Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми със Snapd

Препоръчан отговор

Здравейте ! Със самата snapd нямам проблеми. Имам проблеми с инсталирано през нея приложение.

Инсталирах Chromium браузър под Ubuntu 18.04 с Xfce през snapd. Приложението работи много добре и дори ми се видя по- бързо след премахването на синхронизацията с профила на Google. Проблемите са следните :

1. xdg-open не може да разпознае и стартира transmission-gtk при отварянето на магнитни линкове.

2. Не може да бъде зададен Chromium, като браузър по подразбиране. Нито от настройките на програмата, нито от настройките на графичната среда. 

Надявам се, някой колега с повече опит да ми каже, как да реша тези два проблема.

Благодаря предварително за отговорите !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ако го разопаковаш на диска няма ли да запомни че е браузър по подрабизбиране?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, petie1 написа:

А ако го разопаковаш на диска няма ли да запомни че е браузър по подрабизбиране?

Няма да стане, това са изолирани контейнери.

На ебанту можеше да се ползва команда за целта.

update-alternatives --list x-www-browser

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

Няма да стане, това са изолирани контейнери.

На ебанту можеше да се ползва команда за целта.

update-alternatives --list x-www-browser

Направил съм го вече. Няма го в списъка на алтернативите.

Този проблем го реших с командата xdg-settings set default-web-browser chromium_chromium.desktop след което браузъра ми излезе в списъка на графичната среда и беше зададен без проблеми, като браузър по подразбиране.

Остава проблемът с магнитните връзки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Miro40 написа:

Сигурен ли си, че това е проблемът, конкретно за инсталираните от snap браузъри? Същата версия на transmission-gtk отваря нормално магнитните връзки при инсталиран от бинарен пакет браузър. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших и вторият проблем с отварянето на магнитните връзки. След инсталацията на пакета xdg-desktop-portal-gtk, xdg-open веднага разпозна и отвори торент клиента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Учудвам се защо пакетите xdg-desktop-* не са по подразбиране, достатъчно минимални са, а същевременно предоставят голяма функционалност, т.е. те са протоколи за стандартизиране на десктоп средата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, bvbfan написа:

Учудвам се защо пакетите xdg-desktop-* не са по подразбиране, достатъчно минимални са, а същевременно предоставят голяма функционалност, т.е. те са протоколи за стандартизиране на десктоп средата.

Те, сигурно са включени в стандартните десктоп конфигурации. Но аз ползвам потребителски десктоп върху минимална система. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Инсталирах Chromium от snapd и под Debian. Отлична работа. Просто прехвърлих потребителската конфигурация на snap от компютъра с Ubuntu и не ми се наложи на правя никакви нови настройки. 

Chromium-snap.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване