Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

:linedance:Казах аз, че днес празнувате... ама чак и телеметристите да са се насвяткали...

Announcing Windows 11 Insider Preview Build 22478 | Windows Insider Blog

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 4 минути, vpvelev написа:

Само че пише Windows 10. Някой да знае нещо по въпроса?

ми то си е десет, само картинката е 11
до колкото ми е известно, догодина ще бъде пусната баш единайската
аз направих проба с редовната версия с ключ на IoT и си показа че е десятка
1215567398_2021-10-01151055.jpg.8858ed2958e651417820fe80a74f7b7d.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Joss Bomon написа:

:linedance:Казах аз, че днес празнувате... ама чак и телеметристите да са се насвяткали...

Announcing Windows 11 Insider Preview Build 22478 | Windows Insider Blog

Не е това. Ето това е:

https://www.deskmodder.de/blog/2021/10/15/kb5007328-windows-11-22478-1012-microsoft-testet-ein-update-im-dev-kanal/

Цитат

Вчера Microsoft направи Windows 11 22478 наличен в канала за разработчици. Включен е и пакетът от стекове за актуализация 521.920.111.0. Повече за това тук . Днес KB5007328 идва като тест.

Това увеличава номера на версията до Windows 11 22478.1012. Всъщност необичайно. Защото в противен случай тестовете за актуализация се тестват само малко преди края на новата версия. Но сега може да получим тестова актуализация по -често. Във всеки случай той не съдържа никакви нови функции или нещо друго.

преди 12 минути, дpъндю написа:

ми то си е десет, само картинката е 11
до колкото ми е известно, догодина ще бъде пусната баш единайската
аз направих проба с редовната версия с ключ на IoT и си показа че е десятка
1215567398_2021-10-01151055.jpg.8858ed2958e651417820fe80a74f7b7d.jpg

При мен си показва че е единайска.

2021-10-15-21-22.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, vpvelev написа:

При мен си показва че е единайска.

да, така ще покаже на краткосрочен канал, който ще подлежи на ъпдейт догодина
сложи ключ на дългосрочен....LTS, IoT или някакъв друг, дето не го знам
пп
опс
сега видях че си на пробния канал

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, vpvelev написа:

преди 46 минути, дpъндю написа:

пп
опс

Не можем всички да сме корпоративни клиенти кто теб...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, дpъндю написа:

пп
опс

Какво ще кажеш за Windows Server LTSC Insider Preview?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, bakottv написа:

Ами, имах старата версия 3.14 и поиска ъпдейт преди да направи флашката. То вчера го и правих де... :D 

Не знам къде бях прочел, но имаше забележка май от самия Руфъс, че за да може да бутнеш от неговата изработена флашка, трябва да си изключил Secure Boot. Това ме наведе на мисълта за пълно противоречие при изработка на флашка с операционна система Windows 11, който изисква включен Secure Boot като изискване за да се инсталира. От тук насетне какво са правили, само те си знаят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, B-boy/StyLе/ написа:

операционна система Windows 11, който изисква включен Secure Boot

Инсталира се и без включен Secure boot и без uefi/gpt

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Joss Bomon написа:

Като си купиш лаптоп, ще имаш и другия плъзгач и още опции

Лаптоп имам преди ти да си чул за компютри и софтуер, на него обаче има уиндоус 7 , където няма такива проблеми. И какво смешно видя в тази картинка?

223.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, цър-вул написа:

Какво ще кажеш за Windows Server LTSC Insider Preview?

мисля че пробните версии не може да са дългосрочни, тъй като непрекъснато получават обновления
не ме захапвай, просто така си го мисля ве човеко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, наскоро обърнах внимание на:

В11.png

След като почетох малко за: какво се изисква, за да се инсталира, то загубих мерак за момента да го "тествам". 

Реално нещо М-долър ... нещо желаят вече да няма персонализация на операционната им система. Хм ... Да си я закупиш и да не я свързваш с техните сървъри. Хм ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, TSPP написа:

А в крайна сметка толкова лошо ли е това се чудя? В смисъл, смартфоните са така от самата си поява - много трудно инсталираш каквото си искаш, много трудно спираш ъпдейтите. Живи ли сме? Живи сме.

В Windows можеш да си копираш файловете за напредъка на игрите, да преинсталираш операционната система и да ги върнеш обратно на мястото им. В Android-а такива екстри няма. Трябва да се руутва телефона, за да се заобиколят тъпите ограничения. Ако не ти се рискува с руутване и ако игра няма опция за запазване на напредъка в облак, то си прецакан, като дойде времето за нов телефон.

Ако Windows бъде заключен по тоя начин, аз ще се побъркам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Windows можеш да си копираш файловете за напредъка на игрите, да преинсталираш операционната система и да ги върнеш обратно на мястото им. В Android-а такива екстри няма. Трябва да се руутва телефона, за да се заобиколят тъпите ограничения. Ако не ти се рискува с руутване и ако игра няма опция за запазване на напредъка в облак, то си прецакан, като дойде времето за нов телефон.
Ако Windows бъде заключен по тоя начин, аз ще се побъркам.
Прав си - доста неприятно става, но натам отиват нещата. Nvidia и Google вече имат платформи за стрийминг на игри, Microsoft вече ще стриймва Windows, локалното съхранение отмира. Неколцина тук се подиграват, че Windows служел само за файл мениджър, но скоро и това ще загубят. Пак ще се повторя, с извинение, че сме в Windows раздела, който иска контрол - Linux.

Иначе за някои хора промените ще са добре дошли - няма да трябва да мислят за бекъпи. Знам за хора, които ползват Facebook, само за да си съхраняват снимките на "сигурно".
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, vpvelev написа:

Не е това. Ето това е:

Я първо хубаво разгледай съдържанието на линка ми, преди да коментираш кое е или не е!

преди 11 часа, NEVADA написа:

Лаптоп имам преди ти да си чул за компютри и софтуер, на него обаче има уиндоус 7 , където няма такива проблеми. И какво смешно видя в тази картинка?

223.png

Айде да не си толкова категоричен какво и кога съм "чул", щото фактите говорят точно обратното. И да, нищо смешно няма в картинката, а само в... смешното съдържание на поста ти. Ако не си го разбрал, значи отново се нуждаеш от обяснения кое как и защо е така.

Линуксчиите да си ходят в темата. Тук се коментира Windows 11!

преди 5 часа, Vanko23 написа:

По тежък ли е от десетката?

За който няма ССД

Никой Windows не е "тежък". Въпрос на адекватен хардуер, настройки и ЗКУ е как ще работи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напънах се и си прехвърлих Windows 11 Dev виртуaлката от KVM --> VMWare, добавих и изискуемия велик TPM към нея.
При прехвърлянето избрах по-стар архив на виртуалката, за да повторя последния ъпдейт.
Разликата в скоростта на ъпдейт е огромна, ъпдейтът под KVM беше 30 мин, под VMWare същият ъпдейт е 6 минути.
Явно към този момент VMWare e единствената качествена виртуализация в контекста на TPM употреба.
От другите виртуализации -  KVM e изнервящо бавен,  VirtualBox въобще не може, HyperV e изначално куца виртуализация за video/audio. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ето че и аз ъпгрейднах до 11 от 10-ката.

Засега ми харесва, въпреки че "уж" процесора не се поддържа, но не смятам че е оправдано да го сменям.

Като цяло не е само скин, има си доста промени. Засега дойдоха и ъпдейтите, което за пореден път потвърждава факта, че от MS всичко е маркетинг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни го ползвам и засега съм доволен. Моя лаптоп напълно го поддържа. Няма кой знае каква огромна разлика с 10, но за мен, изглежда по-добре. Новото старт меню ми харесва много повече. Относно дали работи по-добре, едва ли, дори тук таме ми се вижда една идея малко по-бавен. Ползва двойно повече Рам, кой знае защо. Положителното е, че ползва по-малко пространство, въпреки, че 20гб не са никак малко за стартова система. Едва ли ще се върна на 10, но може да го заменя с Линукс след време, в зависимост дали ще е стабилен тоя 11.

Untitled.png

Untitled1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го инсталирах най-вече заради визуалните промени, че поддържа истински виртуални работни плотове, не като при 10-ката, отделно поради факта че може да подкара макар и през виртуализация Linux програми. Само не знам как да направя таксбара тъмен, а самите прозорци светли в менютата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Viiipeer написа:

Само не знам как да направя таксбара тъмен, а самите прозорци светли в менютата?

Май като при 10 - https://www.intowindows.com/how-to-make-windows-11-taskbar-black-without-dark-mode/

Window mode - dark

App mode - light

Драсни станала ли е работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, TSPP написа:

Май като при 10 - https://www.intowindows.com/how-to-make-windows-11-taskbar-black-without-dark-mode/

Window mode - dark

App mode - light

Драсни станала ли е работата.

Супер, благодаря! Просто не съм бърникал темите на 10-ката както е идвала по "default" така съм я оставял. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване