Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютъра не засаича телефона.

Препоръчан отговор

Имам стара телефон Samsung S5 neo. От няколко дни когато го включа към компютъра единствено се зарежда. Самият телефон не показва никаква индикация че е свързан към USB кабел. 
Пробвах на различни компютри и различни OS (Windows 10, Windows 7). Четох из Интернет и опитах

- различни кабели, различни USB портове (2.0, 3.0) ,  enable na usb debugging, MTP, PTP, рестарт на телефона, вадене на батерия, смяна на драйвери на компютрите.......

Достигам до извода, че е от телефона. За сега искам да избегна factory reset. Ако се наложи и това ще направя, но преди това реших да питам тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Bubbles написа:

Звучи ми като проблем с буксата на телефона.

Други устройства успяваш ли да свържеш с компютъра?

Всичко друго върви. А и пробвах на различни компютри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, D S написа:

Всичко друго върви. А и пробвах на различни компютри.

Ами това остава да е значи, нещо не прави контакт в буксата. Ако ти се дават пари за сервиз(Най добре оторизиран), занеси го, но не знам дали си струва след като е с андроид 5.1.
Ако пък просто имаш някаква информация, можеш да я прехвърлиш чрез SD карта например.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам, точно тези клипчета гледах и аз. Поръчах платката и инструмент за отлепяне на дисплея. Пистолет за горещ въздух имам. Ще стане ясно. Ако прецакам нещата, няма да е голяма загуба все пак е телефон на 6 години.

Благодаря за информацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само един въпрос: Функцията "Прехвърляне на файлове" "включена" ли е в телефона?

Но, виждам, че си почнал със сложното ... Успех!

п.п. Указано ли е в телефона как да се ползва usb порта му?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама като почнете с едни философски разсъждения и заядливи въпроси... Човека не е индианец и е очевадно и изрично написал:

на 24.06.2021 г. в 17:17, D S написа:

От няколко дни когато го включа към компютъра единствено се зарежда. Самият телефон не показва никаква индикация че е свързан към USB кабел. [...]

Подразбира се че допреди това е работел нормално.

Аз лично съм с A8 2018 и при мене е същото. Ползвам си или облаци или Wi-Fi Transfer през рутера и проблема е решен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване