Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Joss Bomon
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 15 часа, vpvelev написа:

Сега забелязах, че светодиодите на NumLock, CapsLock и ScrollLock вече светят. 

Моите още си мъльчът

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Нова актуализация на версия Win 11   Версия  21H2 - Пакет с функции на Windows 1000.22000.318.0

2021-10 Актуализация за Windows SV Version 21H2 за системи, базирани на x64 (KB4023057)

ScreenShot018.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Kolev71 написа:

2021-10 Актуализация за Windows SV Version 21H2 за системи, базирани на x64 (KB4023057)

В описанието на ъпдейта  дават да се фиксват доста неща, а самия ъпдейт минава за секунди, както обновленията на дефиниции за WD, без рестарт...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обновен БГ езиков пакет в магазина

преди 15 часа, vpvelev написа:

иконата за интернета я няма.

Мрежата е скрита зад левия клик по говорителя...🤮
Там са валидни ляв и десен клик
Хм, странна скорост е изписана:

image.png.9fec988a20e35b1cb5d29612aa55e3da.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно, в анонса на изданието мрежовата икона се вижда при говорителя:
https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/11/17/announcing-windows-11-insider-preview-build-22504/
04-Mute-zoomZoom2X.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Има нова актуализация на Win 11 - 22000.318 - Пакет с функции на Windows 1000.22000.348.0 (KB5007262)

Инсталацията мина успешно, като искам да ви кажа че при 29% и 69% имаше малко дълъг период на изтеглянето, така и на инсталирането и. Всичко работи много добре и рецензията за промените ще се намират в блога на Microsoft. Честито и приятна седмица на всички.

ScreenShot013.jpg

ScreenShot014.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.11.2021 г. в 22:59, цър-вул написа:

Cumulative Update for Windows 11 Insider Preview (10.0.22504.1010) (KB5008697)

Вечее се вижда и мрежата при часовника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Kolev71 написа:

Има нова актуализация на Win 11 - 22000.318 - Пакет с функции на Windows 1000.22000.348.0 (KB5007262)

Много тлъст ъпдейт, може би най-тлъстият за Windows 11 досега:

November 22, 2021—KB5007262 (OS Build 22000.348) Preview (microsoft.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Kolev71 написа:

Здравейте!

Инсталацията мина успешно, като искам да ви кажа че при 29% и 69% имаше малко дълъг период на изтеглянето, така и на инсталирането и. Всичко работи много добре и рецензията за промените ще се намират в блога на Microsoft. Честито и приятна седмица на всички.

ScreenShot013.jpg

ScreenShot014.jpg

значи върви и на 2 гб рам а как е по бавен ли е в сравнение с компютър с 4 гб рам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Kuroyagi написа:

Много тлъст ъпдейт, може би най-тлъстият за Windows 11 досега:

November 22, 2021—KB5007262 (OS Build 22000.348) Preview (microsoft.com)

Определено е така. Даже не го очаквах толкова рано, но прочетох, че декемврийско обновяване няма да има. Затова и написах за по бавното теглене и качване, когато го пуснах. Викам си, ако някой е по нетърпелив , може и да не го дочака и да прекрати функцията. За сега всичко е по вече от добре, поне за мен.

преди 6 часа, ninov написа:

значи върви и на 2 гб рам а как е по бавен ли е в сравнение с компютър с 4 гб рам

Преди известно време правих съвсем елементарно наблюдение по този въпрос с паметта. Поне визуално не се забелязват  разлики с 2 гигабайта и на другият е 6 гигабайта. Не че нямам банки с памет,а съвсем тенденциозно съм го оставил само с 2 гигабайта .Добре се справят при мен и двата за моите не много претенциозни задачи. Дори този комп , който си видял че е с 2 гигабайта RAM има по голям коефициент от другия, който е със 6 и процесор Е8600. Ето ти и снимка, но за втория ще я пусна след като я направя във същия пост.

Снимка 1 - процесор G850 и 2 гигабайта RAM    SSD - 256 gigabajta

Snimka 2 -процесор Е8600 и 6 гигабайта RAM    SSD - 60 gigabajta

ScreenShot015.jpg

ScreenShot019.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя инструмент не е много удачен за въпросното сравнение на памет. Показва най-слабия компонент от конфигурацията /в случая- видеото/, но пък и аерото не е някакъв показател за 10 или 11... Реално, ако обърнеш внимание, стойността за RAM, макар и с малко, е по-голяма на снимката с повече RAM. Нормално е и по-малкото SSD да е по-бавно, а двата процесора са точно "на кантар".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Joss Bomon написа:

Тоя инструмент не е много удачен за въпросното сравнение на памет. Показва най-слабия компонент от конфигурацията /в случая- видеото/, но пък и аерото не е някакъв показател за 10 или 11... Реално, ако обърнеш внимание, стойността за RAM, макар и с малко, е по-голяма на снимката с повече RAM. Нормално е и по-малкото SSD да е по-бавно, а двата процесора са точно "на кантар".

Аз нали казах, че не правя тестове ей така, щото това ми е хоби. Просто съм му посочил и отговорил на въпроса, че визуално не правя никаква разлика от единият и другият компютър, а последните независимо че са вече доста стари работят много добре. Няма какво да крия или оплювам техниката. За мен е важно добре да ми върши работа. Иначе, щяха да си стоят със  10 LTSB. Спорове и некоректно поведение не искам да имам точно в тази тема с никой от Вас. Толкова мога и зная, толкова казвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами 11ката при мен само като зареди и е на 1,7гб,като съм орязал максимално стартиращите неща...............не знам как се ползва с 2гб,леко несериозно ми се види:))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kolev71 написа:

Снимка 1 - процесор G850 и 2 гигабайта RAM    SSD - 256 gigabajta

Snimka 2 -процесор Е8600 и 6 гигабайта RAM    SSD - 60 gigabajta

@Kolev71, разликата в показанието за паметта се дължи не на количеството, а на честотата, ма която работят модулите в двете системи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Слави Маринов написа:

Ами 11ката при мен само като зареди и е на 1,7гб,като съм орязал максимално стартиращите неща...............не знам как се ползва с 2гб,леко несериозно ми се види:))

Славчо здравей. За да не съм голословен, аз за разлика от много от вас, много често пускам и картинки. А на тях, ако се загледаш в бялото каре е написано дори времето, когато съм направил снимките.Другият начин да ме приемеш насериозно, е да спра да пиша и тук!. Ти решаваш и само кажи!

преди 6 минути, цър-вул написа:

@Kolev71, разликата в показанието за паметта се дължи не на количеството, а на честотата, ма която работят модулите в двете системи.

Да, ясно е това, но нали ако си ти няма да се засилиш да купуваш RAM памет заради някакъв тест, а само и единствено, защото ти трябва за някоя машина. Каквито съм имал подръка, такива съм сложил. Това пък от своя страна става още по показателно за случая с по малки тайминги на паметта. ОК?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Kolev71 написа:

Славчо здравей. За да не съм голословен, аз за разлика от много от вас, много често пускам и картинки. А на тях, ако се зафледаш в бялото каре е написано дори времето, когато съм направил снимките.Другият начин да ме приемеш насериозно, е да спра да пиша и тук!. Ти решаваш и само кажи!

Не знам какво общо имат снимките с работата на компютъра,не знам какво общо има и това ,че за мен е несериозно днес да се работи с уин 11 и 2гб, с отношението ми към теб,а и самите майкрософт явно са скептични към подобно отношения,понеже препоръките им за минимални изисквания са за 4гб,обаче няма лошо да си над тези неща.............:))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Слави Маринов написа:

Не знам какво общо имат снимките с работата на компютъра,не знам какво общо има и това ,че за мен е несериозно днес да се работи с уин 11 и 2гб, с отношението ми към теб,а и самите майкрософт явно са скептични към подобно отношения,понеже препоръките им за минимални изисквания са за 4гб,обаче няма лошо да си над тези неща.............:))

явно дърпа определен процент от рамта защото при мен с 8 гб дърпа към 5 гб явно и това изискване е било хората да си сменят компютрите а не за нуждите на системата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Отговарям ти за последен път.

Снимките са поснати и свързани с поста на "НИНОВ" по горе, който се интересуваше. Даже съм го цитирал в поста си. Ако на теб ти пречат или на който и да било - ами че казвайте бе "другари". От къде да знае бай ви Стефан къде Ви сърби, че да ви почеше. На всичкото отгоре съм написал че "съвсем тенденциозно съм оставил 2 гигабайта памет"  на пук на Микрософт.

Декември месец ти обещавам да напълня 4-те слота с платки RAM.  Но трябва да дам само за нея 280-300 лева, докато компютърчето ми е струвало...100 - 120 лева. Струва ли си на днешно време да правя такива гимнастики? Аз не играя на игри като дечурлигата на по 40 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Kolev71 написа:

Отговарям ти за последен път.

Снимките са поснати и свързани с поста на "НИНОВ" по горе, който се интересуваше. Даже съм го цитирал в поста си. Ако на теб ти пречат или на който и да било - ами че казвайте бе "другари". От къде да знае бай ви Стефан къде Ви сърби, че да ви почеше. На всичкото отгоре съм написал че "съвсем тенденциозно съм оставил 2 гигабайта памет"  на пук на Микрософт.

Декември месец ти обещавам да напълня 4-те слота с платки RAM.  Но трябва да дам само за нея 280-300 лева, докато компютърчето ми е струвало...100 - 120 лева. Струва ли си на днешно време да правя такива гимнастики? Аз не играя на игри като дечурлигата на по 40 години.

Не знам за какво си кисел,мен лично нищо не ме бъркат нито снимките ти,нито това,че си с 2гб рам(напук на майкрософт остани и с 1гб ако искаш),аз също не играя игри и явно аз съм несериозният, за да съм с 8,или 16гб рам,но не се сърдя на никой за това!Явно изказването ми,че е несериозно да се ползва уин 11 с 2гб рам е глупост,прости ми и го подмини великодушно:))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване