Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютъра забива,монитора губи сигнал от видеокартата

Препоръчан отговор

Здравейте,

От около месец и половина  имам проблем с пс-то което е със следните параметри 

Кутия  -cooler master H500m

Дъно - Gigabyte x570 Elite

Захранване - cooler master MWE gold 750 W

Видео - Gigabyte rtx 2070 super  gaminc oc 8gb

Процесор  - AMD ryzer 3800x

Рам -  kingstron hyperX 2xgb DDR4

kingston ssd  и  баракуда 2 ТБ диск 

Монитор Dell на 2к резолюция 

Описание на проблема 

Драмата започва една сутрин с пускане на  игра dirt2   след около 3-4 минути  почвам да чувам  силен шум от вентилатори , спирам играта  шума продължава. 

Рестартирам

След това повтарям упражнението пак същото, вече съм подготвен следя температурите със  CPUID програмата   и съм до кутията  всичко ми изглежда нормално, само дето на видеото 2 от перките  въртят здраво 3 -тата изобщо не върти. - Преди това изобщо не съм обърнал внимания помня ,че до определни градуси и 3 те  перки си седяха така но след това се пускаха.

Установявам че дори и да спра играта  и да си седи така пс-то  оборотите не падат. - след рестарт всичко е нормално.

Инсталирам MSI afterburer ,знам че от там имаше настройки на оборотите   да си поиграя с тях,установявам, че не ми дава да  ги менажирам изобщо. 

Чета в нета мнения и съвети  - ъпдейтвам биос до последната версия  , пълно премахване на видео  драйвърите и инсталиране на чисто с последният официалнен  от нвидиа за картата , от nvidia control panela Потвърждавам че  на опцията Power managment mode съм на adaptive - четох някъде че това било проблема.

Нищо не помага - звъня в сервиза на Вали   имам си гаранция, нося картата със горното  описание на проблема  след 2 седмици ми я връщат,че картата е тествана на 2 различни дъна и нямало проблем.

Слагам я вкъщи пускам веднага някоя игра /дота2 /  забелязвам че всичко изглежда наред след няколко минути натоварване 3 те перки въртят  от MSI  afterburner вече мога ръчно да си контролирам вентилаторите на картата пускам ги на 100%  на 50 % всичко е ток вентилаторите възприемат каквото им  подам като обороти  (викам си тези нещо са пипнали и са оправили нещата, живи и здрави - предположих че ъпдейтнали    firmware На картата или нещо такова )

За жалост на следващия ден почва новата драма  случайни забивания на пс-то  по време на дота/дирт2   ,че дори и  1-2 пъти ей така докато си гледам  клипчета,  със  грешка която тълкувам като загуба на сигнала между монитора и видео  картата.

Чува се локо пукане от колонките  пс-то уж забива,черен екран, монитора изписва загуба на сигнала ,но вентилаторите в кутията, процесор всичко работи - рестарт копчето не става трябва от Power butona да рестартирам.

Да спестя  няколко реда обяснения -  пусках тестова със FurMark на видеото и процесора - всичко излгежда наред

Тествах и рам-а със MemTest86 след около 3 часа 0 грешки.

Сега последно преинсталирах пс-то  качих на бързо steam-dota2   и пак  след 10 мин игра  заби отново   и реших да  разпитам малко.

Моля някой ако се с срещал с подобен проблем или има идея какво може да е дефектното да сподели.

Плана ми е  следващата седмица да се обадя пак във Вали и да им занеса целият компютър -тък като всичко е в гаранция да си го гледат, но искам ако мога да имам повече информация да ги насоча детайлно  или ако е нещо софтуерно да си го оправя сам.

Оставям 1 картинка от HW monitora докато върви тест на видеото да погледнете температурите но  мисля че уж са в норми.

тест2.JPG

https://ibb.co/x7JjxjG - линк за картинката ,че тук май не се вижда добре

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Температурите на видеокартата са малко високи, но са нормални. Пускал ли си prime95 и cinebench да видиш процесора какви температури вдига? Furmark не е много добре да го пускаш, чел съм, че някои по-калпави видеокарти изгарят от него. Като пуснеш furmark проявява ли се проблема? Кои вентилатори са на 100% не разбрах - на CPU, GPU или някъде по кутията? Със софтуера, от който си прикачил снимката, можеш да гледаш и оборотите на вентилаторите или със сензорите на hwinfo. Прикачи от 'C:\Windows\Minidump' файловете, както и от 'C:\Windows\LiveKernelReports\WATCHDOG'.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай как ще се държи машината в Safe mode with networking - стартирай cmd as admin и изпълни:
 bcdedit /set {default} safeboot network
Рестартирай машината.
След като тестваш машината в този режим, за да се върнеш към нормалния режим - стартирай cmd as admin и изпълни:
bcdedit /deletevalue {current} safeboot
Рестартирай машината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека качи първо снимка от Hwinfo , че тези данни ми , които е прикачил нещо не ми се виждат реални. Какъв е този волтаж на картата - МАХ - 0.794V  Трябва да достига под товар до 1.06V. Oтделно честотата на ядрото на картата също ми се вижда много ниска. Все едно тая карта работи ънндърволтната или лимитирана от  към мощност . Относно температурите на процесора , гледай Cpu Tctl/Tdie  , има ги  в Hwinfo . Като стартираш програмата задай тикче на Sensor Only и след това пусни някакъв товар и на процесора и на карртата . Спри всички друго софтуери като MSI AB и др тем подобни . Остави само Hwinfo и минизирай по време на тестовете .  Преди всичко това нулирай биоса за всеки случай. 

преди 6 часа, Raze написа:

Кои вентилатори са на 100% не разбрах - на CPU, GPU или някъде по кутията?

те това е другото , което е важно да сподели автора . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като картата му е тествана на друг компютър и е ОК , това е напълно възможно .Не разбрах с DDU ли е премахнат стария драйвър ? Очаквам да сподели и температурите на процесора какви са според Hwinfo.   Нека все пак опита да нулира биоса и стартира всичко на default. Ако и това не промени нищо , варианта е да се подменят компонентите , докато не хване кой го дъни . 

Лично аз не виждам нищо нормално в поведението на тая картта. 2 перки се въртят, 3-тата не. Волтажа , нищо общо с нормалния под товар.  Нямам никаква идея какъв софтуер е инсталирал автора и какво и къде е бърникал , но вариантите не са малко .   Ако не разбира , по-добре да носи целия компютър в сервиза и хората ще му кажат какво се случва .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет и благодаря за отговорите,

Ще опитам тук да дам малко информация за всички питания.

Raze -  Тест от prime95  за товара на процесора  го направих 90 градуса  вдига което  може би е високо ама  то май стоковия вентилатор на амд не е  бог знае какво.

Питането за вентилатори говорим за видео картата ,че  седяха на 100 %  преди да я пратя в сервиза - сега след като ми я върнаха със статус тествана на 2 дъна и не виждат проблем  -    всички вентилатори работят както трябва седят си idle  до известна темепратура след това се включват като падне лоада си намаляват оборотите и всичко с тях мисля е наред.

Отностно тези файловете тип логове които поиска не намирам нищо на тези пътища   

на   C:\Windows\LiveKernelReports\ имам само някакъв dmp USBHUB3.dmp 

в C:\Windows\Minidump  нямам такава папка minidump Или  файлове с такова раширение  - довечера ако имам време ще потърся пак

Safe mode пусках 30 тина мин всичко е нормално, но там знаеш немога да пусна нещо бог знае какво за да натоваря 

Цър-Вул 

Пуснах човече в safe mode  30 тина мин  разцъквах  нищо не стана ,но  все пак и там немога да пусна игрите за да натоваря пс-то 

pepy86

HWifno - свалих споменатата програма и снимката е качена,

цъкнах горе sensors  , пуснах   prime95  тест на процесора и съм качил 1-2 мин логинг файлче с данните от сензорите  - поне това ми беше идеята дано  можете да го разчетете 

MS afterburner я  нямам  в момента преди да пусна темата съм преинсталирал целия windows - имам само дота 2  и стандартни настойки на драйверите и нищо повече.

под нулиране на биоса незнам какво имаш предвид но всичко е на default.

И последно да преди да преинсталирам стария драйве го бях махнал с DDU  уж да изчисти всичко както трябва / след инсталацията на новия пак си имаше ядовете.

@Уточнение   в нито 1 момент не съм пробвал да overclock  или нещо подобно  нито видеокарта нито нищо , до преди месец и нещо всичко работеше ок ,но явно нещо е дало фира някъде и борбата е да откриеме какво и евентуално в сервиза да ми го оправят, в сряда ще им звънна да ги питам кога е удобно да занеса пс-то ако можеш до тогава нещо по детайлно да видите като евентуален проблем ще е добре , че във Вали  като носих видео картата човека ме разпитваше  все едно иска аз да му дам целия troubleshoot  на проблема :).

sensors_only.CSV

Прикачени снимки :

https://ibb.co/QNgJtFc

https://ibb.co/6DfBPMk

CPU test.JPG

hwinfo-snimka.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Raze написа:

Прикачи снимките в някой сайт и дай връзка, тук нищо не се вижда (Imgur: The magic of the Internet).

готово

Прикачени снимки :

https://ibb.co/QNgJtFc

https://ibb.co/6DfBPMk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ето това трябва да се види като сложиш тикче на Sensor only :

rizaksn.jpg

пълен мониторинг на всички компоненти /температури , волтажи , честоти и т.н./

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем и при мен го имаше. вярно с по-стара пръчка R9-380. Даже я бях отписал :( . Но реших една последна проба: стар драйвър от преди 2-3 години. И всичко се оправи :) . След това се позачетох из форумите. Доста такива проблеми има и с Nvidia и с AMD. Макар че, при теб картата е нова в гаранция пробвай да сложиш възможно най-стария стабилен драйвър и виж как ще се държи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Ъпдейт,

Както бях написал след като няколко дни сам се мъчих да намеря причината/проблема  си занесох пс-то в серивза тъй като  всичко ми е в гаранция.

Последната новина от тях е ,че  проблема бил локализиран и било захранването "клякало под товар"  и се чака ново такова  да се замени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване