Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Геймърска мишка до 70лв

Препоръчан отговор

преди 46 минути, c4nwerK написа:

Здравейте, бихте ли ми предложили геймърска мишка до 70лв. Според вас безжична или с кабел е по-добре? 

Мишка с добро качество на изработка до 70 лева е трудно да се намери . Да си купиш безжична до тази сума си е направо невъзможно . При условие ,че искаш да играеш основно игри  ( шутъри , RTS , MMORPG  и т. н. ) , ако е за офис или елементарни програми ще ти върши работа и безжична мишка за 30 лева .  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Logitech G102 е с кабел и е около 50 лева. В момента на едно място гледам G305 на промоция за 85 лева, та ако 15 лева отгоре не са проблем, и тя е вариант. Нямам личен опит с нито една от двете, но ревютата изглеждат добри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз отскоро съм с тази и съм много доволен:

Redragon Sniper Pro M801P-RGB - Цени, евтини оферти за Мишки Redragon Sniper Pro M801P-RGB (pazaruvaj.com)

Може да работи с кабел или безжично. Светлините доста морят батерията, но без тях изкарва около седмица с по 12-14 часа ползване на ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, killchain написа:

Logitech G102 е с кабел и е около 50 лева. В момента на едно място гледам G305 на промоция за 85 лева, та ако 15 лева отгоре не са проблем, и тя е вариант. Нямам личен опит с нито една от двете, но ревютата изглеждат добри.

И аз винаги нея препоръчвам. Ползвам я от няколко години и съм много доволен. Първата я строших аз като не си сдържах нервите един път, но пак си взех такава в последствие. Идеална е и за работа и за гейминг. Добър сензор (Mercury), удобна (но не е за хора с много големи ръце), издържала е на тормоза и в APRG заглавия като Grim Dawn, Titan Quest, Path of Exile и в шутъри от ранга на CS:GO. Никакви ядове. Скрола е много добър, страничните бутони са ок. Подсветката се сменя лесно със софтуера на Logitech Gaming Software, както и там могат да се създават и различни профили относно чувствителността. За тези пари си е направо чудесно попадение между цена/качество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен G102 погледни и Hama uRage Reaper 500. В бюджетния клас доста я хвалят. Доста е лека, с Омрон превключватели е и ако дизайна ти допада никак не е лоша.

https://factorbravo.com/product/hama-urage-reaper-500-10000-dpi

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо всички вече ги правят като "рендета". Изглеждат неудобни, трудни за чистене и за капак лично аз съм против оплетения кабел, защото е по-твърд и тежък и кара мишката да се държи по-различен начин. С такъв кабел бих ползвал само с държач за кабели. Но въпрос на вкус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Не знам защо всички вече ги правят като "рендета". Изглеждат неудобни, трудни за чистене и за капак лично аз съм против

Умишлено произвеждат мишки с такъв корпус с една цел , за да се намали теглото им в максимална степен . Но това има и негативни последствия ,след няколко месеца ползване става по-трудно самото почистване ,защото неизбежно вътре попада известно количество прах .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Умишлено произвеждат мишки с такъв корпус с една цел , за да се намали теглото им в максимална степен . Но това има и негативни последствия ,след няколко месеца ползване става по-трудно самото почистване ,защото неизбежно вътре попада известно количество прах .

Именно и аз това казах. Отделно оплетените кабели са ми създавали доста проблеми на мен през годините (поне за мишките). И за капак самата повърхност изглежда неудобна на усещане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, killchain написа:

Нямам личен опит с нито една от двете, но ревютата изглеждат добри.

Аз имам с 305. За целите, за които е създадена върши добра работа, но покритието е пълен боклук. За няколко месеца заприличва на 10 годишен мишок.:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам, моята не е мръднала за близо година (тази втората ми), но, да, покритието остава усещането за по-евтин продукт. Но то няма и как да е иначе за тази цена. Но е добър работен кон за мен поне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Ми не знам, моята не е мръднала за близо година (тази втората ми), но, да, покритието остава усещането за по-евтин продукт. Но то няма и как да е иначе за тази цена. Но е добър работен кон за мен поне.

За 305 ли иде реч? Мога да ти снимам, ако е нужно, но надали. И покритието наистина е нонсенс. Инак по-горе съм написал за работата / предназначението.

Поздрави и лека вечер!:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Jorge написа:

За 305 ли иде реч? Мога да ти снимам, ако е нужно, но надали. И покритието наистина е нонсенс. Инак по-горе съм написал за работата / предназначението.

Поздрави и лека вечер!:)

Не, за G102, но предполагам са с подобно покритие, защото разликата май е само наличието на кабел.

Лека вечер. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, B-boy/StyLe/ написа:

защото разликата май е само наличието на кабел

Не само. Има разлика в размерите, теглото и използваните сензори. Ще проверя твоята да видя дали има разлика в материалите / покритието. Не че има някакво значение.:P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.08.2021 г. в 16:25, c4nwerK написа:

Здравейте, бихте ли ми предложили геймърска мишка до 70лв. Според вас безжична или с кабел е по-добре? 

че то такива, има ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Ако все още не си купил мишка,за 70 лева няма как да е качествена геймърска и безжична ....  до 70 лева винаги може да си вземеш G102 една от най добите бюджетни мишки , на промоция ( 50-60 лева) може да си вземеш и мишките на xtrfy M1 или М3, за малко повече (80-100лева) пак на промоция може да си вземеш G305-безжична или  xtrfy M4 Black или Miami Blue че даже и Ducky Feather. Тези всички мишки лично съм ги ползвам през последната година ... по 1-2 месеца или повече ... има и други марки и модели ... но от тези имам преки впечатления и предпочитам мишки без софтуер към тях ( с изключение на G102 и G305).

п.п. А да и мразя всичко на зелените ( razer) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

a4 x-718bk взе нещо напоследък да сдава багажа и като гледам кои мишки препоръчвате взех една G102 за проба и я изтърпях само два часа. Да красива е, хубаво свети и с това приключва с хубавото. Тракащи и твърди микрети, а и DPI директно скача на х2  400, 800, 1600, 3200 без междинни като 600, 1200 или 2400

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, ined написа:

a4 x-718bk взе нещо напоследък да сдава багажа и като гледам кои мишки препоръчвате взех една G102 за проба и я изтърпях само два часа. Да красива е, хубаво свети и с това приключва с хубавото. Тракащи и твърди микрети, а и DPI директно скача на х2  400, 800, 1600, 3200 без междинни като 600, 1200 или 2400

Има си софтуер за настройки и профили. Не става дума за светенето. На мен това ми е последния критерий. Става въпрос, че на мен лично ми е удобна на ръката, за цената си е качествена като изработка и компоненти и сензора е повече от добър (Mercury), кабела не е оплетен и не е тежък да я дърпа в нежелана посока (ако нямаш държач за кабела) и т.н. Така че нищо не приключва с външния и вид. Тракането хич не ми е проблем след като ползвам механична клавиатура и тя също трака здраво. Но хората са казали "па вкус и па цвет...".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване