Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Активиране на Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте.Днес,като си пуснах компа на десктопа долу в дясно ми пише Активирайте Windows.А съм Windows 10 версия 21H1.Компа е сглобяван чрез ваша помощ и части януари месец.След като го занесох в комп.сервиз Там срещу 50лв.ми сглобиха конфифурацията и инсталираха Windows 10 с бг.език.Беше си активиран.Сега какво да правя?На тях ли да се обаждам,лиценза ли е свършил за 6 месеца.Ако го имам този лиценз ли е ключ ли е как да го намеря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обади се на фирмата, която ти е инсталирала ОС 10. Ако Windows беше легален трябваше да си платиш и 240 лева отгоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Обади се на фирмата, която ти е инсталирала ОС 10. Ако Windows беше легален трябваше да си платиш и 240 лева отгоре.

може и по евтино да минеш,от Ebay съм купувал кодове за Win 10 за по 4,5 долара

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, u7804 написа:

Така е ама в сервиз с 4-5 евро или долара няма да минеш, там пакета ще ти го продадът на пълна цена + надценка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,активирах с клип от YouTube.

Те са ми приятели защото и трите компа,които съм имал досега те са се занимавали с ремонт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Bubbles написа:

Така е ама в сервиз с 4-5 евро или долара няма да минеш, там пакета ще ти го продадът на пълна цена + надценка.

Вярно е,ама не пречи да си инсталираш 30 дневният от Microsoft и само да си закупиш сериен номер от интернет и да си живееш живота(то малко трудно с Windows )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, pancho1960 написа:

Благодаря,активирах с клип от YouTube.

Те са ми приятели защото и трите компа,които съм имал досега те са се занимавали с ремонт.

Е за такъв тип активация за първи път чувам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, u7804 написа:

Ако си фирма въобще не се надявай на тези кодове, да не дойдат да ти вземат компютрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Ако си фирма въобще не се надявай на тези кодове, да не дойдат да ти вземат компютрите.

По принцип имам фирма,ама на фирмените компютри и лаптопи използвам само Линукс

А за домашни цели съм си купувла от ебай,и даже все още си работи,вече 1+ години

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, u7804 написа:

По принцип имам фирма,ама на фирмените компютри и лаптопи използвам само Линукс

А за домашни цели съм си купувла от ебай,и даже все още си работи,вече 1+ години

Така може!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, pancho1960 написа:

Това по нищо не се отличава от другите нелегални (и в повечето случаи, временни) "методи". Да не говорим, че е грубо нарушение на Закона

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, NewRedDragon написа:

Това по нищо не се отличава от другите нелегални (и в повечето случаи, временни) "методи". Да не говорим, че е грубо нарушение на Закона

Да де, но да не забравяме и факта че бай ганя отдавна я е подкарал и си я кара през просото като си казва: "Ами то всяко правило е създадено за да бъде нарушавано"...:hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, grizly написа:

"Ами то всяко правило е създадено за да бъде нарушавано"

Докато на вратата не ти позвънят от кукления театър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, цър-вул написа:

Докато на вратата не ти позвънят от кукления театър.

Ха ха, дори и да ми звъннат, нямам причина да се притеснявам ни-най-малко...;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NewRedDragon написа:

Я ми цитирай коя точка и коя алинея, че ми стана интересно.

PS: Аз пък преди години от активирана 7-ца си направих безплатния ъпгрейд и нямам проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, grizly написа:

Ха ха, и да ми звъннат нямам причина да се притеснявам ни-най-малко...;)

Говорим за принципи о отговорност, не за притеснения..... 250 лева не са цифра, която трябва да се коментира

преди 16 минути, S197 написа:

Я ми цитирай коя точка и коя алинея, че ми стана интересно.

PS: Аз пък преди години от активирана 7-ца си направих безплатния ъпгрейд и нямам проблем.

Цитат

ЗАКОН ЗА АВТОРСКОТО ПРАВО И СРОДНИТЕ МУ ПРАВА
Чл. 97. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1998 г.) Който в нарушение разпоредбите на този закон:
8. (изм. - ДВ, бр. 28 от 2000 г., в сила от 05.05.2000 г.) притежава компютърна програма, като знае или има основание да предполага, че това е незаконно;
се наказва с глоба или имуществена санкция в размер от две хиляди до двадесет хиляди лева, ако не подлежи на по-тежко наказание и предметът на нарушението, независимо чия собственост е, се отнема в полза на държавата и се предава за унищожаване на органите на Министерството на вътрешните работи;

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, NewRedDragon написа:

За 50 лв, няма как да си с легална и лицензирана ОС

Стига с тези клишета.........има няколко начина ,и то за без пари , и без да си вкарваш вируси!Всичко това няма как да става без мълчаливото съгласие на Майкрософт!Ти например можеш ли да си сигурен как пък те(майкрософт)разполагат и използват събраната информация ,да не говорим и как променят непрекъснато както им изнася лицензионните споразумения без да се съобразяват с никой!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, NewRedDragon написа:

Говорим за принципи о отговорност, не за притеснения..... 250 лева не са цифра, която трябва да се коментира

Закона за авторското право е пълна пародия в световен мащаб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Слави Маринов написа:

Стига с тези клишета.........има няколко начина ,и то за без пари , и без да си вкарваш вируси!Всичко това няма как да става без мълчаливото съгласие на Майкрософт!Ти например можеш ли да си сигурен как пък те(майкрософт)разполагат и използват събраната информация ,да не говорим и как променят непрекъснато както им изнася лицензионните споразумения без да се съобразяват с никой!

Всичко си е написано в ELUA. В момента, в който си "чекнал" боксчето - ти си се съгласил с тези условия. Мълчаливото съгласие, зависи от решенията на съответния екип, в съответната държава. По принцип, проблем за MS няма - това не е основен паричен поток за компанията. Повярвай ми, доста лесна е процедурата - незвисимо, дали си юридическо или физическо лице. 

току-що, Bubbles написа:

Закона за авторското право е пълна пародия в световен мащаб.

В съда нещата придобиват друг вид....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, NewRedDragon написа:

В съда нещата придобиват друг вид....

Така е, но това не променя факта, че в този си вид закона е пълна глупост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване