Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за смяна на батерия на таблет

Виж решението Разрешен от Profruit,

Препоръчан отговор

Здравейте!
Имам въпрос свързан с подмяна на батерия на таблет 
Samsung Galaxy Tab 3 T310  8 инча.
Таблета е купуван отдавна , но е ползван много независимо, че е добре пазен.  Сега, последният работи с оригиналната си батерия, но около 8-10 минути и се изключва сам. Явно е дошло времето да се подмени с нова.  
закупена е от София нова батерия, но на нея липсва емблемата на Самсунг и последната е китайско производство. При подмяната с новата( китайска) Таблета въобще не се включва, нито последната може да се зарежда.
Навежда ме на мисълта, че оригиналната има някакъв чип,чрез който се включва, докато китайската го няма и от това е проблема. Четейки  из интернет попаднах на текст свързан с този тип батерия в който се казва, че има вграден чип. Навярно е това причината за да не може да се включи таблета. Разликата в двете батерии е тази, че на оригиналната, на стикера с големи букви е изписано SAMSUNG, докато на китайската, мястото на надписа е празно(бяло поле) но под него е написано: "Made in Shina'"
Независимо че таблета е много стар, собственикът иска да си го ползва и не е съгласен да купува нов таблет. Какво е мнението Ви по въпроса? Ето снимка на оригиналната батерия. На китайската липсва само логото SAMSUNG

Samsung Galaxy Tab 3 T310 

Цитат:

"За да смените тази батерия ще Ви е нужно съдействие от специализиран сервиз за мобилни телефони!

Ако все пак решите да си я смените сами:
НЕ се опитвайте да премахнете старата батерия с предмети като: отвертка, нож, макетно ножче и други остри предмети.
НЕ нагрявайте батерията със сешоар или пистолет за горещ въздух. Вероятността батерията да експлодира е голяма!
НЕ гледайте как го правят по многобройните клипове в YouTube, всички участници там са професионалисти, на които нещата винаги им се получават, но ако вече сте изгледали няколко клипове и се чувствате уверен, можете да успеете да се справите и сами!

Всички оригинални батерии имат вграден чип защита, който не позволява презареждане, той автоматично спира зареждането, когато процентите достигнат максималните 100% и обезсмисля оставянето на телефона в зарядното за цял ден или денонощие."

t310-t311-samsung-tab-3-bateria-t4450e-500x554.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо не купихте оригинална батерия?
https://www.citytel.bg/battery-samsung-galaxy-tab-3-t310

Ако както казваш има някакъв чип, много вероятно ментето или да няма такъв или да не е сработил, значи според мен я върнете на продавача.

За протокола - Всички батерии за телефони, таблети и т.н. се правят в Китай. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Bubbles написа:

А защо не купихте оригинална батерия?
https://www.citytel.bg/battery-samsung-galaxy-tab-3-t310

Ако както казваш има някакъв чип, много вероятно ментето или да няма такъв или да не е сработил, значи според мен я върнете на продавача.

За протокола - Всички батерии за телефони, таблети и т.н. се правят в Китай. :)

Не е купил оригинална, защото такава са му предложили. Не съм я купувал аз, а и собственика не разбира от ремонти.

Аз нищо не казвам. Само съм цитирал какво е написано в български сайт по въпроса с чипове за батерии. За връщане няма как да стане защото в понеделник си пътува за Англия. Човека там живее от 32 години.

По последната точка. 

Не всички батерии се произвеждат от Китай. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 28 минути, Kolev71 написа:

Здравейте!
...
t310-t311-samsung-tab-3-bateria-t4450e-500x554.jpg

Сдвоените проводници по цвят - ясно, да издържи ток по-голям от 2А. Линиите са плюс, термистор и общ. Вътре има мини платка с ИС и два мосфета. Единият следи ниво на разряд 3.25V, a другия презаряд - 4.2V. При тези прагове те задействат и пазят акумулатора от дълбок саморазряд или презаряд.. Термисторът информира контролера на зарядното - един вид да не прегрее над 45'С по време на зареждане.

Скалпел в ръка и оперирай стария акум. Извади въпросната платка за донор и слепи към китайското менте. Внимателно с скалпела. Превантивно бих закачил с крокодили към конектора захранване от лабораторник на 4V и 2А ограничение, след което включване на таблета.

Как-то так.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е достатъчно за да го направя. Много съм ти благодарен, защото не се сетих за тази операция. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А като върнете старата нещата оправят ли се(или майсторът прецака таблета като го отвори)?Имаше ли въобще някакъв заряд в новата батерия,на волтметър какво показва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, fixxxer написа:

А като върнете старата нещата оправят ли се(или майсторът прецака таблета като го отвори)?Имаше ли въобще някакъв заряд в новата батерия,на волтметър какво показва?

"Сега, последният работи с оригиналната си батерия, но около 8-10 минути и се изключва сам"

В поста съм написал какво става като върна оригиналната. Оправят се,да. Тръгва, но кара 4-5 минути и изключва. Работено е много със таблета и и е време да се замени с нова батерия. Майсторът не може да прецака таблета с отварянето, защото това му е работата. Ако беше го погледнал, веднага щеше да разбереш, че задния капак е от хубава пласмаса и се закрепва с малки чопчета към корпуса много добре. Новата батерия има заряд проблема е в това, че няма малката платчица в нея както при оригиналната на SAMSUNG. Утре ще е готов като направя интервенцията. Аз не знаех че в самата батерия на този модел има такава платка. Иначе щях да предупредя човека освен оригинална, друга да не купува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това беше готино,понеже таблета е качествено изработен-майстора не може да го прецака.Виждал съм двете болтчета на айфон,който държат дисплея,скъсани защото майсторът ги е напънал на обратна посока.Не е ли качествена изработка айфона и на майсторът не му ли е това работата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, fixxxer написа:

Това беше готино,понеже таблета е качествено изработен-майстора не може да го прецака.Виждал съм двете болтчета на айфон,който държат дисплея,скъсани защото майсторът ги е напънал на обратна посока.Не е ли качествена изработка айфона и на майсторът не му ли е това работата?

Този ви пост няма нищо общо с моя въпрос. А и самият той е разрешен от Профруит. И съм го отбелязал като такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване