Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Матрица и корпус за ЛЕНОВО G570

Препоръчан отговор

Трябват ми матрица, горен и долен капак или корпуса.

Да поясня - имам всички други части, включително ново зарядно и добра батерия. Искам да сглобя лаптопа. Не са лоши параметрите. От най-силната версия е с 6ГБ РАМ, въшно видео и интелски процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май месец тази година купих долен корпус за Леново G570(друг модел) от тук: https://www.olx.bg/ads/user/6WvD/?redirectCount=1.

Нямах проблеми с комуникация, преглед на пратка и т.н. Изпратеният корпус беше точно за модела, който обсъдихме с човека от фирмата. В момента лаптопа си работи с новия корпус. Въпреки, че на обявите пише Сандански, складът им се намира в Благоевград и изпращат от там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.aliexpress.com/item/32242247604.html

преди 57 минути, Petrov123 написа:

Трябват ми матрица

Снимай точния модел (баркода)на матрицата - на гърба й са стикерите
Моделът е примерно Innolux N156BGA-EA2 Rev.C1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, A.com написа:

Май месец тази година купих долен корпус за Леново G570(друг модел) от тук: https://www.olx.bg/ads/user/6WvD/?redirectCount=1.

Нямах проблеми с комуникация, преглед на пратка и т.н. Изпратеният корпус беше точно за модела, който обсъдихме с човека от фирмата. В момента лаптопа си работи с новия корпус. Въпреки, че на обявите пише Сандански, складът им се намира в Благоевград и изпращат от там.

Писах.

преди 8 минути, цър-вул написа:

https://www.aliexpress.com/item/32242247604.html

Снимай точния модел (баркода)на матрицата - на гърба й са стикерите

Не съм сглобявал лаптоп и не съм разглобявал матрица. Преди да потърся - стъклото част ли е от матрицат? Защото може матрицата да е здрава. Стъклото е с пукнатини. Обаче не мога да разбера как се отделят от капака. Иначе баркода е cwd9p4rpa069

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рамката е на щипки. Освобождаваш с помощта на пластика за sim карта или стара банкова карта, развиваш крепящите матрицата винтове и я завъраш към клавиатурата - на гърба й е информацията. направи хубави снимки на гърба посекторно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, цър-вул написа:

Рамката е на щипки. Освобождаваш с помощта на пластика за sim карта или стара банкова карта, развиваш крепящите матрицата винтове и я завъраш към клавиатурата - на гърба й е информацията. направи хубави снимки на гърба посекторно

Lenovo_A1000_IMG_20210803_133037.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си заслужава за такива пари. Пластмасата на матрицата също е зле. Лаптопа е забравян няколо пъти до печка и капака се е стапял няколко пъти, то е някакво чудо че работеше преди да му счупя екрана. Той и след това със счупен екран си работеше и го бях вързал за един монитор.  На мен ми трябва направо капак с матрица и долен корпус пластмасата но втора ръка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, цър-вул написа:

Като гледам цените на разглобените части...
https://bazar.bg/таг/lenovo-g570

По-добре си купи един реновиран..

Искам точно този да го сглобя. Понеже му счупих екрана  а и не е лично мой. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Оставам с впечатление, че и а сервиз ще трябва да предвидиш...

В много краен случай. Занимавам се с настолни. лаптопа го разглобих за 15-на минути по видео. Не ми изглежда кой знае колко сложно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Petrov123 написа:

Не си заслужава за такива пари. Пластмасата на матрицата също е зле. Лаптопа е забравян няколо пъти до печка и капака се е стапял няколко пъти, то е някакво чудо че работеше преди да му счупя екрана. Той и след това със счупен екран си работеше и го бях вързал за един монитор.  На мен ми трябва направо капак с матрица и долен корпус пластмасата но втора ръка.

Щом е седял до печка та чак се е разстопявала пластмасата въобще недей наливай пари. Всеки момент ще сдаде багажа нещо друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Petrov123 написа:

Искам точно този да го сглобя. Понеже му счупих екрана  а и не е лично мой. 

Не виждам по-евтин вариант от онзи за 160лв. в продавалника. Може да се спазариш за някой лев надолу, ако продавача е навит да си остави примерно зарядно, памети и хард диск и да ги продаде отделно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Емил Костов написа:

Щом е седял до печка та чак се е разстопявала пластмасата въобще недей наливай пари. Всеки момент ще сдаде багажа нещо друго.

