Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Малко проблеми с Ubuntu (Crash Error)

Препоръчан отговор

Здравейте!

Първо да отбележа че все още съм начинаещ на тема Linux но полека започвам да го схващам. 

Става въпрос за Ubuntu 20.04. Излиза ми една грешка и ще съм много благодарен ако някой успее да ми помогне с отстраняването.

CDiWcJe.jpg

ub8iGhW.jpg

Машината е сървър HP ML350 G6

2xXeon x5675

128 ram

Предполагам ще ви трябва още информация но вие ще ми кажете какво точно и ще го дам.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До вчера имаше друга грешка свързана с видеото (отново за python3). 

S5QyG10.jpg

До колкото разбрах май проблема е в това че видеото не получава обратен сигнал от монитора. Предположих че проблема е защото използвам преходник от VGA към DVI. Смених видеото с едно доста старо на nvidia 6-та серия и сега ми излезе въпросната грешка за биоса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, doktorkartar написа:

Не. Това не съм го правил никога и нямам идея как става.

Влизаш и четеш. Всичко е описано как става :)

https://support.hpe.com/hpesc/public/km/product/3884318/Product#t=DriversandSoftware&sort=relevancy&layout=table&numberOfResults=25&f:@kmswsoftwaretypekey=[swt8000012]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам че отговарям с такова закъснение но бях малко зает а и докато тествам с различни версии на ubuntu ...

Грешката започна да излиза дори при бутване от CD/USB както и преди всяко зареждане на OS.

bios.jpg

Колкото и да не ми се иска явно ще трябва да се пробвам с ъпдейта. 

Ако нещо инсталацията се провали, има ли връщане на зад или край с дъното ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да флашнеш отново или обновиш BIOS, както ти казаха по-горе - пише, че там има проблем. Ако не, това могат да го направят в някой сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване