Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Добавяне на картинка в Excel без да скрива текста ?

Препоръчан отговор

Здравейте.

Търся начин в .xls да мога да добавя картинка върху текст без тя да скрива текста. Идеята е да се виждат и текста и картинката. Доколкото съм запознат това към момента не е възможно с Excel. Но може някой да е намерил начин ... В Word такъв проблем няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, 2249 написа:

Здравейте.

Търся начин в .xls да мога да добавя картинка върху текст без тя да скрива текста. Идеята е да се виждат и текста и картинката. Доколкото съм запознат това към момента не е възможно с Excel. Но може някой да е намерил начин ... В Word такъв проблем няма.

Грешно го казваш! Искаш да сложиш картинка под текста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам сканирани подпис и печат на един .jpg. Искам да го сложа в един документ до "Управител: .........". Карате ме да пиша такива неща, начи ...  Картинката заема повече от една клетка.

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Грешно го казваш! Искаш да сложиш картинка под текста.

Под/над, важното е надписът и картинката да се виждат. Виж обяснението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, 2249 написа:

Имам сканирани подпис и печат на един .jpg. Искам да го сложа в един документ до "Управител: .........". Карате ме да пиша такива неща, начи ...  Картинката заема повече от една клетка.

Под/над, важното е надписът и картинката да се виждат. Виж обяснението.

Insert>Picture.... избираш си растера, форматираш....

Inserт>TextBox....пишеш текста>слагаш растера под textbox-a

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, teo-glavata написа:

Това - второто - защо?

"Просто" ще си направи реда зад "картинката" - широк колкото самата картинка.

преди 25 минути, 2249 написа:

Искам да го сложа в един документ ...

Защо изобщо правиш документа в Excel?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, adobeaa написа:

Libre Office

Пробва ли го, защото аз не намирам начин ?

преди 55 минути, teo-glavata написа:

Това работа. Ще го имам като решение. Мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, 2249 написа:

Какво те затруднява - да го стартираш под Windows ли?

Понеже в началото си написал

преди 2 часа, 2249 написа:

В Word такъв проблем няма.

щом искаш да имаш нещо в табличен вид - просто в документа на Word - вмъкваш таблица и "я връзваш" с таблицата в Excel.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, adobeaa написа:

Пробвам го,от десетина години...

Странно се изразяваш и цитираш?

Пробваш или ползваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, adobeaa написа:

Пробвам го,от десетина години...

Пробваш Libre Office, или налагане на картинка върху текст в Excel ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, 2249 написа:

Пробваш Libre Office, или налагане на картинка върху текст в Excel ?

Добър въпрос!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Използвам го.Можеш да правиш всичко(без задълбочени познания).Преоразмеряване,поставяне на текст в снимка,около снимка,където и да е.И експортираш,в много файлове.В момента,не мога да кажа колко.Включително и .xls

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, adobeaa написа:

Използвам го.Можеш да правиш всичко(без задълбочени познания).Преоразмеряване,поставяне на текст в снимка,около снимка,където и да е.И експортираш,в много файлове.В момента,не мога да кажа колко.Включително и .xls

Имам чувството, че нещо не се разбираме с тебе. Или не си разбрал задачата. Покажи как през Libre Office си отворил .xls файл и върху част от него си наложил .jpg така, че като резултат се получава картинка върху текст, като текстът се вижда. Ако пак не се разберем, че ти пратя .xls + .jpg да покажеш резултата.

ПП: и си оправи пунктоацията в подписа, че е смешно.

Цитат

Форум е-да покажеш,на някой нещо.Не да си избиваш,комплексите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз,имам чувството че нещо се заяждаш.Грешката,съм я видял отдавна.Не претендирам,да съм лингвист и много-много не ми пука.Исках да помогна...Сигурно,това ми е последният пост.Тук сте си създали местенце,в което нападате новите потребители,с цел...Не знам.Ако искаш,изпрати ми го,ще ти го направя.Всъщност,има достатъчно "учени глави",аз съм лаик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@adobeaa не се заяждам. Видях грешката - паказах я. Забрави.

Все пак ми покажи как през Libre Office си отворил .xls файл и върху част от него си наложил .jpg така, че като резултат се получава картинка върху текст, като текстът се вижда. Защото аз пробвах, но не се получава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, 2249 написа:

че като резултат се получава картинка върху текст, като текстът се вижда.

Това никога, няма да се получи с JPG. Може обратното - jpg не поддържа прозрачност. Виж с png става

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, teo-glavata написа:

Виж с png става

Конвертирах .jpg към .png и го наложих върху текста. И тук опцията "Send to Back" не сработва. Картинката си стои върху текста и го скрива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, 2249 написа:

Конвертирах .jpg към .png и го наложих върху текста. И тук опцията "Send to Back" не сработва. Картинката си стои върху текста и го скрива.

С конвертиране не става - трябва да опработиш растера с някой редактор, така, че да "фона" да е позрачен

Ето - в ляво е jpg и текста е в box - отгоре. В дясно е png с прозрачност и текста е в клетката под растера

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, teo-glavata написа:

С конвертиране не става - трябва да опработиш растера с някой редактор, така, че да "фона" да е позрачен

Ето - в ляво е jpg и текста е в box - отгоре. В дясно е png с прозрачност и текста е в клетката под растера

Благодаря за отделеното време. Така става, но това е трудоемко и не си струва усилията. По-лесно ще е да разпечатам документа, да го подпиша, подпечатам и да го сканирам. По-скоро идеята беше ако има бърз начин / чрез добавка или по друг начин/ да се работи в Excel. Е, "няма начин да няма начин", както казва колега от форума ... :beer: Лека вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Мисля, че намерих елегантно решение на задачата :cool:

Предварително картинката се прави transparent чрез този много добър онлайн инструмент, а след това няма проблем със слагането на картинката с прозрачни контури върху текст.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Artemida897 написа:

А така:
doc-image-behind-cell-1.png

Така ... текста не се чете добре!

Защо изобщо - трябва да са едно върху друго?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване