Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Опасно ли е ухапването?

Препоръчан отговор

преди 9 часа, Марчо Пирчов написа:

А кърлеж, лаймска болест?

И аз се сетих за същото, но това го дават от 3 до 30 дни, а не часове след ухапването, та едва ли ще е това:

Първият стадий започва след инкубационен период от 3 до 30 дни и се характеризира със зачервяване на кожата с диаметър > 5 см, обикновено на мястото на ухапване от кърлежа, което впоследствие бързо се разширява.

Та, доктора в темата ще знае най-добре. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, B-boy/StyLe/ написа:

И аз се сетих за същото, но това го дават от 3 до 30 дни, а не часове след ухапването, та едва ли ще е това:

Първият стадий започва след инкубационен период от 3 до 30 дни и се характеризира със зачервяване на кожата с диаметър > 5 см, обикновено на мястото на ухапване от кърлежа, което впоследствие бързо се разширява.

Та, доктора в темата ще знае най-добре. :)

Ох, олекна ми, благодаря!

Аннето ще живее!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

Не знам, дали насекомите хапят. Но и жилят. 

Явно не те е жилила(ужилвала) оса, да видиш, да усетиш, да изпиташ, как пари, боли и се подува.

И то на лицето.

Един познат го беше ухапала на езика и се беше спасил като бе захапал кочан с царевица за да не се задуши от подуването и алергичната реакция докато му бият урбазона. Ама няма как...щъкат гадинките. Сега с това влажно време се чудя как не се е напълнило с комари още. Кърлежи вече има доста. Ама ракията им действа като естествен репелент тъй че няма страшно. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Гост. написа:

Преди се жалваше от другите ти заболявания сега си се хванала за анемията…Тя ти е най-малкия проблем😂

Толкова малък проблем ми е анемията, че се чувствам адски смазана, преуморена, все заспивам и си изпускам повторенията филмите вечер, а сърцето все ме свива.

преди 2 часа, АСПЕКТ написа:

Явно не те е жилила(ужилвала) оса, да видиш, да усетиш, да изпиташ, как пари, боли и се подува.

И то на лицето.

Това е реалният свят. Има природа, животни. Има растения. Слънце.

%D0%A3%D0%B6%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D0%

Жилила ме е оса. Преди двадесетина години, на центъра. По пръста на едната ръка. Че като писнах.................

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Anne написа:

Жилила ме е оса. Преди двадесетина години, на центъра. По пръста на едната ръка. Че като писнах.................

Тя осата ще оцелее! Но ти не. :popcorn2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Anne написа:

Толкова малък проблем ми е анемията, че се чувствам адски смазана, преуморена, все заспивам и си изпускам повторенията филмите вечер, а сърцето все ме свива.

Не ти пречи да спамиш тука за глупости.И ти бяха изписали сироп да пиеш ако не помниш.Голяма трагедия е,че си изпуснала филмите,повечето имат повторения ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Anne написа:

че се чувствам адски смазана, преуморена, все заспивам и си изпускам повторенията филмите вечер, а сърцето все ме свива.

Някакви имоти имаш ли на твое име? Нещо за наследство?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Anne написа:

Нищо, но шопинг до и в Монтана(30км) за половин час и 2 часа концерт на Глория да стоиш права не си изморена.

Чудо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей ко стана комичката на форума взе ли да лази по стените вече?

преди 5 часа, Гост. написа:

Преди се жалваше от другите ти заболявания сега си се хванала за анемията…Тя ти е най-малкия проблем😂

Анемията е новия й фетиш явно :)

преди 4 часа, АСПЕКТ написа:

И то на лицето.

Това е реалният свят. Има природа, животни. Има растения. Слънце.

%D0%A3%D0%B6%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D0%

О мен цели два пъти са ме жилили оси а комарките си ме дупчат всяко лято хехехе

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, extreme_b_c_d написа:

Аннето ще живее!

Разбира се за къде сме без нея и шаржовете й?

преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Ама ракията им действа като естествен репелент тъй че няма страшно.

Ей затва воня на джибри лятоска

преди 2 часа, Anne написа:
преди 4 часа, АСПЕКТ написа:

Е ти нали си берковишката принцеса как няма да писнеш?

преди 2 часа, Гост. написа:

Не ти пречи да спамиш тука за глупости.И ти бяха изписали сироп да пиеш ако не помниш.Голяма трагедия е,че си изпуснала филмите,повечето имат повторения

По сто пъти на месец ги повтарят

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

Нищо, но шопинг до и в Монтана(30км) за половин час и 2 часа концерт на Глория да стоиш права не си изморена.

Чудо.

О и да тича към магазина за дрехи забрави да кажеш

преди 12 минути, lupis написа:

Мен в събота ме ухапаха 4 пчели, вчера още 3. Ами добре се чувствам, артрита ми мина:lol6:

Значи кат я почне атрита да си търси кошер :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, АСПЕКТ написа:

Чудо.

Тогава нямах анемия, още имах зъби и ядях всичко.

Откакто карам на пюрета, пастети и яйца съм като премазана от влак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Anne написа:

Даааа и освен това кафенце,кола,кремчета и какво ли още не😂Стига си се жалвала,ходи си гледай филмите да ти идва музата за още…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Комара мъжки ли беше? 

И Кито, признавам ти го пак намери заблудени да ти се връзват на глупостите. 

ти идва музата

Не се казва музата. А Пешо. Научете се вече. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Било е комарка

преди 3 часа, Гост. написа:

гледай филмите да ти идва музата за още…

Розавите нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Birma написа:

Комара мъжки ли беше? 

И Кито, признавам ти го пак намери заблудени да ти се връзват на глупостите. 

Не се казва музата. А Пешо. Научете се вече. 

Кой го споменава сега, а?:angry:

Жалко, тъкмо мислех, че съм се отървала от теб завинаги. Ти си като някаква лепка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Anne написа:

Яж коприва за желязо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, АСПЕКТ написа:

Яж коприва за желязо.

Да внимава от къде се снабдява. Защото копривата всички я събират от пътеките в парковете, където вървят хора с кучета и животните я припикват, навсякъде из полянките е възможно! Ще е добре напоена и най-вече ароматизирана, понеже го правят с тази цел, да мирише. Ако не усети, ще се отрови и пак ще мине да мрънка, че е болна. Току виж добила и някой паразит. Сещам се за тения. Понеже животните използват и голяма нужда. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Anne написа:

Жалко, тъкмо мислех, че съм се отървала от теб завинаги. Ти си като някаква лепка.

Айде де днес не е ли време за нов шарж по случай датата 22 06 1961?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Датата беше 22.06 1941г. ама така е кат драскам в 24 часа нощем и бъркам цифрите хехе

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Anne написа:

Що тъй с лошо? 

А и кой говори за лепки? Никой не преследвам, радвам ти се, че като знам какво те чака след известно време.... ризка с дълъг ръкав. Но поне няма да те хапят комарите тогава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Birma написа:

Но поне няма да те хапят комарите тогава

Комарки са

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баба ми на времето криеше ключа за къщата в една от тухлите четворки, с която беше построена къщата. Прибирах се от плаж и бях само по плувки. Обаче попогрешка бръкнах в друга тухла, където имало гнездо с оси. Като ме почнаха, а аз газ спринт Бен Джонсан 4х100 метра, пробягах цялата улица пред нас те продължаваха да ме жилят, накрая скочих в едно голямо циментено корито, където баба ми переше чергите и се потопих под вода за около минута и половина, като излязох ги нямаше. После баба ми ме намаза целия със сол. И още съм жив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване