Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет,
Налага ми се подмяна на компютъра.Необходимо ми е вашето мнение относно предлаганите навсякъде вече готови конфигурации. Естествено може да дадете и вашите мнения за асемблиране.Компютъра ще се ползва главно за игри предимно непретенциозни( Cities Skyline, World of tanks ) но пък искам да се наслаждавам на графиката,демек ще искам да си играя на мах настройки.Искам да сменя и монитора. В момента си ползвам 22инча на 60херца но мисля да мина на нещо с 144Hz. Бюджета е около 3000лв за комп и монитор, като конфигурацията ще се взима на лизинг.За момента съм си харесал това от готовите за да мога да ви дам и насоки за вашите предложения

https://plasico.bg/kompyutyr-orion-ryzen-7-3700x-8gb-1tb-rtx-3060-12gb-gddr6-183061.html

Благодаря Ви предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, bateyanko написа:

Привет,
Налага ми се подмяна на компютъра.Необходимо ми е вашето мнение относно предлаганите навсякъде вече готови конфигурации. Естествено може да дадете и вашите мнения за асемблиране.Компютъра ще се ползва главно за игри предимно непретенциозни( Cities Skyline, World of tanks ) но пък искам да се наслаждавам на графиката,демек ще искам да си играя на мах настройки.Искам да сменя и монитора. В момента си ползвам 22инча на 60херца но мисля да мина на нещо с 144Hz. Бюджета е около 3000лв за комп и монитор, като конфигурацията ще се взима на лизинг.За момента съм си харесал това от готовите за да мога да ви дам и насоки за вашите предложения

https://plasico.bg/kompyutyr-orion-ryzen-7-3700x-8gb-1tb-rtx-3060-12gb-gddr6-183061.html

Благодаря Ви предварително

Избери си охладител за процесора. Стоковия ще ти свърши работа, но да не се окаже, че ти идва шумен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Определено не ме грабна, аз бих избрал всеки компонент по отделно.

Добре!
А нещо по- конкретно?
Кое е излишното и кое може да се смени с друго?
Идеята все пак е да се избере конфигурация която да няма нужда от ъпгрейд поне 1 година

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, bateyanko написа:

Добре!
А нещо по- конкретно?
Кое е излишното и кое може да се смени с друго?
Идеята все пак е да се избере конфигурация която да няма нужда от ъпгрейд поне 1 година

По-конкретно:

- бих взел процесор с по-малко ядра, например 5600

- SSD - крайно малко по-обем може би е добре да се насочиш направо към 1TB ще ти легне около 210+ лв.

- HDD ако наистина ти трябва - помисли отново за оптималния обем/цена, според мен ако ще вземем такова устройство е добре да имам поне 2TB

- RAM - 8GB? това сериозно предложение ли е с видео с 12GB видео памет.

- PSU - загадка е за мен колко е чачествено, но аз лично бих предпочел нещо световно известно поне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

По-конкретно:

- бих взел процесор с по-малко ядра, например 5600

- SSD - крайно малко по-обем може би е добре да се насочиш направо към 1TB ще ти легне около 210+ лв.

- HDD ако наистина ти трябва - помисли отново за оптималния обем/цена, според мен ако ще вземем такова устройство е добре да имам поне 2TB

- RAM - 8GB? това сериозно предложение ли е с видео с 12GB видео памет.

- PSU - загадка е за мен колко е чачествено, но аз лично бих предпочел нещо световно известно поне.

Благодаря,
Сега ще има върху какво да се размишлява 👍

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При подобен бюджет защо отхвърляте или не Ви харесва много продавана готова конфигурация като тази    https://www.pic.bg/nastolen-kompyutyr-asus-expertcenter-d5-minit15l-90pf0241-m0985032gb1tbssd1tbhdd-204469#padc

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, attj написа:

При подобен бюджет защо отхвърляте или не Ви харесва много продавана готова конфигурация като тази    https://www.pic.bg/nastolen-kompyutyr-asus-expertcenter-d5-minit15l-90pf0241-m0985032gb1tbssd1tbhdd-204469#padc

Момчето е написало , че машината ще се ползва за геймплей . Дори е отбелязал  " да се наслаждавам на максимални настройки  " Вече са налице няколко нови игри ,които  " сгъват  " карти от рода на  rtx3070 при ултра настройки .  Този компютър предложен от теб е с интегрирана графика - 

Intel® Core™ i5-10400 2.90 GHz up to 4.30 GHz, 12 MB Cache (6-ядрен)
RAM-памет  32 GB 3200 MHz DDR4 оперативна памет
HDD-твърд диск  1000GB 7200 rpm HDD
SSD диск  1000GB M.2 PCIe NVMe SSD
Видео карта 

Intel® UHD Graphics 630

Тоест ,определено не е подходящ за гейминг , най.малко при максимални настройки .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Извинявам се, че нахлувам в темата с въпрос, но мислех да не отварям нова тема за това. Искам да си купя компютър, не съм позлвал от 10 години настолен, все карам с лаптоп.

Обаче лаптопът ми, колкото и да е добър, не ми е удобен за най-новите игри, бая се натоварва и загрява. Работя също на него, понеже сме хоум офис, ама е време за малко смяна. Избрал съм си следния компютър.

Може ли мнения дали е ОК? Има ли смисъл от Хард диск. 1 TB SSD ще ми е екстра.

https://plasico.bg/acer-predator-po3-620-intel-core-i7-10700f-up-to-480ghz-16mb-16gb-ddr4-512gb-ssd-pci-e-rtx-3070-8gb-gddr6-197783.html

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Daki написа:

Ако съм честен на мен не ми харесват доста неща в такава конфигурация . Има ли определен бюджет и какви игри ще се пускат ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Ако съм честен на мен не ми харесват доста неща в такава конфигурация . Има ли определен бюджет и какви игри ще се пускат ? 

Бюджетът е между 3 и 4 хиляди. Игрите са си такива новички от рода и изискванията на GTA V, RDR2, Assassin's creed Valhalla etc.

Мислех, че изглежда добре конфигурацията с тази RTX 3070  + процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло при готови конфигурации винаги има минуси . Графичната карта е добра ,но не ми харесват  няколко компонента . Няма точна информация за марка и модел на захранващ блок , рам памет само на 2666 мхц , не е маркиран точен модел дънна платка и SSD . Бих избрал друг процесор . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Daki написа:

Здравейте,

Извинявам се, че нахлувам в темата с въпрос, но мислех да не отварям нова тема за това. Искам да си купя компютър, не съм позлвал от 10 години настолен, все карам с лаптоп.

Обаче лаптопът ми, колкото и да е добър, не ми е удобен за най-новите игри, бая се натоварва и загрява. Работя също на него, понеже сме хоум офис, ама е време за малко смяна. Избрал съм си следния компютър.

https://plasico.bg/acer-predator-po3-620-intel-core-i7-10700f-up-to-480ghz-16mb-16gb-ddr4-512gb-ssd-pci-e-rtx-3070-8gb-gddr6-197783.html

Благодаря предварително.

Геймърски компютър RTX 3070 | Ryzen 5 5600X | 16GB 2x8 3600Mhz | 1TB NVMe Samsung 970 EVO Plus | Seasonic Gold 650W

Ако те интересува пиши на обявата или звъни на номера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване