Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ecc buffed and unbuffered и тяхното смесване

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Здравеите имам един въпрос мога ли да сложа ecc buffed рам на единия процесор и ecc unbuffered на другия и по този начин да ги смеся. Защото съм с двупроцесорна машина която поттдържа и двата типа памет. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора може да ги поддържа, но гледам, че самата памет е за различни слотове:

DataMemorySystems.com - Frequently Asked Questions

Цитат

CAN I MIX BUFFERED AND UNBUFFERED MEMORY?

The buffered and unbuffered modules are not interchangeable and even use slightly different printed circuit boards (PCB's). If you try to install the wrong type, the first notch on the bottom of the module will be offset. You can determine if the module is buffered by looking at the leads next to the first notch. If the leads are evenly spaced, the module is buffered. If the leads are not evenly spaced (a larger PCB area next to the lead) the module is unbuffered.

Mix ECC and non-ECC? | Tom's Hardware Forum (tomshardware.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

А защо не ползваш САМО buffered памет - тя е и по-евтина.

еми защото от стария ми комп имам много unbuffered плочки

преди 1 час, Raze написа:

Процесора може да ги поддържа, но гледам, че самата памет е за различни слотове:

DataMemorySystems.com - Frequently Asked Questions

Mix ECC and non-ECC? | Tom's Hardware Forum (tomshardware.com)

това го четох но главно се отнася за DDR2 а моята е DDR3 и плочката пасва перфектно макар и да е buffered 

иначе съм сигорен че старата ми рам е unbuffered 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

Продаваш старите и вземаш buffered

Можеби това е наи разумното решение. А не да се занимавам с глупости които са невъзможни 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно - иди в една свястна IT фирма и виж каква размяна (ъпгрейд) може да се направи.
Най-вероятно няма да е чак най-изгодното, но ще стане бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш всичко налично, защо не тестваш? Най-много да не тръгне машината или да разпознае част от инсталираната памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване