Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,
Понеже имам нужда от вентилатор, и съм се спряла на 2, но не съм сигурна кой е по-добър.
Ако можете да споделите, а пък може да предложите ако има и по добри на тези цени.
Бюджета е около 55лв.

Вариант 1: https://www.emag.bg/ventilator-sys-stojka-star-light-60w-diametyr-40-sm-distancionno-tajmer-cheren-ftbb-60w/pd/DCFKRMBBM/#product-gallery

Вариант 2: https://www.emag.bg/ventilator-sys-stojka-star-light-60w-diametyr-40-sm-3-stepeni-vyrtene-reguliruema-stojka-bjal-cheren-fbwb-60w/pd/D0BBM2BBM/

Не мисля, че има някаква разлика между тези двата освен в цената и в това че, единия има дистанционно за управление, но не съм сигурна, дали този с дистанционното има степени на въртене в зависимост от темепратурата на стаята, докато при другият пише, че има 3 степени.

Всяко мнение е добре дошло.
Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Joss Bomon написа:

40 вата - по добре са онези от 60

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Без умствен капацитет написа:

40 вата - по добре са онези от 60

Цифрите не са това, което очакваш... Не ми се навлиза в обяснения, но ако гледаш точно това при избора, прецакан си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да си го купиш вентилатора от реален магазин където ще може да си избереш вентилатора не само на картинка. Ако може и да го видиш как работи. От личен опит  бих казал че тия степени не са важни, важно е колко тих е на най-бавната степен щото тя най-много се ползва и да не е паянтов като го бутнеш лесно да пада.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ined написа:

Най-добре е да си го купиш вентилатора от реален магазин където ще може да си избереш вентилатора не само на картинка. Ако може и да го видиш как работи. От личен опит  бих казал че тия степени не са важни, важно е колко тих е на най-бавната степен щото тя най-много се ползва и да не е паянтов като го бутнеш лесно да пада.

Съгласна съм, но за съжаление нямам възможност понеже не живея в град, и затова ми е по- лесно и удобно да си поръчам от интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, И. Д. написа:

Здравейте,
Понеже имам нужда от вентилатор, и съм се спряла на 2, но не съм сигурна кой е по-добър.
Ако можете да споделите, а пък може да предложите ако има и по добри на тези цени.
Бюджета е около 55лв.

Вариант 1: https://www.emag.bg/ventilator-sys-stojka-star-light-60w-diametyr-40-sm-distancionno-tajmer-cheren-ftbb-60w/pd/DCFKRMBBM/#product-gallery

Вариант 2: https://www.emag.bg/ventilator-sys-stojka-star-light-60w-diametyr-40-sm-3-stepeni-vyrtene-reguliruema-stojka-bjal-cheren-fbwb-60w/pd/D0BBM2BBM/

Не мисля, че има някаква разлика между тези двата освен в цената и в това че, единия има дистанционно за управление, но не съм сигурна, дали този с дистанционното има степени на въртене в зависимост от темепратурата на стаята, докато при другият пише, че има 3 степени.

Всяко мнение е добре дошло.
Благодаря!

Точно онзи ден ми пристигна от емаг по- евтиния вариант. Беше запечатан и не го проверих. После като почнах да го сглобявам видях, че го няма пръта между вентилатора и поставката. Вече трети ден чакам да благоволят да ми отговорят .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с този, поръчал съм го именно от Emag през 2018 за 44.99 лв. , но вече не се предлага, ама те тези са горе-долу същите така като гледам.

Доволен съм, дистанционното не бачка перфектно, но иначе духа силно, може би е шумен, ама все пак е с голяма перка. Единственият проблем може би беше че отдолу стойката не можеше да се затегне добре с оригиналните предоставени части, та вентилатора се клатеше, но аз си сложих мой болт и всичко е точно.

При всяко натискане на бутон вентилатора писука. дисплея/LED индикациите на моя изгасват май след 5 минути след като е бил включен, след което ако искаш да промениш нещо трябва да натиснеш поне 2 пъти - първият път само включва светлините.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите за този от Технополис? Пристойката изглежда също здрава, и може да се използва и като такъв за шкаф? :))

https://www.technopolis.bg/bg/Standartni-ventilatori/Ventilator-SANG-IND-1831/p/830341

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш 30тина копачки за охлаждане може да ти трябват и два по 1000W , иначе по-голямата мощност не е непременно плюс, зависи и от формата и размера на перката, може с по-малка мощност да постигнеш по-добър поток с по-добра перка, но с описанията  които ги слагат онлайн магазините няма как да го разбереш това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.emag.bg/ventilator-conti-windy-conti-wendy-plus-csf-404/pd/DSLYZKBBM/ 

Ако не са проблем 3 левчета.

Понеже и аз трябва да си взимам хем да видя мнението, ви за него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според моето скромно мнение и като човек, изучавал аеродинамика, включително и аеродинамика на винта, на първо място и като основен критерии би ми бил вентилаторът да е с 4 лопатки, а не както масовите китайчета-еднодневки с три. Лошото е, че отдавна не съм се заглеждал по подобни устройства и няма идеч къде може да се намерят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

през годините съм сменил над 10 - в момента имам 4 , по 1 във всяка стая

никога не съм гледал марка - нещо евтино  .  най много страдат от запичане (задържане) на оста

как избирам аз - след като го изключа гледам кой се върти най много по инерция - той е !

и преди жегите смазване на оста !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, mr. 5r0ff написа:

и преди жегите смазване на оста

Трябва да се внимава и с какво се смазва, защото оста може да клеяса и от това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, 5kof написа:

човек, изучавал аеродинамика, включително и аеродинамика на винта, на първо място и като основен критерии би ми бил вентилаторът да е с 4 лопатки, а не както масовите китайчета-еднодневки с три.

Нищо не си изучавал. Вземи прочети защо всички вентилатори и турбини имат нечетен брой перки. Като не вярваш в кутията на компютъра ти има няколко броя - преброй!

По темата - баба ти сами по интернет е пазарувала. Сигурен съм че из твое село има голям брой магазини и сергии по битака с огромен избор на модели на цена 15 - 20 лв. Функционално вършат същото като двойно - тройно по-скъпите модели към които си се насочила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване