Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

M.2 NVME SSD

Виж решението Разрешен от Росен Р. Александров,

Препоръчан отговор

Поради предстояща покупка на горе описания диск, бих искал да получа малко информация (понеже не следя много тенденциите)

DRAM vs DRAMLESS предимства и недостатъци на първия и втория тип. Както и ориентир за модели които поддържат DRAM (ако е оправдана покупка) 1TB около 300 - 350 лева.

Adata XPG SX 8200 Pro 1TB

Samsung 970 EVO Plus 1TB

WD Black SN750 NVMe 1TB

Seagate FireCuda 520 Gen4 SSD 1TB

ПС: някой от изброените дали поддържа DRAM ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, нушо написа:

Мисля че четох същата статия, но сега въпроса е кои от изброените са с DRAM ?

Доколкото успях да намеря информация този на Adata има DRAM. Но другите? Както и коя от тези марки е за предпочитане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sams е с LPDDR4 
https://hothardware.com/reviews/samsung-ssd-970-evo-plus-2tb-review
За WD не намирам инфо за наличието на кеш, т.е. би трябвало да е DRAMLESS
https://hexus.net/tech/reviews/storage/126875-wd-black-sn750-nvme-ssd-1tb/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло WD не бих си купил но просто ги видях като вариант.

А между A-Data и Samsung ? И за двата има добри отзиви А-Дата с предимство в надеждността Самсунга в скоростта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Росен Р. Александров написа:

Като цяло WD не бих си купил

Голяма глупост, породена от незнание! WD SSD няма нищо общо с ония дискове WD, които всъщност бяха по-добрите дискове, но това е друга тема. Просто WD SSD са SanDisk.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JKirilov написа:

Голяма глупост, породена от незнание! WD SSD няма нищо общо с ония дискове WD, които всъщност бяха по-добрите дискове, но това е друга тема. Просто WD SSD са SanDisk.

Не е от незнание, а от огромно нежелание да купувам тази марка.

ПС: преди време съм ти блокирал профила, явно е имало причина.

Ти си в форума само за да се дразниш с хората или?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 3 часа, цър-вул написа:

Вече е решен още преди този отговор бях пуснал вече поръчката за Самсунг 970 Evo Plus.

преди 3 часа, цър-вул написа:

Вече е решен още преди този отговор бях пуснал вече поръчката за Самсунг 970 Evo Plus.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, цър-вул написа:

е единствената марка ссд, която е умирала при мен. Съпортът им е отврат.

Няма смисъл да му се обяснява. Гледам че раздава квалификации във всички теми. Многословен празнодумец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване