Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RAM DDR3 с по-голяма честота от 1066 MHz може ли да създаде проблем на лаптоп DELL Vostro 3700 ?

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Здравейте !

Поръчах си един лаптоп втора употреба DELL Vostro 3700 с 17,3 инча дисплей,
поддържащ до 8 GB RAM DDR3 DIMM 1066 MHz,
въпреки, че моделите 3350, 3450, 3550, 3555 и 3750 поддържат RAM DDR3 1333 MHz,
в спецификациите на модела 3700 е записана честота 1066 MHz 
https://www.dell.com/is/business/p/vostro-3700/pd

Носи ли на повече, или само такава трябва да му търся ?

Моля за съвет или за линк, ако вече някъде е писано по темата !

Предварително ви благодаря !

Междувременно ще си питам Гугъл и сайтовете-продавалници

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами на късмет е, може да тръгне, може и да не тръгне. Докато не се тества, няма как да си сигурен, може и да не се 'хареса' с другата памет. Никой не може да ти гарантира на 100%. Затова най-добре, ако добавяш повече памет, да е в някой сервиз, където да я тестват, преди да я платиш или да я вземеш онлайн с опция ако не стане да я върнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Raze написа:

Затова най-добре, ако добавяш повече памет

В случая няма да добавям, а ще търся да купя "от нулата".
За теста в Еконт ще взема една плочка назаем за малко.

Но, да, най-добре в сервиз 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам по разни сайтове дават дори DDR3 1600 като съвместима, но кой знае...

Dell Vostro 3700 Memory Upgrades @Memory.NET

Като тестваш ако успееш да го подкараш евентуално с памет с по-висока честота, може да споделиш, евентуално да е полезно и за други потребители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тея серии чипсети с първа генерация ай процесори са малко паянтови на подкарване на максимално рам на подходяща честота. Лично аз имам лаптоп Леново със същата генерация процесори и все още не мога да му подкарам 8GB памет,та е все още с 6GB. Въртях му около 10на плочки 4ки и все не си хареса да сработи с две от тях за да е на 8 GB и се отказах понеже и 6 му е достатъчно за голямата да учи онлайн !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Тея серии чипсети с първа генерация ай процесори са малко паянтови на подкарване на максимално рам на подходяща честота. Лично аз имам лаптоп Леново със същата генерация процесори и все още не мога да му подкарам 8GB памет,та е все още с 6GB. 

Intel Core M480 2,67 GHz се вижда на снимка
За същата генерация ли пишете ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Недко написа:

Intel Core M480 2,67 GHz се вижда на снимка
За същата генерация ли пишете ?

В моя случай i3 330m, но разликата не е съществена освен честотата на процесора !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

Процеасорът не поддържа RAM с клок повече от 1066
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/52952/intel-core-i5-480m-processor-3m-cache-2-66-ghz.html

Тази страница и аз съм я отворил и го видях, но явно не съм осъзнал, че е крайната присъда 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, цър-вул написа:

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/52952/intel-core-i5-480m-processor-3m-cache-2-66-ghz.html

Тези официалните характеристики никога не са критерий. Зависи от дънната платка. Примерно случайно избран

Intel® Core™ i5-2500 Processor (6M Cache, up to 3.70 GHz) Product Specifications

официално не поддържа по-висока памет от DDR3 1333, но с подходящо дъно може да работи с памет на много по-висока честота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, цър-вул написа:

Така написано - някой може да помисли, че системата няма да работи.

По-скоро - паметта ще работи на 1066 MHz, нищо че е 1333 MHz.
Прав ли съм?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Прав ли съм?

Принципно да, но може и да не си :)

Както писах и по-горе - нещата са на късмет. Особено с тези ретро компоненти, никога не може да се каже със сигурност. Тества се на място и каквото-такова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Принципно да, но може и да не си :)

Както писах и по-горе - нещата са на късмет. Особено с тези ретро компоненти, никога не може да се каже със сигурност. Тества се на място и каквото-такова.

За принципно става дума де! Без конкретика - щото не я знаем.
Автора пита „може ли да създаде проблем“ по-бързата памет.

А на мен ми е интересен обратния вариант. Ако паметта е 1066 MHz, а се „напъне“ на 1333 MHz ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, jhoro написа:

Така написано - някой може да помисли, че системата няма да работи.

По-скоро - паметта ще работи на 1066 MHz, нищо че е 1333 MHz.
Прав ли съм?

Да, прав си, но въпросът се въртеше  около това паметта да работи на по-висока от 1066MHz честота.

преди 1 минута, jhoro написа:

Ако паметта е 1066 MHz, а се „напъне“ на 1333 MHz ... 

Трудно, да не кажа невъзможно. Най-вероятно изобщо няма да пали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

За принципно става дума де! Без конкретика - щото не я знаем.
Автора пита „може ли да създаде проблем“ по-бързата памет.

Да, въпросът е дали се очаква да откаже да тръгне,
или само да понижи честотата на по-бързата памет ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Да, прав си, но въпросът се въртеше  около това паметта да работи на по-висока от 1066MHz честота.

А откъде ще дойде „по-висока честота“? Нали тактовия генератор „дава“ до 1066MHz.

преди 1 минута, Недко написа:

Да, въпросът е дали се очаква да откаже да тръгне, или само да понижи честотата на по-бързата памет ?

Това ми беше мисълта - бързата ще работи като бавната!

преди 9 минути, цър-вул написа:

Трудно, да не кажа невъзможно. Най-вероятно изобщо няма да пали

А може и „да запали“ - буквално. Или поне - да изпуши.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и оттам следва и изборът между 2 лаптопа
17,3" с по-бавна и вече по-скъпа памет
и 15,6" с Intel Core i3-2350M който поддържал RAM на 1333 MHz

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Недко написа:

и оттам следва и изборът между 2 лаптопа - 17,3" с по-бавна и вече по-скъпа памет и 15,6" с Intel Core i3-2350M който поддържал RAM на 1333 MHz

Дисплея не е само размер.
В момента при мен има един 14“, един 15,6“ и един 17,3“. Малките са матови и ми вадят очите.
Големия е гланцов WXGA+G (1600 x 900) и е „картинка“! Нищо, че е с DDR3 1066Mhz.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, jhoro написа:

А откъде ще дойде „по-висока честота“? Нали тактовия генератор „дава“ до 1066MHz.

А, полека-полека узряваш за истината - този процесор не може да "пусне" повече от 1066. И на 1600 памет да сложиш тя няма да заработи на повевче от 1066

преди 23 минути, jhoro написа:

Големия е гланцов WXGA+G (1600 x 900) и е „картинка“! Нищо, че е с DDR3 1066Mhz.

И като пусне един фотошоп и мазно зависне с красива картинка, каква е ползвата от красотата й?
Да, големият дисплей е супер...но това може да фго постигне и с 19-22-24" външен монитор за 100-ина лева. Но с по-ново поколение видео и по-бърза памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, цър-вул написа:

А, полека-полека узряваш за истината - този процесор не може да "пусне" повече от 1066. И на 1600 памет да сложиш тя няма да заработи на повевче от 1066

И като пусне един фотошоп и мазно зависне с красива картинка, каква е ползвата от красотата й?
Да, големият дисплей е супер...но това може да го постигне и с 19-22-24" външен монитор за 100-ина лева. Но с по-ново поколение видео и по-бърза памет.

И ти ще „узрееш“! Ако ми трябваше Photoshop или нещо толкова тежко - щях да съм с друга машина.

Пп. Имам 19“ LG - още преди 8 години го взех за точно 100 лева. Ползвам го за втори монитор, но е почти квадратен - не ме кефи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, jhoro написа:

Ако ми трябваше

Смешник - какво общо имаш ти с обсъжданата машина. Кога ще спрете една група тук във форума да мерите чуждия банан първо на вашия изход?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Тея серии чипсети с първа генерация ай процесори са малко паянтови на подкарване на максимално рам на подходяща честота. Лично аз имам лаптоп Леново със същата генерация процесори и все още не мога да му подкарам 8GB памет,та е все още с 6GB. Въртях му около 10на плочки 4ки и все не си хареса да сработи с две от тях за да е на 8 GB и се отказах понеже и 6 му е достатъчно за голямата да учи онлайн !

Продавачът ми поръча да Ви покажа 2 скрийншота, как на този процесор е вървяла 8 GB RAM
и твърди, че на този процесор е подкарвал и 16 GB RAM
и още напомни да Ви предам, че : "за да му отчете 8 гб трябва да инсталира 64 битова система"

f12f8f0b563fe9fb1fbd1987b8642929.jpg

df070152e5a5a031ecf9e1493c0fc351.jpg

13c531751129274f96e6d099439aa458.jpg

0cdfa31c612159233f52a7b062daf656.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване