Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не се вижда SSD, при опит за инсталиране на ОС

Препоръчан отговор

преди 16 минути, Детелин Василев Кирчев написа:

навремето съм работил с Hirens Boot CD

Там ти е решението. Правиш си флашка с хиренс, зареждаш си софтуер за работа с дискове и си инициализираш диска. Не ти трябва обновление на биоса за сега.

Хиренс имат нов инструмент и в сайта има всичко необходимо да си направиш бутваща флашка -> Download | Hiren's BootCD PE (hirensbootcd.org)

Цитат

Hard Disk Tools – Partition Tools

AOMEI Partition Assistant v9.2.1

Macrorit Partition Extender v1.5.0

Macrorit Partition Expert v5.6.1

DiskGenius v5.4.2.1239

EaseUS Partition Master v14.5

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 117
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 4 минути, Детелин Василев Кирчев написа:

нямам идея как ще стане това ? Как да вмъкна .ехе-то в Стрелеца и как да инсталирам ?!!?

не знаеш как да добавиш файл в коя да е флашка, а искаш да ъпдейтваш BIOS
я по добре връщай лаптопа или бягай в сервиз

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен че не необходимо да се обновява биоса, най-добре е да направиш някоя лайв дистрибуция на флашка, без значения каква ще е. Да го форматираш този  ссд диск, и тогава би трябвало да ти го покаже и в биоса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

то това е хубаво, ама дали ще го видят за да го инициализират
не съм пробвал и не знам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При всичко това което казва автора на темата, излиза че няма диск, или че конфигурацията не може да го разпознае. След формат на диска, би трябвало да се появи и във биоса. Ако изобщо има такъв. Не вярвам че ще монтират такъв, без да има някакво наименование, по вероятно е да не се разпознава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

При всичко това което казва автора на темата, излиза че няма диск, или че конфигурацията не може да го разпознае. След формат на диска, би трябвало да се появи и във биоса. Ако изобщо има такъв. Не вярвам че ще монтират такъв, без да има някакво наименование, по вероятно е да не се разпознава.

Поредния, който си драска без да чете и да гледа:

3.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Joss Bomon написа:

Поредния, който си драска без да чете и да гледа:

3.jpg

Това го видях, дъното разпознава някакъв диск Самсунг Мазало, но във бот менюто липсва или не се разпознава или е там, но е без никакво име. Затова и казах ако.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ДзВяРа! написа:

Това го видях, дъното разпознава някакъв диск Самсунг Мазало, но във бот менюто липсва или не се разпознава или е там, но е без никакво име. Затова и казах ако.

всички комбинации използвах - не се и не се появява в буут менюто 
то ако се появяваше там - щеше да го вижда и Уиндоус инсталатора 
Изтеглих Сергей Стрелец , четох , гледах картинките , последователно правя всичко , но не ми се получава буут флашката  
Не че със Стрелеца ще се получи нещо , но кой знае - това оства последно  
Някой ако има желание да му дам ай пи и пасс през Тийм вийвъра да влезе да ми покаже как се прави буут стрелец флашка 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Детелин Василев Кирчев написа:

Изтеглих Сергей Стрелец , четох , гледах картинките , последователно правя всичко , но не ми се получава буут флашката 

в архива  освен исото трябва да има и програмата UltraIso за запис на бутваща флашка
има и картинки във папката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, дръндю написа:

в архива  освен исото трябва да има и програмата UltraIso за запис на бутваща флашка
има и картинки във папката

image.png.5cedfd54cb4b17d69fb0d9cb6f5c9ced.png

стигам до тука 
и сега трябва от папката да взема .iso файла и да дам да записва 
нооооооооо не го вижда , не ми позволява 
искам да дам ALL FILES но само txt ми излиза , къде бъркам ? 

успях , тръгна !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това е всичко , край ! 
Опитах и със Стрелеца ........ 
Инсталирах и най-новия упдейт за БИОС-а .............. 
Нито Сергей го вижда , нито никой ! 
Пътува за Техномаркет 

IMG_20210811_211724.jpg

IMG_20210811_211754.jpg

IMG_20210811_211916.jpg

IMG_20210811_212012.jpg

IMG_20210811_214914.jpg

IMG_20210811_215534.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Детелин Василев Кирчев написа:

Нито Сергей го вижда , нито никой ! 
Пътува за Техномаркет 

а флашката с инсталационния джам, вижда ли го?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, дръндю написа:

а флашката с инсталационния джам, вижда ли го?

не 
никъде 
нито Уиндоус 
нито Стрелеца 
нито Буут БИОС 
нещо е дефектирало SSD-то 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Детелин Василев Кирчев написа:

това е всичко , край ! 

Май не можеш да си направиш правилно бутващата флашка.С микрософската им програма явно не ти се получава.Затова опитай с друга програма,която е доказала че работи без грешка.Например направи си бутващата флашка с Rafus

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Димитър 59 написа:

Май не можеш да си направиш правилно бутващата флашка.С микрософската им програма явно не ти се получава.Затова опитай с друга програма,която е доказала че работи без грешка.Например направи си бутващата флашка с Rafus

Аз ще предложа със риск да ме нападнете, инсталирай на една флашка, някоя Линукс дистрибуция и провери дали няма да видиш диска?

Само за проба, пет минутки ще ти отнеме, а иначе бих предпочел да си им го занесеш в магазина от който си го купил и не трябваше да преинсталираш биоса. Това не им го казвай, че като знам как се заяждат за най дребното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, по-горе има един куп скрийншотове, в които не се вижда SSD-то, а би трябвало. Какво повече е нужно?...

Има дефект, да носят лаптопа за рекламация. И нито дума за ъпдейтнатия BIOS, освен ако не ги попитат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Димитър 59 написа:

МИТКО , МИТКОООООООООООО ............ МИТКО ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 10.08.2021 г. в 17:46, Детелин Василев Кирчев написа:

от флашка от флашка 
най-новия Уин 10 от сайта им

С уиндоус,изтеглен от сайта им,не тръгва нормално инсталацията в такива случаи,когато в ssd не е имало никога инсталирана система!Резултатът е стига до някъде,след което се прекратява поради някаква измислена от тях причина.Ако копието е регистрирано и има връзка с интернет,за да си тегли допълнителни файлове по време на процеса,ще се инсталира,но с нов ssd е невъзможно.Брал съм същите ядове със Samsung ssd и лаптоп леново.Затова ви  гледах сеира.Знам решението също,но ти като се правиш на умник,бягай в магазина да ти инсталират там системата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато не ми свети крушката в банята, първо гледам да не е изгоряла, и я сменям. Ако трябва ще я сложа в кухнята за проверка. Крушката бе! Ако случайно не е изгоряла тогава търся причината защо не свети в банята!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Hristo52 написа:

Когато не ми свети крушката в банята, първо гледам да не е изгоряла, и я сменям. Ако трябва ще я сложа в кухнята за проверка. Крушката бе! Ако случайно не е изгоряла тогава търся причината защо не свети в банята!

И туй кво общо има с темата ? гледаш да осереш хубавата до сега тема ли ? колкото да се намериш на приказка я си гледай политическият форум и далеч стой от хардуера .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, adersa написа:

И туй кво общо има с темата ? гледаш да осереш хубавата до сега тема ли ? колкото да се намериш на приказка я си гледай политическият форум и далеч стой от хардуера .

Ами то трябва да мислиш! А не само да говориш! Това SSD в изправност ли е а? Това че се вижда някакво инфо съвсем не значи, че е в изправност! То човека го е написал!

преди 13 часа, Rudy M. написа:

Хора, по-горе има един куп скрийншотове, в които не се вижда SSD-то, а би трябвало. Какво повече е нужно?...

Има дефект, да носят лаптопа за рекламация. И нито дума за ъпдейтнатия BIOS, освен ако не ги попитат.

Само дето някой трябва да мисли!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Hristo52 написа:

Ами то трябва да мислиш! А не само да говориш! Това SSD в изправност ли е а? Това че се вижда някакво инфо съвсем не значи, че е в изправност! То човека го е написал!

Само дето някой трябва да мисли!

А дали SSD си е изправно а самия автор е със 2 леви ръце и неможе да създаде буутваща флашка ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само няколко думи от мен. Лаптопа, който инсталирах преди около 20 дни беше донесен от Германия - не от България и купен от магазин с намаления (около 180 евро) по думи на притежателя му, който внася стоки от Германия. Като застанеш пред лаптопа,от дясната му страна има бутонче с надпис "NOVO"" С помоща  на бутончето, след като направиш операциите една след друга описани в линка(те са няколко и много лесни) ,с натискането му, по всяко време можеш да извикаш "Boot" менто на дисплея. Настройката е такава, че започва със стандартната процедура и първото, което трябва да направиш е да избереш последното мен " Ex it""Вижда се че е посочена само Win8.  Трябва да се избере друга операционна система или по долното мен. Под всяка картинка от линка  са посочени действията, за настройката, а те са само 3 или 4. След привършване на тази "настройка" всичко е готово за избора на "Boot" От там нататък всичко е лесно, следвайки инструкциите на екрана. Едва ли му е фалшива флашката. По вероятно е дискът да не е в ред. Дискът, който беше в лаптопа на "моя"  лаптоп беше 250 гигабайта ADATA. 

ScreenShot001.jpg

ScreenShot002.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване