Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Joss Bomon
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 19 часа, Слави Маринов написа:

Аз съм с enterprise

https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/windows/windows-11-enterprise#office-ContentAreaHeadingTemplate-810ylfp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 19 минути, vpvelev написа:

Мисля, че добре скрих часовника на M$ :)

2021-10-29-19-20.png

Да виждаш отброяването на секундите не те ли депресира колко бързо минава времето? 😃

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, TSPP написа:

Да виждаш отброяването на секундите не те ли депресира колко бързо минава времето? 😃

За съжаление и това не помага. Много бавно минава времето последните 2 години :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vpvelev написа:

За съжаление и това не помага. Много бавно минава времето последните 2 години :)

А като стигнеш 60 години много ще ти се иска да минава бавно. За 72 - въобще няма и да ти пиша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, цър-вул написа:

Аз вече съм с 11 enterprise и нямам нужда от ъпгрейд, постовете ми бяха единствено относно това,че не ми е предлагало все още ъпгрейд на 10ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Аз вече съм

И к'вооо? Да беше казал как се качи... Всичко друго е все едно нищо не си казал - пореден поток от електрони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, цър-вул написа:

И к'вооо? Да беше казал как се качи...

С чист инстал още през август,не съм имал намерение да надграждам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, цър-вул написа:

Ми, фукня - тема на разговора беше защо не идва...
На кого му пука с каква ОС си ти?

Ква фукня бре чиче,виж защо и какво съм казал в поста си и защо съм го казал, и излишно съм го подчертал,никъде не съм питал и се чудил защо не идва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Слави Маринов написа:

никъде не съм питал и се чудил защо не идва

Чшш, ти не си вселената! Освен ако ти не си пишеш ей тъй в темата... Я се огледай първо, чичевото за какво се говори в последните 2 страници и тогава се изхвърляй! Чичовото!

преди 13 минути, bagera82 написа:

А някой забеляза ли, че системния звук в трея е преведен като "системен том"?

Не, при мен си пише волуме 😎

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, цър-вул написа:

Чшш, ти не си вселената! Освен ако ти не си пишеш ей тъй в темата... Я се огледай първо, чичевото за какво се говори в последните 2 страници и тогава се изхвърляй! Чичовото!

Чудя се да се смея ли с теб вече ,или да се ядосвам............по-скоро съм ти свикнал и ми е забавно!Моля те въобще не ме цитирай,или отговаряй,ако питам нещо , и въобще по никакъв начин не се занимавай с мен!

преди 52 минути, цър-вул написа:

На кого му пука с каква ОС си ти?

Това предполагам за теб не се отнася,понеже тук всички се чудят ти с каква система си, и тръпнат от любопитство,та ги уведомяваш през два часа какви билдове и кога си ги сложил!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, цър-вул написа:

Не, при мен си пише волуме 😎

Когато е на ингилиски е "System Volume" - което е ок, но когато е на БГ, думата "тон" я пише като "том".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Слави Маринов написа:

Това предполагам за теб не се отнася,понеже тук всички се чудят ти с каква система си, и тръпнат от любопитство,та ги уведомяваш през два часа какви билдове и кога си ги сложил!

Много е лошо да не осъзнаваш колко наглееш. Ти пишеше пряко дискусията!!!!! Осъзнаваш ли го?
Последната излязла версия я споделям не само аз, ако не си сляп за останалите постове, съдържащи инфо в буквено-цифров и илюстративен вид!
Ама що се занимавам с теб. Я да го местя у леу и ти си се драчи колко си щеш. Щот то не е нещо, дето може да ти се набие - не може да ти се налее.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.10.2021 г. в 15:00, Joss Bomon написа:

първо идва ъпдейт, който прави проверка за съвместимост.

Нали точно за това пиша-на нейния компютър дойде това и тогава се появи надписа за несъвместимост (виж пак картинката). Въпросът ми беше, защо при мен не идва тази проверка. Чудя се как по-елементарно да се изразя, та да се разбере за какво става дума.

на 28.10.2021 г. в 15:18, цър-вул написа:

За N-ти път - Windows не се вълнува какви ОС-ми има по другите дялове! 

Уиндоуса не се вълнува, но Майкрософт със сигурност. Преди две години на компютър с уиндоус 10 бях инсталирал 7 с активация по втория начин. След два месеца , при актуализиране на десятката, получих съобщение, че е направена проверка на другия дял със седмицата и е открито несъответствие, след което активацията на 7та изчезна. За това допущам, че присъствието на 11 е причина да не идва предложението за надграждане. Светът е по-широк от това, което си виждал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, NEVADA написа:

Въпросът ми беше, защо при мен не идва тази проверка.

Може и да е "дошла" и да е направена тази проверка, просто да е одобрила хардуера ти и затова да не виждаш съобщение за несъвместимост. Самото предлагане на ъпдейта към 11 става поетапно, а не за всички наведнъж. Така беше и продължава да е и с 10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новости около WSA.

Появи се ръководство за root:
https://www.androidsage.com/2021/10/29/root-windows-subsystem-for-android-using-magisk/ 

Появи се приложение за sideload в MS Store:
https://www.microsoft.com/en-us/p/wsatools/9n4p75dxl6fg#activetab=pivot:overviewtab 

Все още е WiP и бъгово, обаче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, цър-вул написа:

Много е лошо да не осъзнаваш колко наглееш. Ти пишеше пряко дискусията!!!!! Осъзнаваш ли го?
Последната излязла версия я споделям не само аз, ако не си сляп за останалите постове, съдържащи инфо в буквено-цифров и илюстративен вид!
Ама що се занимавам с теб. Я да го местя у леу и ти си се драчи колко си щеш. Щот то не е нещо, дето може да ти се набие - не може да ти се налее.

Ти си рядко срещан чукундур,кога ще го проумееш?Да не си расъл в джунглата ,та си толкова асоциален?Помолих те да спреш да ми обръщаш внимание!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеи за заобикаляне на:

Test.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, dioib написа:

Идеи за заобикаляне на:

Test.png

то и моя процесор не отговаря и ми даваше същото съобщение но инсталацията мина без никакъв проблем така че давай инсталирай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, dioib написа:

Идеи за заобикаляне на:

И при мен е така, но всичко си работи.

Учудвам се само, че още не са създали скрипт за заобикаляне на въпроса, но може би, защото сега от M$ само те информират и не те спират :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, PsyManDelic написа:

С новата версия на rufus (3.17) има опция за заобикаляне на TPM + Secure Boot както беше споменал @цър-вул

Без заобикаляне на процесора, нали? :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLе/ написа:

Без заобикаляне на процесора, нали? :) 

Няма значение процесора какъв. От личен опит знам, пробвано на втори лаптоп 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване