Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 29 минути, tarlyo написа:

При мен работи и разгрупирането в таскбара и видимост на всички икони в трея. Ама по друг начин съм го правил. 

През програма StartIsBack. Има я и за 11-ката -StartAllBack. Харесвам си класическото старт меню. В момента 10 и 11 изглеждат еднакво при мен, като тема.

win10.jpg

Много ти благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Само старт бутона няма да намериш в програмата, защото аз съм го правил. Ако ти харесва, заповядай.

mu orb5p.bmp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, TSPP написа:

Много ти благодаря!

"При мен работи и разгрупирането в таскбара и видимост на всички икони в трея. Ама по друг начин съм го правил. 

През програма StartIsBack. Има я и за 11-ката -StartAllBack. Харесвам си класическото старт меню. В момента 10 и 11 изглеждат еднакво при мен, като тема."

От мен също едно ОГРОМНО благодаря. За сега 99% съм удовлетворен от 11- ката такава, както на мен ми харесва обликът и. Остана ми да се справя с най важното. ""Активиране на домашни групи и мрежи"",така като е при Win 7 и  Win 10  LTSB 1607 и минавам твърдо на Win 11

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Kolev71 написа:

"При мен работи и разгрупирането в таскбара и видимост на всички икони в трея. Ама по друг начин съм го правил. 

През програма StartIsBack. Има я и за 11-ката -StartAllBack. Харесвам си класическото старт меню. В момента 10 и 11 изглеждат еднакво при мен, като тема."

От мен също едно ОГРОМНО благодаря. За сега 99% съм удовлетворен от 11- ката такава, както на мен ми харесва обликът и. Остана ми да се справя с най важното. ""Активиране на домашни групи и мрежи"",така като е при Win 7 и  Win 10  LTSB 1607 и минавам твърдо на Win 11

За съжаление преди месец-два установих, че от Windows 10 v1803 и нагоре домашните групи вече ги няма - https://support.microsoft.com/en-us/windows/homegroup-removed-from-windows-10-version-1803-07ca5db1-7bca-4d11-68a3-a31ff4a09979

Разбира се, Microsoft са оставили начин за обмен на файлове в локалната мрежа - https://youtu.be/3-C3v82zOgE и https://www.windowscentral.com/how-share-files-and-printers-without-homegroup-windows-10?amp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kolev71 написа:

Остана ми да се справя с най важното. ""Активиране на домашни групи и мрежи""

Нали знаеш къде е заровено кучето...
Десен клик по Старт>Run >
OptionalFeatures
Ативираш SMB 1.0/CIF Client
image.png.5b35a8ed51fa9f190343eaf989024f9d.png
Следвай съветника>рестарт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, цър-вул написа:

Нали знаеш къде е заровено кучето...
Десен клик по Старт>Run >
OptionalFeatures
image.png.5b35a8ed51fa9f190343eaf989024f9d.png
Следвай съветника>рестарт

Направено е бе приятел, но не се получава. Още преди половин месец се занимавах с това,но или аз нещо не правя както трябва, или въобще не се включва. Отдавна беше ми казал за това. Независимо, благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А след като го направи, приятел, активира ли си откриването на машините и споделянето файлове/папки в центъра за споделяне??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

А след като го направи, приятел, активира ли си откриването на машините и споделянето файлове/папки в центъра за споделяне??

Нима се съмняваш за това?  Точно, активирането на 3-те машини с WIN 11 не искат. Другите три си работят нормално със LTSB  Що се касае за споделяне на папките, това просто няма как да го забравя. Иначе няма да се виждат на компютрите. Нещо дребно ми се струва, но не зная какво. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А тези услуги конфигурирал ли си на Auto и стартирани ли са:
Function Discovery Provider Host
Function Discovery Resource Publication
SSDP Discovery
UPnP Device Host

sc config "Function Discovery Provider Host" start= auto
sc config "Function Discovery Resource Publication" start= auto
sc config "SSDP Discovery" start= auto
sc config "UPnP Device Host" start= auto
net start "Function Discovery Provider Host"
net start "Function Discovery Resource Publication"
net start "SSDP Discovery"
net start "UPnP Device Host"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

А тези услуги конфигурирал ли си на Auto и стартирани ли са:
Function Discovery Provider Host
Function Discovery Resource Publication
SSDP Discovery
UPnP Device Host

sc config "Function Discovery Provider Host" start= auto
sc config "Function Discovery Resource Publication" start= auto
sc config "SSDP Discovery" start= auto
sc config "UPnP Device Host" start= auto
net start "Function Discovery Provider Host"
net start "Function Discovery Resource Publication"
net start "SSDP Discovery"
net start "UPnP Device Host"

Малко съм зает, но ще погледна и ще ти отговоря по късно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.10.2021 г. в 10:41, цър-вул написа:

Инсталиране на Windows Subsystem for Android
https://winaero.com/install-windows-subsystem-for-android-in-windows-11

Изпробвах и това, WSA се инсталира безпроблемно и работи по този процедура. При мен инсталацията е върху 22000.282.

Само че - дотам, нямам акаунт в Амазон УСА.
Междувременно ширещите се хак-инстатлации за Гугъл Стор са с бинарни файлове все от китайски и руски източници. Абсурд да ги приложа!

Затова и минах на директен sideloading на Android приложения.
Тези, които изпробвах за начало се инсталират безпроблемно.
Нещо повече - даже и работят перфектно, та и мрежово с достъп до Интернет.
Още повече - прозорците им се ресайзват абсолютно естествено с дърпане на мишката, както и по новия начин за позициониране в Windows 11, както и на цял екран !

https://i.imgur.com/JEw0noK.jpg 

https://i.imgur.com/mnEMvXq.jpg 

Определено Windows 11 в контекста на десктоп се очертава като най-мощният многофункционален десктоп създаван въобще някога и измежду всички съществуващи ОС.

Много, много як! 💪

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не ползваш линковете на самите изображения? Десен клик по изображението > Copy image address  и става така:

JEw0noK.jpeg

mnEMvXq.jpeg

Радвам се, че линкът е свършил работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към TSPP  информативно

Ето, след ползване на твоята помощ от по горен пост, всичко се получи както на мен ми харесва.  Снимка 1 с отворено старт меню и втората снимка с отворен windows експлорер.Така е на всичките ми компютри, само дето тапета е различен, за да ги различавам. Благодарности от мен и лека вечер на семейството.

ScreenShot046.jpg

ScreenShot047.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Kolev71 написа:

Има я и за 11-ката -StartAllBack

От къде я сваляте, в замунда има само стари версии( за Уиндоус 8.1), в интернет е платена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, цър-вул написа:

Аз бих предложил и Open-Shell, която е безплатна, само че тествах, че нещо glass не работи (поне при мен), но поне transperancy-то си бачка.

преди 27 минути, цър-вул написа:

от доста време не е актуален източник

Мда...при братушките има всичко общо взето в повечето случаи. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, цър-вул написа:

@Kolev71, не каза какво направи с мрежите.

Още нищо не съм правил, щото трябва с друго да се занимавам. Не се безпокой. Сам ще ти съобщя за резултата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Microsoft премахна wmic инструмента от Windows 11 build 22483.
В официалната документация се казва:

Цитат

The WMI command-line (WMIC) utility is deprecated as of Windows 10, version 21H1, and as of the 21H1 semi-annual channel release of Windows Server. This utility is superseded by Windows PowerShell for WMI. This deprecation applies only to the WMI command-line (WMIC) utility; Windows Management Instrumentation (WMI) itself is not affected.

Ако искате да и го възстановите, от по-старо издание извлечете от install.wim файловете windows\system32\wbem\wmic.exe и windows\system32\wbem\en-US\wmic.exe.mui и ги поставеете на съответните места в системата:
c:\windows\system32\wbem
и
c:\windows\system32\wbem\en-US

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване