Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Една детска мечта

Препоръчан отговор

Здравейте 👀

Когато бях малък, бях се повозил в един Мерцедес S class, колата е била на някакъв наш далечен роднина, може би тогава много силно се влюбих в тази кола или може би, ако предоставиш на едно детско съзнание каквото и да било по правилен начин, то дълбоко и дълго остава там. След много години да кажем тогава съм бил на 8-9, след около ~7 години, отново се случи така, че да се кача в S class и тогава мноого силно ми изплуваха спомените, носталгията и еуфорията, които бях усетил на 9, веднага след като отново почувствах всичко това, вече бях на възраст, в която разбрах, че искам точно такава кола, към днешна дата вече съм на 22 години и си давам сметка, колко НЕ е за мен тази кола, чувал съм всякви неща, "чичарска", "за комплексари", "за дядовци" и т.н.

Но въпреки всичко все още ми е на сърце и знам, че няма да си тръгна от този свят без да си взема такава.

Таа...

Възраст: 22г, професия: програмист, нетна заплата: 2750лв, разходи: ~1000лв.

Какво мислите за S320, мога ли да си я позволя? Сега или на по-късен етап?

Скоро ще отида да видя тази (от моя град е):

https://mobile.bg/11614195981654089

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Jesus Kostov написа:

няма да си тръгна от този свят без да си взема такава

преди 2 минути, Jesus Kostov написа:

Сега или на по-късен етап?

Изчакай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Ваше място бих изчакал с S class. И въобще с Мерцедес. Защо не започнете от нещо по-ниско като категория. И още нещо. На 22г като си постигнете мечтата за желаната кола после какво правим? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм мерцедес, карал съм мерцедес и мога да кажа, че автомобилите са им невероятни. За мое щастие/нещастие си търкалях в щатите: изгоря компютър - 1650$, който се замени, смяна на масла двигател 100$, скоростна кутия 400$. Ес-класата е с малко по-високи цени за обслужване в интерес на истината, независимо къде се намира (България по поста) - има разни възглавници и тн. които се рециклират, но си е разход. Приготви си още 5000 лв. за обслужване и отстраняване на "нещо" и си ти. В момента карам автомобил с подобен двигател В6 245 кс, който 11-12/100 дизел ги няма за нищо, а данъка е 400лв. засега.

Колата и първоначалната инвестиция е най-малкото, веселбата започва след първите 1000км, а и самият автомобил вече е на 15+ години, въпреки че е мерцедес.

Както е написал 5КоФ ако ще е първа кола минете през нещо по-малко, навъртете 40-50 000км стаж и тогава се огледайте отново за ЕС-класа.

Поздрави и успех в покупката на каквато и да е кола!

пс. ако беше толкова суперска нямаше да виси 4 месеца за продажба  😃

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Jesus Kostov написа:

Здравейте 👀

Очакваш ние да ти кажем, дали можеш да си я позволиш?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно нещо можеш да си го позволиш тогава, когато не си задаваш въпроса дали можеш да си го позволиш.По груби сметки ще са ти нужни 5-6 месеца никакъв харч само за покупка на автомобила.А това не е кола, която ще се размине само с едни 15к.Щом си програмист, трябва да си на "ти" с математиката и да можеш да си правиш сметката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Jesus Kostov написа:

Здравейте 👀

Когато бях малък, бях се повозил в един Мерцедес S class, колата е била на някакъв наш далечен роднина, може би тогава много силно се влюбих в тази кола или може би, ако предоставиш на едно детско съзнание каквото и да било по правилен начин, то дълбоко и дълго остава там. След много години да кажем тогава съм бил на 8-9, след около ~7 години, отново се случи така, че да се кача в S class и тогава мноого силно ми изплуваха спомените, носталгията и еуфорията, които бях усетил на 9, веднага след като отново почувствах всичко това, вече бях на възраст, в която разбрах, че искам точно такава кола, към днешна дата вече съм на 22 години и си давам сметка, колко НЕ е за мен тази кола, чувал съм всякви неща, "чичарска", "за комплексари", "за дядовци" и т.н.

Но въпреки всичко все още ми е на сърце и знам, че няма да си тръгна от този свят без да си взема такава.

Таа...

Скоро ще отида да видя тази (от моя град е):

https://mobile.bg/11614195981654089

При покупка на мерцедес, особено S клас, трябва да се подхожда с една важна мисъл. Мисълта, че задължително ще трябва втора кола. Така че, сега ще трябва да си помислиш, дали можеш да си позволиш 2 автомобила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, 5kof написа:

На Ваше място бих изчакал с S class. И въобще с Мерцедес. Защо не започнете от нещо по-ниско като категория. И още нещо. На 22г като си постигнете мечтата за желаната кола после какво правим? 

От 2 години карам E class w211.

На последния ви въпрос моят отговор е: развиваме се!

преди 8 часа, baitexpo написа:

Очакваш ние да ти кажем, дали можеш да си я позволиш?!?

Да, очаквам да кажете що годе какви сметки се очакват при една такава колата, от 2 год карам E240 w211 и няма никакъв проблем, всичко си покривам и т.н. Но при тази, която искам не знам как стоят нещата, та ако някой знае просто да сподели..

преди 6 часа, Радул написа:

При покупка на мерцедес, особено S клас, трябва да се подхожда с една важна мисъл. Мисълта, че задължително ще трябва втора кола. Така че, сега ще трябва да си помислиш, дали можеш да си позволиш 2 автомобила.

Тоест не става за ежедневен автомобил?

преди 7 часа, The Negative One написа:

Едно нещо можеш да си го позволиш тогава, когато не си задаваш въпроса дали можеш да си го позволиш.По груби сметки ще са ти нужни 5-6 месеца никакъв харч само за покупка на автомобила.А това не е кола, която ще се размине само с едни 15к.Щом си програмист, трябва да си на "ти" с математиката и да можеш да си правиш сметката.

Не, тези фрази от сорта на щом си програмист, значи си и батман и айнщайн и т.н. Не важат, НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ!! Просто искам реални разходи по тази кола от човек, който вече е карал или сега кара такава, да каже момче ще ти вземе прибилизително от 1к до 1 милион лева на месец, нищо повече.

"Едно нещо можеш да си го позволиш тогава, когато не си задаваш въпроса дали можеш да си го позволиш." ---> "Едно нещо можеш да си го позволиш, когато можеш да го купиш 10 пъти"

Може този ден никога да не дойде.. Знаете ли аз ще действам пък каквото стане .. 

Благодаря на всички за отговорите! ❤️

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Jesus Kostov написа:

Тоест не става за ежедневен автомобил?

Абсолютно не става. Освен ако не се движиш ежедневно само по магистрали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса "да изчакам ли" има два отговора. 

Ако искаш в перфектно състояние, не. 

Ако искаш да я купиш по-евтино, да. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече 4ти ден съм с нея, брутално яка е, всеки път като се кача в нея съм в еуфория, не съжалявам, докато я карах разбрах едно, каквото и да излезе по нея като проблем, ще си залсужава да го оправя, защото това, което ми носи като удоволствие, не съм го изпитвал от друг автомобил!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 13.08.2021 г. в 10:32, Jesus Kostov написа:

Вече 4ти ден съм с нея, брутално яка е, всеки път като се кача в нея съм в еуфория, не съжалявам, докато я карах разбрах едно, каквото и да излезе по нея като проблем, ще си залсужава да го оправя, защото това, което ми носи като удоволствие, не съм го изпитвал от друг автомобил!!

Честита да ти е придобивката. Да си я караш със здраве и безаварийно. Кеф цена няма! Дай Боже всекиму, каквото му е на сърцето, това да му е и в ръцете.  :beer:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом те кефи S класа лек път и много безаварийни километри. Аз като хлапе мечтаех за БМВ 3-та серия и като си сбъднах мечтата знам това как ме изстреля с двеста в космоса.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване