Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със сайта на НОИ

Препоръчан отговор

преди 6 минути, jhoro написа:

Значи е нещо по трасето - изгубени в превода?

Е вече нямам никакви идеи освен утре да взема картата и пак  да гледам данните ама едва ли е това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, petie1 написа:

Е вече нямам никакви идеи освен утре да взема картата и пак  да гледам данните ама едва ли е това

В момента опитах, да отворя страницата - на телефона - и ми излезе това    fuTlEij21o3v98tvfp3wxqagBpFWSge_9hMAlwK7SZl8CpI3PxcRxDOT4yyP9pgSZMh382JBMEd6vqPzfHvpOW8h75v__oLczIWEZMdAa4DuRUp-pKxCvoeQ0Bxtuv2af4ssvj_vQQqEpX79RNHaKAwtpmncY10axCQXlu2QTNvqiGJERx0uBEExNwJPadk3Kv6vGEaZD4bzuw4Hh_8vJhAPTxP7wk0byLrYlCY99E9QVdW_28pOUkOQao-qTB61sRvRl5AT6NpdZ7kyt_yv1D4AXh4WY7P3e59OdK0rRvwrj-gIr4CcG16m6OhEUQ74bs4HOMmgIDFFVrs3Gz8taFQvNgaYPzTohGTu44u9NG0hZ9wOivq6LpfsOQNZE2dYhmZXZubFloqygviCPWIpLR5NIL0tAlPetZf2qqq3Ju3g8TeYG82YIMi6IAt8J8Nvy6PsXfIIzc9nisHtRmfmjdkF3KQUjfJloEFde26HDpV2l6aCElpj405D6Xj4KjW_Jkpbxobh98EUXHv7TsapVQl_qwevrteWtT-oGb4ARzLf6M9tEq-vrSAb9QhlszF8N6ZSGUYu9W1oyEz6Q85IqPfnSIc1UntN4NGg4Yf5lbNJhyZ1kr0KSh6AxkmfEwb9--0NgdDpk9htzyFdiKJ4DIDS8nosAfldt7PS9l3rVXEtNjvqZYAjYp9QuDUhQ5jpyMbD2DwDDeOUEoXvyq4EMNCBzA=w408-h724-no?authuser=0

А през браузъра на компа -    image.png.b8288f8701428cf7eaf7bf857a11f03f.png

Може би правят нещо в НОИ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

В общи линии си прав, но бъркаш понятията!

Линк и препратка е едно и също! Това е - https://apps2.nssi.bg/pensionersinorderofdata. А другото - https://apps2.nssi.bg/PensionsReports/Актуална справка за пенсионер - е адреса на страницата!

Адреса на връзката,което аз нарекох линк и препратката са две различни неща като стойност за Google.
При допир с курсора на мишката върху подчертаните url адреси от поста ми по-горе се вижда разликата -долу в страницата.

Това става ясно например при премахване на url адреси от кеша на Google през search console.
Например,за да премахнеш временно url адрес от кеша на Google трябва да се посочи препратката в search console,а не адреса на връзката,защото няма да има ефект и url пак ще бъде индексиран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче през този линк се отваря директно   Актуална справка за пенсионер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, jhoro написа:

В момента опитах, да отворя страницата - на телефона - и ми излезе това    fuTlEij21o3v98tvfp3wxqagBpFWSge_9hMAlwK7SZl8CpI3PxcRxDOT4yyP9pgSZMh382JBMEd6vqPzfHvpOW8h75v__oLczIWEZMdAa4DuRUp-pKxCvoeQ0Bxtuv2af4ssvj_vQQqEpX79RNHaKAwtpmncY10axCQXlu2QTNvqiGJERx0uBEExNwJPadk3Kv6vGEaZD4bzuw4Hh_8vJhAPTxP7wk0byLrYlCY99E9QVdW_28pOUkOQao-qTB61sRvRl5AT6NpdZ7kyt_yv1D4AXh4WY7P3e59OdK0rRvwrj-gIr4CcG16m6OhEUQ74bs4HOMmgIDFFVrs3Gz8taFQvNgaYPzTohGTu44u9NG0hZ9wOivq6LpfsOQNZE2dYhmZXZubFloqygviCPWIpLR5NIL0tAlPetZf2qqq3Ju3g8TeYG82YIMi6IAt8J8Nvy6PsXfIIzc9nisHtRmfmjdkF3KQUjfJloEFde26HDpV2l6aCElpj405D6Xj4KjW_Jkpbxobh98EUXHv7TsapVQl_qwevrteWtT-oGb4ARzLf6M9tEq-vrSAb9QhlszF8N6ZSGUYu9W1oyEz6Q85IqPfnSIc1UntN4NGg4Yf5lbNJhyZ1kr0KSh6AxkmfEwb9--0NgdDpk9htzyFdiKJ4DIDS8nosAfldt7PS9l3rVXEtNjvqZYAjYp9QuDUhQ5jpyMbD2DwDDeOUEoXvyq4EMNCBzA=w408-h724-no?authuser=0

А през браузъра на компа -    image.png.b8288f8701428cf7eaf7bf857a11f03f.png

Може би правят нещо в НОИ!

Бият си чутурите в сървъра

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, nick_dimitrov написа:

Адреса на връзката,което аз нарекох линк и препратката са две различни неща като стойност за Google.
При допир с курсора на мишката върху подчертаните url адреси от поста ми по-горе се вижда разликата -долу в страницата.

Това става ясно например при премахване на url адреси от кеша на Google през search console.
Например,за да премахнеш временно url адрес от кеша на Google трябва да се посочи препратката в search console,а не адреса на връзката,защото няма да има ефект и url пак ще бъде индексиран.

Наричай си ги както искаш.

Само за информация: „link - a relationship between two things or situations, especially where one affects the other.“

Погледни и това - Hyperlink

Да превеждам ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, petie1 написа:

Ей тва се получава

joro2.png

След като напишеш ПИК в полето вместо "Търсене "се появява " Справка" и правиш справка.

Снимок экрана_2021-08-04_07-40-39.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нови резултати, от сега:
Отварям началната страницс - „Справки по ЕГН и ПИК”
Избирам вид услуга „Актуална справка за пенсионер”
Прехвърля ме на другата страница, където попълвам данните
Натискам бутон „,Справка” и ми изписва … каквато информация има. За мен пише - „Няма данни за пенсионер с такова ЕГН”
Обаче … Ако в този момент „опресня” страницата - излиза съобщение image.png.95b6adac1276d9ace7070f77181ed643.png

Според мен, при комуникацията има „счупени пакети” - на които контролната сума не излиза и браузърът ти дава втора заявка. И сървърът го отсвирва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, petie1 написа:

Добре, а тества ли с друг браузър? Рестартира ли рутера да си вземеш друг IP адрес? Има ли възможност да тестваш през друг оператор или през мобилната мрежа на Виваком?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли Бибко филтрирва трафик това ми напомня за моят проблем с замунда преди 2 месеца нямах достъп 1 седмица писах в форума тук , писах в групите на Добрич и няма ли проблеми .С мобилният си влизах ама през Бергон мрежата не можах и си помислих , че или бергон ги филтрирва или имам бан по ип .

ПС - Пробвай с прокси .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Добре, а тества ли с друг браузър?
Рестартира ли рутера да си вземеш друг IP адрес?
Има ли възможност да тестваш през друг оператор или през мобилната мрежа на Виваком?

Добро утро! Пи ли кафе?    image.jpeg.28a3905c01ca2adc7c5cb59081103fbb.jpeg

На тези въпроси е отговорено назад в темата. Най-вече - на третия!

Рестартирането не гарантира, че DHCP сървъра ще даде различно IP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, adersa написа:

Едва ли Бибко филтрирва трафик това ми напомня за моят проблем с замунда преди 2 месеца нямах достъп 1 седмица писах в форума тук , писах в групите на Добрич и няма ли проблеми .С мобилният си влизах ама през Бергон мрежата не можах и си помислих , че или бергон ги филтрирва или имам бан по ип .

ПС - Пробвай с прокси .

ISP не филтрира и не блокира IP адреси. Това го прави собственикът на сайта или на проложението. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Това го прави собственикът на сайта или на проложението

Аз не виждам причина НОИ да блокира неговият ИП адрес .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Добро утро! Пи ли кафе?    image.jpeg.28a3905c01ca2adc7c5cb59081103fbb.jpeg

На тези въпроси е отговорено назад в темата. Най-вече - на третия!

Рестартирането не гарантира, че DHCP сървъра ще даде различно IP.

Напротив приятелю, при Виваком гарантира. Освен това никъде не видях коментар дали е тествал с друг браузър и през мобилната мрежа на Виваком. Знам, че няма възможност да тества през друг оператор. За мен проблемът е технически. Има вероятност файлът или информацията за това лице да не сработва и поради тази причина да дава подобна грешка.

преди 1 минута, adersa написа:

Това е само предположение, но точно те го правят и не само те. Повечето сайтове използват секюрити програми, които ако забележат нещо нередно моментално те режат. Не е първият такъв случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Напротив приятелю, при Виваком гарантира.
Освен това никъде не видях коментар дали е тествал с друг браузър и през мобилната мрежа на Виваком. Знам, че няма възможност да тества през друг оператор. За мен проблемът е технически. Има вероятност файлът или информацията за това лице да не сработва и поради тази причина да дава подобна грешка.

За оператора - ти си „вътре в нещата“, докато аз ...  даже заобикалям офисите - минавам на другия тротоар.
Но как ще гарантира, технически? Ако целия диапазон е зает - „чисто ново IP“ ли ще извадят?

За мобилна мрежа - автора каза, че няма възможност. За друг браузър и друга ОС е писал.

преди 6 минути, adersa написа:

Прочете ли това?

преди 24 минути, jhoro написа:

Обаче …
Ако в този момент „опресня” страницата - излиза съобщение image.png.95b6adac1276d9ace7070f77181ed643.png

Според мен, при комуникацията има „счупени пакети” - на които контролната сума не излиза и браузърът ти, дава втора заявка. И сървърът го отсвирва.

Сега - дали целия сървър на НОИ, дали само базата данни ... 

Даже не пита - „Да използвам ли вече въведените данни?“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При рестарт ако адресът е динамичен се получава нов въобще от друга  мрежа и друг пул в повечето случаи, особено при АДСЛ услугата. Така, че ако иска нека да пробва. Отнема 2 минути. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Емил Костов написа:

Добре, а тества ли с друг браузър? Рестартира ли рутера да си вземеш друг IP адрес? Има ли възможност да тестваш през друг оператор или през мобилната мрежа на Виваком?

Даже ВМ дигнах с ХР не само друг друг браузър и пак не ще ама сега пък ми пише грешно ЕГН и ПИК, поне  имат напредък от вчера, нещо са омазали по БД според мен и то яко. ЕГН го гледам от ЛК на лицето в момента, бланката с ПИК също я гледам в момента

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, petie1 написа:

ЕГН го гледам от ЛК на лицето в момента, бланката с ПИК също я гледам в момента

При мен тези неща са  в автоматичното попълване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, petie1 написа:

Даже ВМ дигнах с ХР не само друг друг браузър и пак не ще ама сега пък ми пише грешно ЕГН и ПИК, поне  имат напредък от вчера, нещо са омазали по БД според мен и то яко. ЕГН го гледам от ЛК на лицето в момента, бланката с ПИК също я гледам в момента

Е пробвай с твоите данни да влезеш тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо общо няма с ОС, тия сайтове са пълен ретард, аз ползвам само сайта на НАП, той поне досега не е правил много глупости.

https://inetdec.nra.bg/pls/pub/login_pic.home?caller=home.magic

ЕГН и ПИК и може да си изваждаш справки или да подаваш документи, платежни, осигуровки, и т.н., аз си ги пращам от тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, bvbfan написа:

аз ползвам само сайта на НАП, той поне досега не е правил много глупости.

В сайта на НОИ не съм влизал от години и не знам как стоят нещата в момента . Да и аз използвам НАП за справки за осигуровки дали фирмата ги праща .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, adersa написа:

... дали фирмата ги праща .

Праща или пЛаща?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, jhoro написа:

Праща или пЛаща?

аз сам си плащам осигуровката в фирмата която работя понеже аз си имам офис и сам съм си шеф и после те я отчитат в Ной

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, adersa написа:

аз сам си плащам осигуровката в фирмата която работя понеже аз си имам офис и сам съм си шеф и после те я отчитат в Ной

Това е твоята - бакалска сметка! Това в България ли се случва?

Ако се осигуряваш като СОЛ - тогава е „аз сам си плащам“!
Ако е като управител - тогава ЮЛ ти ги внася.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване