Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

С какво зарядно мога да заредя тази батерия

Препоръчан отговор

Здравей!

Ако разполагаш със 9 волтово зарядно и да е около 1 ампер, ще можеш да я заредиш. 

Ако разполагаш със регулируем изправител, най добре е да я заредиш със около 8,64 волта. Опитай първият начин, щото по лесно ще си намериш. Поздрави от мен от които и за дъщеричката!

Или    7,2 +1,44= 8,64 волта.   (1,44 волта нагоре го приемай като коефициент при сметките си)

Ако стабилизираният изправител може да регулира тока на заряд  (който в случая е 120 милиампера) то за около 10 часа ще е готова. Батерията се зарежда със той а не по напрежение. За голяма част той е   1/10 част от написанато на корпуса на батерията(акумолатора)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, дъщеричката е добре.

Значи закачам я към 9 волтов 1 ампер адаптер и следя волтажа до 8,64.

Правилно ли съм те разбрал ?

Желая ти приятен ден

П.П. Сега видях датата на производство. Направо ще я отворя да видя с какви елементи е и да ги сменя с нови.
0d250cbfcd7ac5fcc882bf2c94c03441.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, цър-вул написа:

Много от зарядните за винтоверти/отвертки са на 7,2V

Ето ти едно разумно решение от  Цър-вул. Не се сетих че има зарядни за винтовети. И не си ме разбрал много правилно, но няма значение това, щото са дребни кахъри 0,4 волта. Виж за смяната с нови може да опиташ. Има да се продават точно такива, но там отново гледай датата преди да платиш. Ако не намериш, Елимекс продават.

"Значи закачам я към 9 волтов 1 ампер адаптер и следя волтажа до 8,64.'

Исках да кажа това. Напрежението на изправителя  трябва да е 8,64 волта, а не кога то ще достигне тази си стойност. Това се отнася при условие, че първият и последният час примерно токът на заряд е 120 милиампера. Не зная дали ме разбра. С две думи - токът от 120 милиампера трябва да е еднакъв когато почнеш да зареждаш батерията , до нейното пълно зареждане в интервал на 8-10 часа.

Батерията в началните си 10-20 цикъла на заряд ще държи по малко време отколкото когато я зареждаш след 4-5 месеца. Това да не ти прави впечатление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са елементите. Нищо не намирам по този надпис в интернет.

Очаквах да няма никакъв заряд, но има 3.40

@цър-вул - това което си показал,на него пише output 4.8. Явно снимката е за 3.7 батерии.

Щом става такова,имам дрон с батерия 7.4.
Но май няма да стане с неговото зарядно,на него пише ,че е за литиеви батерии

Мислех си го това за зарядното за винтоверт. Ще опитам. Имам една Ел. Отверка от Кауфланд ,тя май е на 7,2

Имам тези елементи под ръка. 4 броя са.

По 1,6 волта са като ги замервам. Дали ще стане с тях ?

c4ac82d3863aa1b42ace319c6daeb341.jpg8a29575288bc22a94c24b2ea95b861c7.jpg929d12bed66e3edf17db22b254e7b1eb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако тази батерия е умряла или не е зареждана от дълго време по-добре да си купите нова такава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батерията е тотално умряла, насочи се към нова. На някои места като Конрад предлагат услуга по смяна на всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, DaGa написа:

@Kolev71 - имам зарядно, но е 10 волта (10.24 точно) на 700 милиампера. Дали ще свърши работа ?

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Разбирам че те интересуват много неща, НО!  Трябва повече, много повече инфо от твоя страна, за да може ТОЧНО да ти се помогне. Пример за батерията: Имам я от преди 5 години.   От три години въобще не е зареждана. Нямам никакво зарядно за нея. И тъй нататък. Тогава отговарящите на въпроса ти ще са много по точни и изчерпателни. Може би ти е направило впечатление от коментара на филипов и Емо Костов. Да ти кажа - прави са,защото нищо не знаят за нея. Аз, когато питам, първо обяснявам абсолютно всичко, за да им спестя въпросите, които ще последват. Не може с две изречения да се отговори на никой въпрос, защото тука пишем, а не разговаряме. Това е проблема. И в 21 век с тази модерна комуникация, най малкото в някой форум могат да се разрешават технически, че и други проблеми. Звънни ми един телефон( да не е точно примерно на мен) и с 20 приказки  ще разбереш много по въпроса си.  За какво са ви тези телефони, когато всеки от вас се е хванал да пише като Паисий Хилендарски? Не ти се карам, а е съвет и ще имаш много по голяма полза по начина, който съм ти посочил. И не се отнася само до теб, а почти до всички, които питат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се , ето допълвам се. Батерията е от кола амфибия,която взех от олх. Не се знае от кога не е зареждана и кога е купувана. Докарана е от Испания. Единственото което знам за нея е датата на производство. Снимка на която съм предоставил. Това е . Ако нещо забравям. Моля да ме извините .9e1966fa92394047a684331533de4967.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

cd

Жизнения срок на Ni-Cd акумулатор е 5 години, следователно в кофата. Този акум страда от "ефект памет". Макс брой цикли заряд/презаряд е 1000.
Форм-фактор 18650 позволява елегентно, да се замени с Li-Ion акуми. Нека са високотокови на LG, Samsung и в този дух. Нужен е балансен контролер ползван в соларните източници и един XL4005. Цените са достъпни. XL4005 задава стабилизирано напрежение и ток към консуматора. Импровизация чрез точкова спойка или държатели - въпрос на TНТМ.

spacer.png

На изхода е 8.4V, но заряда и разяда е плавен и сбалансиран. Следва XL4005. Единият тример задава изходно напрежение, а другия стабилизация по ток и сбогом проблеми.

spacer.png

В този вид издържа до 1А, ако силата е повече радиатор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Profruit написа:

cd

Жизнения срок на Ni-Cd акумулатор е 5 години, следователно в кофата. Този акум страда от "ефект памет". Макс брой цикли заряд/презаряд е 1000.
Форм-фактор 18650 позволява елегентно, да се замени с Li-Ion акуми. Нека са високотокови на LG, Samsung и в този дух. Нужен е балансен контролер ползван в соларните източници и един XL4005. Цените са достъпни. XL4005 задава стабилизирано напрежение и ток към консуматора. Импровизация чрез точкова спойка или държатели - въпрос на TНТМ.

spacer.png

На изхода е 8.4V, но заряда и разяда е плавен и сбалансиран. Следва XL4005. Единият тример задава изходно напрежение, а другия стабилизация по ток и сбогом проблеми.

Виждаш ли за какво най вече става въпрос???

spacer.png

В този вид издържа до 1А, ако силата е повече радиатор.

Ето това, за което ти писах и аз по горе, колегата освем че го е обяснил ти е дал и нагледна картинка за неговото изпълнение. Така се прави РЕАЛНО. Но за масовия потребител това не е пригодно като производство заради по високата цена. Независимо дори че си платил и 100 долара за този вид регулируеми изправители ( по ток и напрежение) това е единственото правилно решение на твоя въпрос. Гледаме нещата по професионално и забравяме работата с двете леви ръце. Другия случай е, който ти написах като отговор в твой коментар до мен(на лично)

Това е най добрият отговор по темата и можеш да го отбележиш като такъв. Само ти имаш право.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване