Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Купих си нов телевизор https://www.emag.bg/televizor-lg-55-139-sm-smart-4k-ultra-hd-oled-oled55cx3la/pd/DNWCJMMBM Телевизор LG OLED55CX3LA

Няколко дена се опитвам да го настроя без резултат  като му дам да търси автоматично каналите на кабелната цифрова телевизия и радио дава че намира 0 канала а на кабелната телевизия където не са цифрови намира 70 канала. Сякаш цифровия тунер не работи. Някой настройвал ли е такъв телевизор има ли нещо характерно което изпускам?

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да лови. Прочети инструкцията или викай тези от кабеларката да ти го настроят. И без това за да работи вероятно му трябва модул. За държава избери Финландия и му дай First time instalation.

Коя е кабеларката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, atanasrr написа:

...  като му дам да търси автоматично каналите на кабелната цифрова телевизия и радио дава че намира 0 канала а на кабелната телевизия където не са цифрови намира 70 канала. Сякаш цифровия тунер не работи. Някой настройвал ли е такъв телевизор има ли нещо характерно което изпускам?

Най-вероятно не сте задали/разрешили „Входен източник“ - „Цифрова антена“ или нещо подобно.

Това трябва да е Вашето „РЪКОВОДСТВО НА ПОТРЕБИТЕЛЯ

Цитат

Автоматично настройване на програми
image.png.9f6e34ae796c1833d80d1b1f0e4c1573.png -> image.png.d8fdcd8c8335775d9e441c172945613b.png -> Канали -> Настройка на канал (Настройка на канала)-> Автоматична настройка
Автоматично настройва програмите.

1. Избор на страна, в която се използва телевизорът. Настройките на програмата се променят, в зависимост от избраната страна.
  2. Иницииране на Автоматична настройка.
  3. Избор на предпочитан от вас Входен източник.
  4. Задаване на Автоматична настройка, съгласно инструкциите на екрана.
  • Ако Входният източник не е свързан правилно, е възможно регистрацията на програма да не се получи.
  • Автоматична настройка намира само текущо излъчваните програми.
  • Ако Безопасност е включена, ще се появи изскачащ прозорец, изискващ да въведете парола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Драмата продължава изчетох що има инструкции и описания и проблема си остава. Кабелната е Софийска кабелна компания или новото и име е TVNet. Избирам си автоматично давам си на кабел като дам да търси само цифрови намира 0 като махна отметката да търси и други освен цифрови си намира. Иначе сменях държавата Испания Финландия Германия и Румъния тествах ефекта е същия. Но до колкото разбрах може кабелния оператор да има определена зададена честота, която аз явно не знам и затова не хващал цифрови. Някой случайно да се е сблъсквал с тези честоти. Иначе да пусках на Автоматична настройка не намира нищо. Мислех че може да е изключен цифровия приемник през дистанционното както на старите телевизори имаше AV/DVT но на този модел това го няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, atanasrr написа:

Избирам си автоматично давам си на кабел като дам да търси само цифрови намира 0 като махна отметката да търси и други освен цифрови си намира.

Кабелната е .. аналогова! Какви цифрови канали търсиш там?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стария ми телевизор Панасоник 42 инча си имаше само цифрови просто му изгоря захранващата платка и си взех нов.  Едва ли до преди седмица със стария имах а сега с новия ги няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, atanasrr написа:

Стария ми телевизор Панасоник 42 инча си имаше само цифрови просто му изгоря захранващата платка и си взех нов.  Едва ли до преди седмица със стария имах а сега с новия ги няма.

Я започни отначало! Какви източници ползваш?

• външна или вътрешна антена;
  • кабелна ТВ - с коаксиален кабел;
  • сателитна? Ако да - каква е връзката „приемник - телевизор“;
  • Ethernet - по LAN;
  • друг вид свързаност - WiFi, DVI, HDMI ...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Позлвам кабелна телевизия от ТВ НЕТ нямам антена с коаксиален кабел влиза в телевизора имам нет на ТВ то през WiFi имам си рутер за когото съм го закачил. Иначе други свързаности още не съм ползвал на няколко дена ми е и не съм му разучил другите настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Позлвам кабелна телевизия от ТВ НЕТ нямам антена с коаксиален кабел влиза в телевизора имам нет на ТВ то през WiFi имам си рутер за когото съм го закачил. Иначе други свързаности още не съм ползвал на няколко дена ми е и не съм му разучил другите настройки.

Сладур!!! А откъде ги „чакаш“ цифровите канали?
Поне сложи „някаква“ антена - каква да е - да хващаш ефирна телевизия.

Стават такива гафове! Оня ден пробвах видео разговор от лаптоп ... без микрофон!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пп. А книжка „Ръководство“ - нямаш ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама за какво ми е антена. Казвам ти всеки месец си плащам кабелна на https://tvnet.bg/ ей тез хубостници до преди да ми се наложи да сменя ТВ то си имах цифрови и всичко си беше ток.

Има ръководство е нета изчел съм го няколко пъти на Автоматично ги пусках поне 50 пъти после на ръчно се пробвах но иска честоти да му се въвеждат.

Жоро даже е качил инструкцията за LG.. Правя всичко по нея и според мен нещо са променили и ще трябва да излизам от работа и да идват те да го настройват.

преди 5 минути, neroni написа:

CA модул взе ли от доставчика ?

Ами до сега не ми е трябвал със стария но е възможно и това да са въвели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж се само какво пишеш

преди 42 минути, atanasrr написа:

Стария ми телевизор си имаше само цифрови

преди 30 минути, atanasrr написа:

Ползвам кабелна телевизия с коаксиален кабел 

преди 16 минути, atanasrr написа:

Ами до сега не ми е трябвал (CA модул) със стария но е възможно и това да са въвели.

Къде си виждал - цифрови канали по коаксиален кабел???

преди 16 минути, atanasrr написа:

всеки месец си плащам кабелна на https://tvnet.bg/ 

Хващай ги „за гушата“ и да си оправят лай... упс - бакиите!

Баси смешния доставчик!
В Общи условия пише

Цитат

10. ОПЕРАТОРЪТ предоставя чрез МРЕЖАТА:
10.1. разпространение на радио- и телевизионни програми и допълнителна информация по смисъла на Закона за радиото и телевизията (ЗРТ) като основен или допълнителен пакет програми, предоставяни в некодиран или кодиран вид на АБОНАТИТЕ и приемани от тях посредством крайни устройства – телевизионни и/или радиоприемници/или други позволяващи приемането на услугите.

Поне да бяхте казали - какви устройства???

В Помощ

image.png.fec3b42176cf296c642c675cd53f5ef3.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да така и ще направя. Благодаря за съветите.

За нищо!

Пп. Кефя се, че уцелих ръководството!
Видя ли, че има опция за насочване на сателитната чиния?

Ппп. Дотогава - може да си гледаш IpTV - нали имаш нет на телевизора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да видях и това пробвах вместо Антена Кабел 3 опция при настройка в Сателит. Вижда един но и там ударих на камък :)  нищо не хвана

Иначе я обясни как да гледам IPTV  инсталира ли се нещо. И да имам нет на ТВ то

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И още нешо - като инфо.
По-рано стана дума за CA модул. Ето визуално - как изглежда и как се използва
https://help.a1.bg/tv/digital-tv/cam/misc/equipment

преди 1 минута, atanasrr написа:

Иначе я обясни как да гледам IPTV  инсталира ли се нещо. И да имам нет на ТВ то

Нищо не инсталираш - нали има браузър (някакъв)?

Просто влизаш, отваряш сайт - примерно https://www.gledaitv.live/ или http://www.seirsanduk.com/ - и гледаш! В момента - на втория - гледам BTV ACTION HD Online.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

И още нешо - като инфо.
По-рано стана дума за CA модул. Ето визуално - как изглежда и как се използва
https://help.a1.bg/tv/digital-tv/cam/misc/equipment

3 дистанционно ми е на стария ТВ :)  

Иначе имам слот но карта не са ми дали

преди 4 минути, jhoro написа:

Нищо не инсталираш - нали има браузър (някакъв)?

Просто влизаш, отваряш сайт - примерно https://www.gledaitv.live/ или http://www.seirsanduk.com/ - и гледаш! В момента - на втория - гледам BTV ACTION HD Online.

дам това е супер идея мерси многоо..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3 дистанционно ми е на стария ТВ :)  

Стария, новия - все тая. Нали са се „разбрали“! Как мислиш, че работят „универсалните“ дистанционни?

Иначе имам слот но карта не са ми дали

Не са я! Щото са ПСП - Прости Софийски П...и!

дам това е супер идея мерси многоо..

Успя ли да го подкараш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване