Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да регулирам изходното напрежение на токоизправител

Препоръчан отговор

Имам токоизправител на основата на схема Грец и фитриращ електролитен кондензатор. Изходното напрежение е около 20 волта, а аз искам да го регулиран на около 12-13 волта. Как да го направя?
Моля отговорете!!!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако напрежението е понижено с трансформатор,включи последователно на първичната намотка фазов регулатор за индуктивен товар.Ще можеш да регулираш изходното напрежение. Пулсациите на вторичната обаче ще се увеличат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Христо Влъчков написа:
Имам токоизправител на основата на схема Грец и фитриращ електролитен кондензатор. Изходното напрежение е около 20 волта, а аз искам да го регулиран на около 12-13 волта. Как да го направя?
Моля отговорете!!!

Много важно е да напишеш какъв ток ще черпиш от това 12-13 волтово изходно напрежение. милиампери, ампери (посочи го)

Много важно е и трансформатора и по точно вторичната му намотка за какъв ток е разчетена.  И още един куп неща, които не си споделил, а търсиш отговор. Ти наистина си като политиците - само искат!

Посоченото от Дръндьо е за най общия случай, ако разбираш какво съм казал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Консумацията ще е милиампери т.е. включване на компресорче за помпане на гуми. Не мога ли да регулирам напрежението с един потенциометър на изхода, примерно 33к .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Христо Влъчков написа:

Консумацията ще е милиампери т.е. включване на компресорче за помпане на гуми. Не мога ли да регулирам напрежението с един потенциометър на изхода, примерно 33к .

Ако можеше, все някой щеше да ти го напише. Я се съсредочи в поста на JKirilow!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компресорчето не е сега при мен и не мога да го видя. За това питам как да го направя, да сваля напрежението . Тук имам всичко необходимо за токоизправителя, трансформатори ,диоди , селенови вентили ,електролити и резистори. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Консумацията ще е милиампери т.е. включване на компресорче за помпане на гуми."

Христо!

Разбираш ли какво е 20 милиампера и 20 АМПЕРА?  Чаркове на склад можеш да имаш колкото AliBaba, но то само с тях не става бре човек!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Kolev71 написа:

"Консумацията ще е милиампери т.е. включване на компресорче за помпане на гуми."

Христо!

Разбираш ли какво е 20 милиампера и 20 АМПЕРА?  Чаркове на склад можеш да имаш колкото AliBaba, но то само с тях не става бре човек!

А, ако обичаш не давай квалификации, знам много добре какво е ампери и подразделенията му. Колко пъти да ти кажа да не пишеш в моите постове. Не си миродавен и не желая да ми даваш тъп акъл!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Христо Влъчков написа:

А, ако обичаш не давай квалификации, знам много добре какво е ампери и подразделенията му. Колко пъти да ти кажа да не пишеш в моите постове. Не си миродавен и не желая да ми даваш тъп акъл!

Послушай Колев,не бързай с изводи.Трудна работа е да стабилизираш напрежението до 12 в в този случай.Консумацията е голяма за компресорче.Само с потенциометърче не става,трябва и схема с елкомпоненти по схема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Христо Влъчков написа:

включване на компресорче за помпане на гуми

В действителност гуми ли ще помпиш, колко броя или ще боядисваш къщата?

С това

преди 4 часа, Христо Влъчков написа:

Имам токоизправител на основата на схема Грец и фитриращ електролитен кондензатор

почти сигурно няма да стане!

Използвай акумулатора на колата с качествени щипки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Христо Влъчков написа:

А, ако обичаш не давай квалификации, знам много добре какво е ампери и подразделенията му.

Как няма да ти се дават като въобще не знаеш закон на ОМ. що е ток и каква работа върши! Какви милиампери те гонят като най-обикновена лампа за мигач е 2 ампера.

Въпросът с пръднята и боята е дискутиран многократно - няма да стане. За под 100 лв има нормални компресори. Ако не щеш да даваш пари можеш да си напомпаш гумите на всяка бензиностанция. Или с ръчна / крачна помпа, има по битаците за няколко лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Аз имам едно компресорче за помпане на гуми и съм си помпал гумите на колелото до 4 атмосфери, двойно повече от на колата с импулсно захранване на 12V 5A. Ако е с трансформаторно захранване ще трябва трафа да е поне 100 вата с вторична намотка с напрежение 10.5 волта. Зависи и от компресорчето, при моето 5А му стигат да помпи добре.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.08.2021 г. в 19:22, Христо Влъчков написа:

Не виждам нищо нередно в поста на Колев.Ценните участници в един форум са хората с доказан авторитет и способности.

Участници, които оперират с подразделения на амперите е по добре да се възползват от опита на тези хора.Те са станали такива, защото не ги е срам да питат, а се възползват от всяка възможност да научат нещо повече.

Възползвай се и ти.От това само ще спечелиш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване