Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

Аз разбрах, че нямаш Taskbar corner overflow :D

На другите в Таскбар работите няма ли ги опциите за скриване като Батерия,Вифи,Часовник?

Пробвай и от самия център както показа примерна снимка преди малко като натиснеш бутона Add? 

Гледам че и други го имат тоя проблем и са доквали на микромеките 

Цитат

In Windows 11, these icons will always show up as there is no setting as such to hide or remove these icons. However, those who would like to hide these icons might be disappointed.

Цитат

That said, you can hide or remove other icons from the taskbar by navigating to the Settings > Personalization > Taskbar page.

Според сайт за твоя проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Пробвай да прекараш през инструмента за отстраняване на проблеми със звука:
Десен клик по иконата за звук в трея, избери Troubleshoot sound problems

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, ще обясня по-подробно. Погледнете пак картинката:

windows-11-quick-settings.jpg

Та на таскбара, до часовника в дясната част, има иконки - за звука, за интернета, за батерията (ако е лаптоп). Когато поставите курсора върху (която и да е от) тях, те се заграждат в правоъгълник в по-светъл цвят. Цялата групичка. И когато цъкнете върху (която и да е от) тях, се отваря прозорецът горе - с двата плъзгача, икони за интернет, Bluetooth, самолетен режим, и т.н. И от него можете да си ги настройвате.

Е, аз имам две иконки - за интернет и звук. Когато поставя курсора върху тях, те също се заграждат в по-светъл правоъгълник. Обаче, като кликна на (която и да е от) тях - не се случва нищо! Не ми излиза този прозорец с настройки! За него питам. Иначе поотделно настройките на звука и интернет са достъпни, но трябва да ги отварям поотделно с десен бутон. 

Не е проблемът в звука, не е в интернета, те си работят. Просто ми липсва този допълнителен прозорец с настройки.

Дано сега сте ме разбрали :( 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, MS са го направили най-после:

https://streamable.com/umeqej

Не вярвам да са се вслушали в исканията на потребители (включително и аз им писах за това преди 2-3 години). Просто се вижда че MS са започнали да копират доста неща от Линукс, дори и такива дреболии (за някои ползватели). Но и дребните камъчета обръщат колата.

Вземат мерки докато съотношението Windows - Linux е още приблизително 90% - 10%.

Да не стане като Интел и АМД. Интел си лежаха блажено и спокойно като номер едно производител на процесори и проспаха кога АМД им мина изодзад. И така се стреснаха и изненадаха, че още не могат да усвоят 7nm-та литография.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, точно това ми трябва. При мен не мога да го изкарам по никакъв начин.

Иначе имам смътни спомени, че след преинсталацията май ми се появи, но след това направих доста "оптимизации" :D , и вече го няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Rudy M. написа:

след това направих доста "оптимизации"

А, ами много е вероятно някой оптимизатор да е оплескал положението...
Направи една профилактична проверка на системните файлове.
Пробвай с деинсталиране на HDMI Аудио контролера и рестарт.
Пробвай да минеш през Инструмента за отстраняване на проблеми със звука.

image.png.69aef12bdabf8c768542f49e10277c55.png

преди 12 минути, vpvelev написа:

MS са го направили най-после:

Потвърждавам - регулира се с коллото върху иконата...Бравоо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

А най-добре си инсталирай начисто 22478.1000 ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

Тя е нестабилна, веее...
image.png.69aef12bdabf8c768542f49e10277c55.png

Ами като гледам оплакванията са само от стабилната версия на Win11. Oт инсайдерските версии още никой не се е оплакал, че нещо не работи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах и аз вируалката до 22748.1000. И имам нов свеж логин тапет!! Йес! 

Отново мъчителен по продължителност ъпдейт - 1 час 25 мин. Определено има нещо калпаво от страната на Линукс като хост - TPM кърнел модула и/или TPM passthrough. Както и да е - ъпдейтна се успешно.

Този път го наблюдавах по-внимателно. Бавната скорост разкри неочаквани неща:
- в ранните версии на W11-dev процедурата по ъпдейт беше: download ~6%, check HW, download останалото, install;
- сега забелязвам,  че MS са нахитрели, процедурата вече е на етапи - download малко, check HW, install ... повторение, и така до завършването на ъпдейта. Този нов подход има потенциална възможност да елиминира всякакви досегашни предварителни преди ъпдейт хакове - били през регистър или подмяна специфични dll.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kuroyagi написа:

досегашни предварителни преди инсталация хакове

Инсталирах(ъпдейт) 22478 на машина без TPM модул без никакви проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Инсталирах(ъпдейт) 22478 на машина без TPM модул без никакви проблеми.

Все още можеш. Няма какво да се заблуждаваме за бъдещето на W11 в постепенно налагане изискването на наличие на TPM.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Rudy M. написа:

ми липсва този допълнителен прозорец с настройки.

При мен го има прозорецът, но е само за звука. Дали не са оставили регулирането на яркостта на монитора (телевизор Самсунг 24 инч) ?

135.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, цър-вул написа:

Ти така и не разбра, че нямам проблем със звука :( , а с "изскачащите балони" на Taskbar-а.

Както и да е, оправих го. Махнах отметката от "Use the old Volume Control" в Windows11 Manager --> Customization --> Custom System --> Notification. 

преди 40 минути, NEVADA написа:

При мен го има прозорецът, но е само за звука. Дали не са оставили регулирането на яркостта на монитора (телевизор Самсунг 24 инч) ?

Ако си с десктоп машина, нямаш настройка на яркостта. Правиш си я механично, от телевизора. 

Пробва ли все пак да цъкнеш на иконката "молив"? 

преди 8 часа, vpvelev написа:

А най-добре си инсталирай начисто 22478.1000 ;)

Няма как. Напуснах инсайдерската програма още преди официалното излизане на Windows 10 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, цър-вул написа:

Или ще легнат заради бизнеса...Има милиони корпоративни машини без TPM!

Там е работата, че точно бизнесът няма да хукне да се ъпдейтва до Windows 11 на съществуващия си хардуер, ще си карат с 10-ката до 2025 или амортизирането му. А при покупка на нов хардуер - всичкият вече на 100% поддържа TPM, поне в не-сървърния хардуер, и не представлява проблем за компаниите. Освен това си спомням, че MS заяви за възможността да се изключва TPM специално за корпорации в Ентерпрайз вариантите на Windows 11. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Rudy M. написа:

Пробва ли все пак да цъкнеш на иконката "молив"? 

Пробвах , но това, което се променя, е почти същото, не е много ясно какво е  защо е.

321.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

image.png

Хубост ненагледна - Evaluation copy. Expires 15.9.2022г. Version Dev... 

преди 14 часа, vpvelev написа:

Oт инсайдерските версии още никой не се е оплакал

Ми защото двама-трима ползвате такава.

преди 6 часа, NEVADA написа:

Като си купиш лаптоп, ще имаш и другия плъзгач и още опции...

преди 1 час, NEVADA написа:

Пробвах , но това, което се променя, е почти същото, не е много ясно какво е  защо е.

Махаш и добавяш преки пътища до някои бързи настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Joss Bomon написа:

Ми защото двама-трима ползвате такава.

Ако имаше проблеми и един да го ползва щеше да се оплаче.

Пак ще се повторя, но много съм учуден че Evaluation copy на Win11 е толкова стабилно. Единственото ми оплакване е липсата на секунди :)

Дотогава ще излязат поне 5-6 нови билда всеки със съответната поддръжка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vpvelev написа:

Дотогава ще излязат поне 5-6 нови билда всеки със съответната поддръжка.

Що се впрягаш да отговаряш на постове, породени от незнание?...Ама е в джаза иначе, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Що се впрягаш да отговаряш на постове, породени от незнание?...Ама е в джаза иначе, нали?

Какво да Го правиш. Поне в Неговата тема се опитвам да Му обясня някои неща, че много е объркан човека.

Какво толкова Му коства да си качи едно Evaluation copy на Win11 и лично да се увери дали го лъжем и заблуждаваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване