Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Показване и управление на телефона през компютър

Препоръчан отговор

Телефонът ми е Huawei P40 Lite, а компютърът ми е с Уиндоус 10. Искам да свържа двете устройства, като дисплеят на телефона се появи на компютъра и през компютъра /с мишката/ да мога да управлявам телефона: да отварям приложения, да изпращам СМС, да пиша във Вайбър, да играя игри и т.н.

Как мога да го направя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, ozic написа:

Кажи ми кои са, защото се мъча от час с разни приложения и настройки, и нищо не мога да направя :(.

А ти - с кои се мъчиш и как?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Your Phone, ама това да ти показва дисплея май работеше само с няколко модела на Samsung и толкова. Дори да не ти показва дисплея обаче, можеш да пращаш съобщения (през интерфейса на приложението), да ползваш звука на компютъра за разговори, да гледаш снимки...

Алтернативно само за съобщенията можеш да погледнеш Messages for web.

Viber има клиент и за Windows. Ужасен е, но... го има.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ozic написа:

Бъбълс, игрите ги дадох за пример, но реално не ме вълнуват. Най-важно ми е да мога да изпращам СМС-и.

Значи ако си уиндоус 10, трябва да имаш приложение наречено Your phone или както е преведено на езика на компютъра ти, иконата е син телефон, правиш връзката с телефона чрез блутута и си готов.
Само не забравяй че си свързан там за да не се чудиш защо не чуваш като вдигнеш от телефона и си забравил включен бутута.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Килчейн, това Message for Web го гледам, но какво е това Messages от Google? Как да го намеря?

Бъбълс, намерих го това вградено приложение Your Phone и на компютъра ми дава някакви ПИН код, но не намирам къде да го въведа в телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Team viewer е вариант, но трябва всеки път да даваш потвърждение от телефона. Пробвай и това - на първо търсене в гугъл ми излезе, може да има и други подобни:

How to remote control Android device from a computer with AirDroid Personal? – AirDroid Support Center

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ozic написа:

Килчейн, това Message for Web го гледам, но какво е това Messages от Google? Как да го намеря?

Бъбълс, намерих го това вградено приложение Your Phone и на компютъра ми дава някакви ПИН код, но не намирам къде да го въведа в телефона.

На телефона трябва да имаш това : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.appmanager

Извинявай бях забравил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бъбълс, не става! Дава ми, че телефонът е свързан, но на компютъра няколко пъти се появява QR код и го сканирам и после пак се появява.

Разе, обясни ка кго праевиш с Тиймвю или с Енидеск. Мога ли да изпращам СМС-и през компютъра или да виждам екрана на телефона на компютъра и с мишката да кликам и да изпращам СМС-и?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирам си TV/Anydesk приложението на телефона, имам ги инсталирани и на десктопа и се свързвам. То си пише на кое какво се прави.

За TV има едно допълнително 'teamviewer quicksupport', което се тегли от google play. Вкарваш кода в десктоп team viewer приложението и даваш connect. Потвърждаваш от телефона и се свързваш:

KYPUPqk.png

Подобно е и с anydesk, само дето там няма нужда от допълнителни приложения:

13MgsLl.png

Там не дава бутони, но с escape връщаш назад, другите неща се командват лесно с мишката.

Съответно и за двете ти е нужна wifi или мобилна връзка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е както си го показал, но през компютъра нищо не мога да направя. Единствено виждам екрана на телефона на десктопа, но не мога да го контролирам с мишката или калвиатурата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен сработи от раз. Или нещо не правиш както трябва, не си дал някое разрешение, като те е питало, или телефона ти е нещо несъвместим/стар. Нямам идея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, ozic написа:

Бъбълс, не става! Дава ми, че телефонът е свързан, но на компютъра няколко пъти се появява QR код и го сканирам и после пак се появява.

Шантаво, при мен се свързва веднага, даже като забравя бутута включен сам се връзва понякога се чудя защо не чувам през телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво се случва. Телефонът е Андроид 10, Уиндоусът е 10 и е 64 бита лицензиран. Не мога да си обясня защо не става. Компютърът се появява на телефона, телефонът се появява на компютъра, но не мога да го управлявам. Дори курсорът на мишката от стрелка стана лилаво кръгче, но пак не може да се управлява телефонът...

Ето какво се вижда на десктопа:

987172917_.thumb.png.fcc8faa186ce03b46044bf4bc3ab9430.png

През телефона успявам да командвам десктопа, но обратното не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, ozic написа:

Забравих, извинявай. Трябва да ползваш Google-ския Messages и да го зададеш като приложение за SMS-и по подразбиране. 

P.S. То пише, де, ама кой да чете ;)
image.png.3090e044bdbab3860c5c0c084509cb70.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, killchain написа:

Забравих, извинявай. Трябва да ползваш Google-ския Messages и да го зададеш като приложение за SMS-и по подразбиране. 

Извинен си, но аз ...
Тези услуги - Short Message Service (SMS) и  Multimedia Messaging Service (MMS) не ги ползвам. Ползвам само нормална телефонния и VoIP-услуги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, jhoro написа:

Извинен си, но аз ...
Тези услуги - Short Message Service (SMS) и  Multimedia Messaging Service (MMS) не ги ползвам. Ползвам само нормална телефонния и VoIP-услуги.

Супер, браво на теб, ама не питаш ти...

Цитат

Телефонът ми е Huawei P40 Lite, а компютърът ми е с Уиндоус 10. Искам да свържа двете устройства, като дисплеят на телефона се появи на компютъра и през компютъра /с мишката/ да мога да управлявам телефона: да отварям приложения, да изпращам СМС, да пиша във Вайбър, да играя игри и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, killchain написа:

Супер, браво на теб, ама не питаш ти...

Виж по-нагоре

преди 4 часа, цър-вул написа:

На Huawei P40 е маалко по-друга работа.

Остава само @цър-вулда обясни как е точно и каква е разликата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване