Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Joss Bomon
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 47 минути, trifonivanov написа:

Този проблем има ли го някой от два дни насам на dev канала? 

При мен го няма. Преди малко обнови антивирусните дефиниции.

2021-10-18-09-06.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

При мен явно е късата клечка 😂 Някакъв вариант да се коригира дали има? Не съм правил никакви модификации. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Viiipeer написа:

Аз го инсталирах най-вече заради визуалните промени, че поддържа истински виртуални работни плотове, не като при 10-ката, отделно поради факта че може да подкара макар и през виртуализация Linux програми. Само не знам как да направя таксбара тъмен, а самите прозорци светли в менютата?

Чакай, кое е различното, че нещо ми избяга?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, цър-вул написа:

Наистина действала тази опция. Мерси! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, trifonivanov написа:

Този проблем има ли го някой от два дни насам на dev канала? 

Не четеш момче! Даже в Замунда е демонстрирано на видео клип и пак питаш. С лъжицата в уста ви наливат и пак не усвояваш. Сещам се за мои съученици, които постоянно получаваха двойки и не можеха да се научат и вечно търсеха някой да им подскаже!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, B-boy/StyLе/ написа:

Даже в Замунда

Хаха, световният тракер...как го е пропуснал @trifonivanov...😎
Само не си уточнил в коя от всичките маймунди - net, se, ch...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, B-boy/StyLе/ написа:

Не четеш момче! Даже в Замунда е демонстрирано на видео клип и пак питаш. С лъжицата в уста ви наливат и пак не усвояваш. Сещам се за мои съученици, които постоянно получаваха двойки и не можеха да се научат и вечно търсеха някой да им подскаже!

Koлега не става дума за този проблем. Аз съм с подържан хардуер и съм на 11 от лятото още. Просто изведнъж ми изписа грешка в windows update. A с инструмента, който имах за поправка не ставаше. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B-boy/StyLе/ написа:

Класически спомени

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, adersa написа:

Класически спомени

Е, няма по-голяма глупост..
Всъщност ти ще напишеш ли един смислен пост в тази тема? А и защо постваш, при положение, че нито си, нито явно нямаш намерение да минеш на тази ОС...
Само пълнеж за прехвърляне, когато някой чете темата.
И после що съм бил остър - е, малко ли плява във важните теми. Като пишеш във важна тема не ставаш по-важен или нтересен! Напротив - ефектът е точно обратен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, trifonivanov написа:

A с инструмента, който имах за поправка не ставаше. 

Какъв е този "друг инструмент", като първо се пуска винаги troubleshooter на Windows, и ако той не се справи, тогава се търсят алтернативи ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Joss Bomon написа:

Какъв е този "друг инструмент", като първо се пуска винаги troubleshooter на Windows, и ако той не се справи, тогава се търсят алтернативи ?!

WindowsUpdateDiagnostic

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, killchain написа:

https://www.pcmag.com/how-to/how-to-manage-virtual-desktops-in-windows-11
https://www.tomsguide.com/news/windows-11-vs-windows-10

Цитат

virtual desktops are getting better with more flexibility and features.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, killchain написа:

Пробвай да "подкараш" различни декстоп среди  под  Windows 10 , там само сменя уж че е друг Desktop но на практика не изолира приложенията, докато тук е реализирано точно както в MacOS и Linux, където всеки отделен Desktop е самостоятелен от другия. Също Linux 2 support by default, без необходимостта от допълнително настройване в терминала. Различна визия (по-изчистен вид)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Viiipeer написа:

Пробвай да "подкараш" различни декстоп среди  под  Windows 10 , там само сменя уж че е друг Desktop но на практика не изолира приложенията, докато тук е реализирано точно както в MacOS и Linux, където всеки отделен Desktop е самостоятелен от другия. Също Linux 2 support by default, без необходимостта от допълнително настройване в терминала. Различна визия (по-изчистен вид)

Тоест, Firefox в единия десктоп ще е с различни отметки и пароли от Firefox в друг десктоп?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, TSPP написа:

Тоест, Firefox в единия десктоп ще е с различни отметки и пароли от Firefox в друг десктоп?

Не, казвам че всички програми ще са си така, както са настроени, но може да отворите колкото си искате други "работни плотове" и да отворите същите тези програми напълно НЕЗАВИСИМО от текущия работен плот.

BTW Хайде сега някой да ми обясни защо аджеба Ryzen 5 1600 НЕ се поддържа от БОЗА 11?

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-5-2600-vs-AMD-Ryzen-5-1600/3955vs3919

Никъде няма съществени разлики!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Viiipeer написа:

BTW Хайде сега някой да ми обясни защо аджеба Ryzen 5 1600 НЕ се поддържа от БОЗА 11?

На въпроса ти могат да ти отговорят единствено създателите на ограниченията - М$. Не е въпрос на производителност, а се оправдават с инструкции и бла, бла сигурност... Дори още не са си оправили проблема  и с уж поддържаните процесори на AMD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Joss Bomon написа:

На въпроса ти могат да ти отговорят единствено създателите на ограниченията - М$. Не е въпрос на производителност, а се оправдават с инструкции и бла, бла сигурност... Дори още не са си оправили проблема  и с уж поддържаните процесори на AMD.

Има нова статия че са я оправили във "Новини" на форума, но мен не ме касае, понеже ползвам единствено - само INTEL,ако ща да са и без...нишки.

https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-реши-проблема-с-производителността-370693.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Kolev71 написа:

Има нова статия че са я оправили във "Новини" на форума, но мен не ме касае, понеже ползвам единствено - само INTEL,ако ща да са и без...нишки.

По-точно са пуснали някакво решение на "опитните зайчета", но дали ще се окаже удачно и ще се приложи и за стабилната версия, предстои да разберем другия месец...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, мога ли да покарам 11-ката на следната мега мощна машина (Core 2 Duo T9600, 4GB RAM, 250HDD), или да търся други решения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Sicario написа:

Пичове, мога ли да покарам 11-ката на следната мега мощна машина (Core 2 Duo T9600, 4GB RAM, 250HDD), или да търся други решения.

Потърси други решения ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...