Аз го чаках много по-рано да сдаде багажа. Може би тези изолации на капака са много корави и аз незнам. Той е забравян поне три пъти отворен до печка а от първия път са минали поне 4 години. Капака отзад е стекъл на няколко пъти. И аз незнам как продължи да върви. А последно го тръшнах в стената. То всичко почна от една недъгава резба на болтче по корпуса още преди да го ртазтапят.... Къде са го давали да им го правят го бяха направили със силикон, който след едно от тези забравяние се бешпе разтопил напълно. Направо ми мяза на Терминатор 2.

Да, възможно е. Макар че говоря за наистина години. Последно го забравиха до печката по миналата година. А последно го включвах след като му натроших дисплея. Едвам едвам се виждаше колкото да му вържа монитор и работеше така близо два месеца. Преди за втори път да го изпращя в стената и този път по-сериозно.

преди 8 часа, Joss Bomon написа:

Не виждам по-евтин вариант от онзи за 160лв. в продавалника. Може да се спазариш за някой лев надолу, ако продавача е навит да си остави примерно зарядно, памети и хард диск и да ги продаде отделно.

Двоумя се. Много захабен изглежда корпуса. Убедил съм се, че освен модела става въпрос и за самия екземпляр.

Между другото очаквам като почнат училищата пак да скочат цените на лаптопите. Заради тоя ковид...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Petrov123 написа:

Аз го чаках много по-рано да сдаде багажа. Може би тези изолации на капака са много корави и аз незнам. Той е забравян поне три пъти отворен до печка а от първия път са минали поне 4 години. Капака отзад е стекъл на няколко пъти. И аз незнам как продължи да върви. А последно го тръшнах в стената. То всичко почна от една недъгава резба на болтче по корпуса още преди да го ртазтапят.... Къде са го давали да им го правят го бяха направили със силикон, който след едно от тези забравяние се бешпе разтопил напълно. Направо ми мяза на Терминатор 2.

Да, възможно е. Макар че говоря за наистина години. Последно го забравиха до печката по миналата година. А последно го включвах след като му натроших дисплея. Едвам едвам се виждаше колкото да му вържа монитор и работеше така близо два месеца. Преди за втори път да го изпращя в стената и този път по-сериозно.

Двоумя се. Много захабен изглежда корпуса. Убедил съм се, че освен модела става въпрос и за самия екземпляр.

Между другото очаквам като почнат училищата пак да скочат цените на лаптопите. Заради тоя ковид...

Въпросът е, че се награявя целият хардуер. Може да се повреди кабел, кондензатор, елемент и прочие. Поради тази причина ти дадох такъв съвет. Като начало го разглоби и почисти ( ако можеш разбира се, нищо лично не ти знам възможностите) и вече ако намериш евтина матрица може да сменяш. Но ти търсиш и корпус така че нещата отиват на поне 250-300 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...
на 4.08.2021 г. в 11:08, Емил Костов написа:

Въпросът е, че се награявя целият хардуер. Може да се повреди кабел, кондензатор, елемент и прочие. Поради тази причина ти дадох такъв съвет. Като начало го разглоби и почисти ( ако можеш разбира се, нищо лично не ти знам възможностите) и вече ако намериш евтина матрица може да сменяш. Но ти търсиш и корпус така че нещата отиват на поне 250-300 лева.

Не съм специалист по лаптопи.

Това, което мога да кажа подробно е, че е забравян няколко пъти до печка на дърва, знаете какви температури правят.Отделно е удрян, изтърван, изобщо това е домашен лаптоп, който се е използвал почти нонстоп. След като му счупихме екрана го вързах към монитор и работеше нормално, доколкото е нормално да грее много оттам откъде тръгна проблема от болтчето.

Ще ми се да го реасемблирам така да се каже с минмални средства. Дори пластмасовия корпус може да се поправи без да се купува цял. Поне последно частите работеха. Преди да ги извадя и да го разглобя нацяло. По платките и кабелите не се вижда нагоряло. Наполовина е потъмнял медния проводник.

Отгоре на всичкото зарядното му е почти ново, а батерията все още държеше примерно час-два.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Petrov123 написа:

Ще ми се да го реасемблирам така да се каже с минмални средства.

Направи си модинг, като монтираш дънната платка в някоя малка десктоп кутия, и го превърнеш в десктоп с външен монитор и клавиатура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване