Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 23 минути, tsvetann написа:

Няма как да се съглася с вас.

Има как, но не искате. По-точно не искате да си бъркате в джоба и да плащате ремонта при съседката, защото по същата причина като вас, тя няма излишни пари. Но проблема е при вас, не при нея.

Чувал съм немалко хора правили ремонт на баня и сменяни големите тръби за чиста вода и канал освен при тях, ами и при съседи на делен и горен етаж без да искат и една стотинка от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 60
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 5 минути, tsvetann написа:

Пак казвам жената не е бабка а е работеща жена на около 50 години със близки около нея който също работят. И пак казвам проблема е от 3 години , а не инцидентно . За тия 3 години ако беше човек щеше да събере 500лв. Аз ако съм и нямам парите ще взема заем и ще си оправя проблема , но не ми позволява съвеста да правя мръсно на някой

Пак? Аз не видях някъде да я описваш.
Е, ако е така, ами значи или чрез досъвета или се консултирай с адвокат и нещата се правят административно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ice_lion__01 написа:

Чувал съм немалко хора правили ремонт на баня и сменяни големите тръби за чиста вода и канал освен при тях, ами и при съседи на делен и горен етаж без да искат и една стотинка от тях.

Пък аз съм чувал, за един дядо - с брада, червени ботуши и шейна, с еленчета! Вървял и раздавал подаръци!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, ice_lion__01 написа:

Има как, но не искате. По-точно не искате да си бъркате в джоба и да плащате ремонта при съседката, защото по същата причина като вас, тя няма излишни пари. Но проблема е при вас, не при нея.

То така хубаво освен да си наводня банята да протече в комшията и да дойде да ми смени плочките че и без това е за ремонт 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, tsvetann написа:

То така хубаво освен да си наводня банята да протече в комшията и да дойде да ми смени плочките че и без това е за ремонт 

А после - да дойде и у дома!
Плочките са „Ок“, ама фугите трябва да се повторят! Нищо работа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подобен проблем и аз имах, стигнах до там да предлагам, аз да направя ремонта с мой труд с мои материали, но като магарета на мост, не та не, добре че наемателите им се съобразяваха и не простираха абсолютно мокро пране и не миеха терасата с кофи или маркуча, само при по-силен дъжд прокапваше, еле накрая се продаде и новите собственици без нищо да им казвам решиха проблема кардинално. Та единствения, адекватен вариант без ексцесии е да предложи той да реши проблема със собствени средства, щото ако се стигне до съдебни решения и прочие току виж почнала да си мие балкона с маркуча.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Bubbles написа:

Добре, ти си пенсионер

И какво значение има дали е пенсионер или е милионер. Всеки трябва да си носи отговорността.  Ако ситуацията е така, както я описва автора и наистина са им казвали да не слагат тези плочки,  а те са ги сложили и от там идва проблема - носят си отговорност и ремонтират.  

Най добре първо преглед от специалист, който да установи със сигурност ли е от там проблема, после отново опит с добро през разговори с домоуправителя,  и ако и така не стане - адвокат. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Michigan111 написа:

И какво значение има дали е пенсионер или е милионер. Всеки трябва да си носи отговорността.  Ако ситуацията е така, както я описва автора и наистина са им казвали да не слагат тези плочки,  а те са ги сложили и от там идва проблема - носят си отговорност и ремонтират.  

Най добре първо преглед от специалист, който да установи със сигурност ли е от там проблема, после отново опит с добро през разговори с домоуправителя,  и ако и така не стане - адвокат. 

Плочките са на всички балкони, слагани при строителството, или си мислиш че комшийката е припкала по балконите на целия блок да реди мрамор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Bubbles написа:

Плочките са на всички балкони, слагани при строителството, или си мислиш че комшийката е припкала по балконите на целия блок да реди мрамор?

Изобщо не ги мисля тия неща - кой, кога и защо е слагал ... каквото там!

Когато нещата опрат до съд (с адвокат, естествено) - съдията ми възлага, с експертиза да кажа - „Що тече?“
И аз отговарям - „Бля-бля-бля ... Тече, щото някой си е оставил ръцете!“, а не - „Дето е текло - пак ще тече!“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, ice_lion__01 написа:

Форума  е право и юридически консултации, а не какво ни хрумва.

Именно съседката отгоре е отговорна за теча.При нея е проблема.

Ако няма пари следва да се обърне към общината за съдействие.

Съществува еднократна годишна помощ за такива случаи.Линк към правата ни като граждани на ЕС  https://ec.europa.eu

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Bubbles написа:

Нищо такова не си мисля. Но дари така да е, мокри от нейния балкон,  освен ако не успее да докаже, че на балкона на автора гравитацията действа на обратно. Остава варианта сградата да е в гаранция и да се търси строителя. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, badr написа:

Форума  е право и юридически консултации, а ...

темата „Проблем със съседи“.

Затова старите хора казват - „Къща се купува според съседите!“

Пп. В ЗС и ЗУЕС има предвиден вариант, за „изваждане от сградата по решение на общото събрание“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, tsvetann написа:

И пак казвам проблема е от около 3 години. 

За това време можеше поне една снимка да направиш.

Но не разбирам защо за това време не си открил причината? През мрамор вода не тече. През фугите на мраморните плочки може, но едва ли. Това е някъде по крайните ръбове или най-вече "в края на терасата има една дупка и парче тръба около 15см", но без снимка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, JKirilov написа:

През мрамор вода не тече. През фугите на мраморните плочки може, но едва ли. Това е някъде по крайните ръбове или най-вече "в края на терасата има една дупка и парче тръба около 15 см", но без снимка...

Това си мислех, ама .. се отплеснах.
Може би (каза се - последен етаж) на корниза да има подкожушена мазилка, и оттам да влиза водата. А после - да избива на тавана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем в стария апартамент. Обяснѝ на жената, че ако не отстрани теча, ще си сложиш хидроизолация на целия таван. Тогава влагата ще тръгне хоризонтално, ще влезе в апартамента ѝ (водата намира начин, даже и през стена), и няма да се отърве от мухъл. 

Ако и това не помогне - консултирай се с адвокат. В този форум има само пишман акълии, които пишат колкото да чешат клавиатурата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съдействието. Ще пробвам още  да се разберем без да се стига до излишни главоболия и ако не се получи , вече ще търся адвокат и по законен ред ще го направи тоя балкон ,но защо да се стига чак до там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, tsvetann написа:

Благодаря ви за съдействието. Ще пробвам още  да се разберем без да се стига до излишни главоболия и ако не се получи , вече ще търся адвокат и по законен ред ще го направи тоя балкон, но защо да се стига чак до там.

Чуй се само - какво говориш!!!
„Да се стига до там“!!! Ми то ... оттам се започва бре! Затова има инстанции и институции. Домоуправител, ОС на ЕС, Районен Инспектор, РПУ, Районен съд, Прокуратура ... 

Неформалното решаване на проблемите е приложимо само, ако единия има излишна ракия!
Но при споровете - вече се води „самоуправство“! Без значение - какъв е проблема. Дали капе вода, комшийката хърка или е направила в хола си бардак!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, jhoro написа:

Чуй се само - какво говориш!!!
„Да се стига до там“!!! Ми то ... оттам се започва бре! Затова има инстанции и институции. Домоуправител, ОС на ЕС, Районен Инспектор, РПУ, Районен съд, Прокуратура ... 

Неформалното решаване на проблемите е приложимо само, ако единия има излишна ракия!
Но при споровете - вече се води „самоуправство“! Без значение - какъв е проблема. Дали капе вода, комшийката хърка или е направила в хола си бардак!

Така е ,но нали все си казвам ако бях аз щях да си го оправя ,даже нямаше да има нужда комшията да идва да ми се моли .Какъв човек трябва да си да гледаш очевадното и да викаш ааа това не е от моя балкон, не ми пречи наводнявай си се  .  Ама свят голям хора разни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, tsvetann написа:

Така е ,но нали все си казвам ако бях аз щях да си го оправя ,даже нямаше да има нужда комшията да идва да ми се моли .Какъв човек трябва да си да гледаш очевадното и да викаш ааа това не е от моя балкон, не ми пречи наводнявай си се  .  Ама свят голям хора разни.

Свят широк, серсеми ... чок !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не направите следната уговорка. Ти викаш експерт, който да установи къде е проблема. Ако се установи, че е от нейното жилище тя плаща експерта плюс ремонта, ако не е , разходите по експерта и диагнозата си ги плащаш ти, както и решаването на проблема. Така би трябвало да е най-коректно.Не е коректно да страдаш заради нечие безхаберие. Аз бих направил ремонт, ако комшията има някакви проблеми заради мои проблеми в жилището. Който чупи купи. Не е ли това принципа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Граф Монте Кристо написа:

...Който чупи купи. Не е ли това принципа?

Ах тази съседка, не се спря да идва и да чупи тавана на терасата на съседа. Кога влиза, как чупи....с чук ли блъска и напука? После сигурно и вода пръска да мухляса всичко.

Осъзнайте се бе хора! Имаш проблем, решаваш си го. В чийто жилище е проблема, той си вика майстори и се оправя с тях. Дори и ремонта да е при съседката горе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ice_lion__01 написа:

Ах тази съседка, не се спря да идва и да чупи тавана на терасата на съседа. Кога влиза, как чупи....с чук ли блъска и напука? После сигурно и вода пръска да мухляса всичко.

Осъзнайте се бе хора! Имаш проблем, решаваш си го. В чийто жилище е проблема, той си вика майстори и се оправя с тях. Дори и ремонта да е при съседката горе.

Искаш да кажеш ,че ако ти си причината за някакъв проблем ,който разрушава по някакъв начин имуществото на съседа под теб. Съседа ти трябва да хване майстори да се качат у вас и да ти направи ремонт на жилището за негова сметка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, tsvetann написа:

Искаш да кажеш ,че ако ти си причината за някакъв проблем ,който разрушава по някакъв начин имуществото на съседа под теб. Съседа ти трябва да хване майстори да се качат у вас и да ти направи ремонт на жилището за негова сметка?

Той съседа ще се качи! И ремонт ще направи!
Както на жилището, така и на собственика!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, tsvetann написа:

Не знам как е по закон, но в описаната ситуация първо аз трябва да се съглася да пусна съседа и майсторите вкъщи.

Никой насила не карам да ми ремонтира жилището. Аз теч и проблем нямам, който има да му мисли... после и да плаща. От този ремонт аз нямам полза и нужда, съседа долу има.. Кой според вас трябва да плати?

Приемете го така: Плащате ремонт на вашето жилище, чийто проблем се решава от другото. Трябва да сте благодарни дори само ако жената се съгласи да пусне вашите майстори в дома си. А не е длъжна да го прави. То е за вас, не за нея. Вие естествено трябва да платите... ама си личи, че не искате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване