жива скука. А една нова инсталация е вълнуващо занимание-ражда се нещо специално, можеш да си вътре във всичко, като един скулптор. Аз в никакъв случай не го правя всеки ден, пък и не ми е необходимо, но когато се наложи, все едно съм на среща с нещо непознато и вълнуващо. 

Апро-по, само да попитам-често, като търся някаква информация, попадам в Калдата няколко години назад. Гледам, все имена, дето са ми непознати, дали това са бивши участници, или са с променени никове. Допускам, че има и от двете, но направо е плашещо да изчезват така хора, кога и ние ще изчезнем...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12.10.2021 г. в 20:32, Kolev71 написа:

Първи  UDATE след официалното пускане на Win 11 - 22000.194. Актуализацията мина гладко за около 12-14 минути без ползване на TPM на слаба машина с процесор  Е8600, 4 гига рам  ""Elite 8000""

ScreenShot006.jpg

ScreenShot007.jpg

ScreenShot008.jpg

Е до кога ще му трепериш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adersa написа:

Ти си сигурно някой миньор или военен и си получава пенсийка 1500 лв + 120 добавка то  и аз да съм и аз ще я карам така като тебе .

На мен един непознат гражданин ми се направи на интересен преди 15 години, че излизал в пенсия - на 42 години. Човека бил моряк. Ето я таблицата за по-ясно кой кум, кой сват. 

преди 1 час, NEVADA написа:

А една нова инсталация е вълнуващо занимание-ражда се нещо специално, можеш да си вътре във всичко, като един скулптор. Аз в никакъв случай не го правя всеки ден, пък и не ми е необходимо, но когато се наложи, все едно съм на среща с нещо непознато и вълнуващо. 

Какво има да се вълнувам от някаква платформа, която работи за малки и големи като мениджър на файловете? Вълнувам се единствено от работоспособността на програмите, които инсталирам! Например в момента ми се опъва един компилатор с единственото съобщение MakeCab failed. Иначе с по-малки файлове работи. За това никой няма отговор. Ето за такъв тип работа на системата идва и вълнението. Дали има начин да се разбере каква е врътката. Уви - това остава само като загадка, в митологията. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, B-boy/StyLе/ написа:

един компилатор

Такива такова така се таковат, 'щот' то докато това-онова и то туй-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, цър-вул написа:

Такива такова така се таковат, 'щот' то докато това-онова и то туй-то.

Offtopic. Еми компилаторът не е свързан с Windows 11, защо да го споменава кой е. Ако иска помощ специално за компилатора, ще си отвори нова тема в раздел "Програмиране". Offtopic.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B-boy/StyLе/ написа:

Какво има да се вълнувам

Като гледам, комшийката и тя не се вълнува-даже не е и чувала за всичко това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! При ъпгрейд, запазват ли се всички файлове, включително данните от дадено приложение от AppData /Roaming/Local etc, става въпрос от 10 --> 11?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване