Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Курсове по английски език в София

Препоръчан отговор

Здравейте, аз съм на 24 години, преди време ходих на курсове по английски език в езикова школа Престиж (в София). Не бях много доволен, иска ми се да се запиша в друга школа. Предложиха ми ИЧС срещу Sky City, но курсът започва чак средата на септември месец, аз искам по-ранен. Влезнах в британика, направих теста за ниво и ми изписа, че съм за B1, след това ми изписа и цената 1400 лева за 120 часа, вижда ми се леко множко и затова ще търся друга школа, поне за B1. Някой може ли да ми помогне и да изкаже мнение за някоя школа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали съществува още, но виж за "Нов стандарт" намира(ше) се на Екзарх Йосиф точно до халите.
Големи симпатяги са, ся надали и там ще е много евтино особено като се има предвид че се търси ниво Б1, също имай на предвид че тия курсове не са персонални, съответно се набират ученици до определена дата и ако има достатъчно курса започва, ако не се отлага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цените на курсовете са високи. Според мен няма смисъл да се дават луди пари по школи. Ученето в крайна сметка се случва вкъщи. Човек си сяда на задника и учи. Няма друг начин. Никой не налива с фуния в главата. Има толкова много материали онлайн, стига да имаш мотивация и свободно време за 2 месеца си минал нивото сам вкъщи. 😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, littlesecret написа:

Цените на курсовете са високи. Според мен няма смисъл да се дават луди пари по школи. Ученето в крайна сметка се случва вкъщи. Човек си сяда на задника и учи. Няма друг начин. Никой не налива с фуния в главата. Има толкова много материали онлайн, стига да имаш мотивация и свободно време за 2 месеца си минал нивото сам вкъщи. 😉

Разликата е огромна пич, аз като почнах френския си мислех същото, даже платих за едно приложение което дава уроци по езика, да научих някои неща, но друго като ти го обясни учител, като правиш упражнения в клас с живи хора и т.н.
Плюс това като се обучаваш сам никой няма да ти даде сертификат за ниво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Bubbles написа:

Разликата е огромна пич, аз като почнах френския си мислех същото, даже платих за едно приложение което дава уроци по езика, да научих някои неща, но друго като ти го обясни учител, като правиш упражнения в клас с живи хора и т.н.

Между сертификат, съгласно Обща европейска езикова рамка и този, който издават от езиковите центрове има разлика.  Зависи за какво ти трябват знанията за съответния език.

Позната притежава сертификат за завършен курс от 120 часа за ниво С1, но освен кафе да си поръча....

Ако искаш да го научиш си трябва много работа.

Успех с езиците на c4nwerK 👍

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Bubbles написа:

Не знаех, че чужди езици се учат с приложения...Отваря се учебник и тетрадка, и се почва да се чете, да се мисли, и да се пише. Ученето никой няма да го свърши вместо теб. Има толкова много учебници, а за мързеливите има и лекции с обяснения в Youtube...

От опит говоря, изучила съм няколко езика сама вкъщи.

За сертификат по Европейската езикова рамка се държи допълнителен изпит, който струва още няколко стотин лева и стабилна подготовка. 😉

@c4nwerK Относно школите, избери някоя която ти допада ценово и като локация. Всичко е до късмет. Има преподаватели, които се стараят и си вършат работата добре, има и такива които не си дават много зор. Не очаквай чудеса, както вече написах, от теб зависи дали ще учиш. По практично е сам да се подготвиш и когато го изучиш да отидеш на подготвителни уроци за сертификат, ако желаеш да имаш такъв. Но повече си струва да изучиш езика поне до към B2/C1 и тогава да плащаш за сертификат, който евентуално да ти послужи за нещо. 😃

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, littlesecret написа:

Не знаех, че чужди езици се учат с приложения...Отваря се учебник и тетрадка, и се почва да се чете, да се мисли, и да се пише. Ученето никой няма да го свърши вместо теб. Има толкова много учебници, а за мързеливите има и лекции с обяснения в Youtube...

От опит говоря, изучила съм няколко езика сама вкъщи.

За сертификат по Европейската езикова рамка се държи допълнителен изпит, който струва още няколко стотин лева и стабилна подготовка. 😉

Учат се, и приложенията са доста добри, НО пак ще кажа, едно е да учиш с учител и да практикуваш с хората около теб и съвсем друго просто да четеш учебници, книги или да ползваш приложения.
Не е случайно и че език се учи най лесно на място(В съответната страна), практиката си е практика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване