Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

Я! Какви са тези ъпдейти у малките часове тяхно време ? Но нямам нищо против. :D

Запускам и аз...

Докато се инсталира  иии вече се разочаровах малко:

At the moment WSA is only available to those running the Windows 11 Insider Beta channel, it will be available to those on the Dev channel soon. Also, the Amazon App Store is currently only available to those in the USA.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 18 минути, Kuroyagi написа:

Я! Какви са тези ъпдейти у малките часове тяхно време ? Но нямам нищо против. :D

Защо не? Не винаги е нужно човек ръчно да задейства процедурата по нов билд - предполагам някои неща стават автоматично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows 11 е като зеленият сертификат нямаш ли TRM модул няма да имаш уиндолс нямаш ли сертификат няма да зареждаш в някоя кръчма :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аман от простотиите ти!

преди 5 минути, adersa написа:

нямаш ли TRM модул няма да имаш уиндолс

Бива неграмотно нещо, ама това е в повече. И твърдението е грешно - може да нямаш TPM модул и пак да имаш Windows 11. И няма такава дума уиндолс.
Ако не си забелязал темата не е Празни приказки!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Ако не си забелязал темата не е Празни приказки!

Хе колко пъти миналият месец съм докладвал темата за спамове я върни малко назад да видиш страшна работа е баш , когато темата започва да влиза в ритъм да се пише по нея нещо замря последните дни .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И вземи се опитай да разделяш изреченията с точка и главна буква. Нищо не се разбира от смисъла на писанията ти!

Паисиевата История или Под игото в едно изречение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, цър-вул написа:

може да нямаш TPM модул и пак да имаш Windows 11

Вярно и (все още)работещо към този момент.

И все пак е по-добре потребителят на Windows 11 да си има TPM, причината накратко: 

BitLocker uses the TPM to protect encryption keys. But there are another pretty interesting Windows features that require a TPM: “Virtualization-based Security“, or VBS.

VBS, uses virtualization features to create an isolated and secure region of memory, that is separated from the normal operating system. VBS is required if you want to use Windows Defender Credential Guard, which protects secrets like NTLM password hashes or Kerberos ticket-granting tickets against block pass-the-hash or pass-the-ticket (PtH) attacks. VBS is also required when you want to use Windows Defender Exploit Guard, or Windows Defender Application Control.

Credential Guard, Exploit Guard, and Application Control require a TPM 2.0 (and some other stuff, like UEFI, and some CPU extensions).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали ви се е случвало, но някои сайтове отказват да работят с тоя пясъчник от предния пост

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Kuroyagi написа:

Вярно и (все още)работещо към този момент.

Извинявай, на мел ли ги обясняваш тези неща? Виж поста, срещу който роптая и тогава коментирай коментара ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, цър-вул написа:

Извинявай, на мел ли ги обясняваш тези неща? Виж поста, срещу който роптая и тогава коментирай коментара ми.

Сори, ако коментарът ми те е засегнал.

Ситуацията е по-друга: Използвах твоя коментар за да адресирам всички, които не разбират ролята на TPM в новия фреймуърк за сигурност в Windows 11,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Втора официална актуализация след пускането на   Win 11.  Версия - 2200. 282. Всичко мина гладко без никакъв проблем. При инсталацията се забелязва леко  забавянето при 69%. Всичко работи отлично от моите наблюдения.  Пожелавам на всички успех и лека вечер!

ScreenShot001.jpg

ScreenShot002.jpg

ScreenShot003.jpg

ScreenShot004.jpg

преди 1 час, adersa написа:

Windows 11 е като зеленият сертификат нямаш ли TRM модул няма да имаш уиндолс нямаш ли сертификат няма да зареждаш в някоя кръчма :giggle1:

Пишлигар! Това лично е за тебе за да видиш че работи и зарежда всичко и без TPM и доста стар процесор - преди 2006 година. Техническите форуми не са за лапетии, които още не могат да четат и пишат.

ScreenShot005.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах до 22000.282.
И настъпи Часът на Истината да проверя дали 22000.282 е пачнал проблемите с кеша в смотания ми AMD??

Spoiler

YES! 
Показанията са обратно в норма!
Вляво преди, вдясно след ъпдейт 22000.282

Wx52r49.jpg 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май че не е цял билд, ами само нов драйвер от червените: 

Не знам дали е вързан с Windows Update, но можеш да си провериш версията.

Иначе брал съм му лайката, хвърлям се и аз на 11, че ми писна десятката да ми се оплаква, че ще изтече след няколко дни, пък не ми се инсталира на чисто сега...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, killchain написа:

Май че не е цял билд, ами само нов драйвер от червените: 

Не знам дали е вързан с Windows Update, но можеш да си провериш версията.

Иначе брал съм му лайката, хвърлям се и аз на 11, че ми писна десятката да ми се оплаква, че ще изтече след няколко дни, пък не ми се инсталира на чисто сега...

На теста гледам е B450  дъното, ти за X570 драивери му предлагаш...........интересно:))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Слави Маринов написа:

На теста гледам е B450  дъното, ти за X570 драивери му предлагаш...........интересно:))

Такъв е линкът в заглавния пост, един коментар по-надолу има и за останалите чипсети...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, killchain написа:

Такъв е линкът в заглавния пост, един коментар по-надолу има и за останалите чипсети...

Да ,видях,ма като отвориш и драиверите за 11ката и 10 ката са еднакви,няма много смисъл!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Слави Маринов написа:

Да ,видях,ма като отвориш и драиверите за 11ката и 10 ката са еднакви,няма много смисъл!

Може да покриват 10 и 11 с една и съща версия, какво толкова...

Това, че вътре има оправен специфичен проблем с 11, не значи, че не може да има нещо ново и за 10.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Впрочем забравих да споделя, че след рестарта инсталацията отне има-няма 6 минути. Доста изгладени се усещат нещата сравнено с преди, когато инсталация нов билд отнемаше 30-40 минути от рестарт до начален екран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, adersa написа:

Не точно, предвид че сайта на НЗИС се срина.... докато можеш да си bypass-неш Win 11 инсталациятa, със свален сайт на  his.bg същото няма как да се случи. 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, killchain написа:

преди, когато инсталация нов билд отнемаше 30-40 минути от рестарт до начален екран

предполагам, защото преди си бил с магнитен диск, а сега си със ССД

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Viiipeer написа:

Не точно, предвид че сайта на НЗИС се срина.... докато можеш да си bypass-неш Win 11 инсталацият, със свален сайт на  his.bg същото няма как да се случи. 🤣

his.bg вече работи... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване